Координатори руху “Сильні громади” продовжують знайомити своїх читачів з проектами рішень, які будуть розглядатись на сесії Бахмутської міської ради у лютому місяці. Як виконується Програма підтримки малого та середнього бізнесу, які будуть ставки на місцеві податки та збори, за які гроші будуть придбавати флюорограф у центральній лікарні, ви дізнаєтесь з нашого матеріалу.
На сесії у лютому місяці буде затверджено ставки на місцеві податки та збори та порядок їх сплати. Розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки буде залежать від зони розташування, залишаються пільги для окремих категорій громадян та база оподаткування зменшується для квартир на 60 кв.м, для будинків на 120 кв.м. Однак, якщо площа квартири перевищує 300 кв.м і будинок 500 кв.м, то сума податку збільшується на 25 тисяч гривень за рік. Обумовлені ставки земельного та транспортного податків. На жаль, дізнатись на якому рівні бахмутські депутати планують затвердити найактуальніші на сьогоднішній час ставки єдиного податку, з проекту рішення не можна – у зв’язку з відсутністю на сайті додатків до нього.
Депутати будуть затверджувати результати виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки, які дуже не оптимістичні. Кількість зареєстрованих ФОП на кінець 2016 року у порівнянні з 2015 зменшилась майже на 10%, найманих працівників у підприємців також знизилась. Та і збільшення обсягу реалізованої продукції пояснюється ростом рівня інфляції.
На розвиток малого та середнього бізнесу Бахмутська міська рада планувала за два минули роки витрати майже 10 мільйонів гривень. Витратили лише 2,2 млн.грн., причому один мільйон гривень направили на розроблення проекту щодо будівництва адміністративної будівлі для ЦНАПу. Яким чином це допоможе розвивати бізнес у Бахмуті, невідомо.
Кількість фізичних осіб-підприємців, одиниць.
Кількість працюючих на малих підприємствах, осіб
Цієї ж сесії затвердять Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки. Завдання та цілі такі ж самі, як і у минулих роках: збільшення кількості ФОП, найманих у них працівників. Заходи, як показує практика минулих років, неефективні – проведення круглих столів, роз’яснювальна робота, моніторинг роботи малих підприємств (яким чином невідомо). Планують витрати на цю програму – 50 мільйонів гривень, причому з міського бюджету – 34 мільйони.
Депутати на 99-му пленарному засіданні планують затвердити результати виконання Комплексної програми “Молодь. Сім’я. Діти” за 2016 рік. Програма має велику кількість направлень: ставлення молоді, формування здорового способу життя, культурний розвиток, національно-патріотичне виховання, соціальний захист дітей-сиріт. Управління молодіжної політики звітує за цією Програмою, що протягом року працевлаштоване 1053 осіб, усиновлено четверо дітей, працюють 45 спортивно-оздоровчих клубів. Всього на цю Програму планували витрати 84 мільйона гривень, по факту витратили майже на 10 мільйонів більше.
Будуть внесені зміни до Програми економічного і соціального розвитку Бахмуту на 2017 рік, а саме: буде проведення утеплення фасадів, покрівлі, заміна вікон та дверей в будівлях шкіл №5, №10 та №18, на що витратять майже 2 мільйоні гривень з державного та міського бюджетів. Також за рахунок міського бюджету планують придбати флюорограф з цифровою обробкою зображення для КЗОЗ «Бахмутська центральна районна лікарня», вартістю 2 мільйона гривень. Управління культури в 2017 році планує реалізувати проект «Бібліомайданчик Open Air», на що витратять 131 тисячу гривень, причому лише 31 тисяча гривень буде надана з міського бюджету, інші – залучені грантові кошті. Один мільйон гривень з міського бюджету витратять на встановлення камер відео спостереження в рамках проекту «Безпечне місто».
На сесії буде затверджений звіт про виконання міського бюджету за 2016 рік – доходи у сумі 873,6 мільйона гривень та 803,4 мільйона гривень – видатки, тобто за минулий рік громада міста спрацювала з профіцитом бюджету у сумі 70 мільйонів гривень. Причому спеціальний фонд бюджета міста складав 45 тисяч гривень, протягом року надійшло ще 41,5 тисячі гривень та 49,3 тисячі гривень витратили на придбання сувенірної продукції для святкування 445 річчя міста Бахмут . Резервний фонд у сумі 400 тисяч гривень протягом 2016 року не витрачувався.
Звіт стосовно роботи КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” депутати планують затвердити, але самого звіту для ознайомлення перед громадою міста на сайті немає.
У зв’язку з тим, що Соледар тепер окрема громада, з балансу Бахмуту передається окреме майно у власність Соледарської громади.
Затверджуються пільги для інвалідів по зору у 2017 році, компенсація яких буде відбуватись за рахунок субвенцій з державного бюджету: 50% знижки на оплату користування житлом та на придбання твердого палива і скрапленого газу.
Буде затверджено Програма протидії захворювання на туберкульоз на 2017-2020 роки, на яку планують витратити майже 9 мільйонів з міського, державного бюджетів та інших джерел фінансування.
Також депутати будуть затверджувати новий Порядок прийняття регуляторних актів. А ось щодо звіту про прийняття регуляторних актів, то протягом 2016 року Бахмутська міська рада планувала розробити два таких акти – про рекламу та оновити методику розрахунку орендної плати комунальної власності, але так і не прийняли. Мабуть це дуже складні законодавчі акти, то будемо чекати на них у 2017 році.
Підводяться підсумки щодо Програми забезпечення безпеки населення від надзвичайних ситуацій.
На початку року вже відбуваються зміни у бюджеті на 2017 рік.
Буде надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земель комунальної власності: Апеляційному суду Донецької області, та деяким фізичним особам підприємцям для ведення їх господарської діяльності. У зв’язку з майбутньою реалізацією землі, площею 0,1322 га по вулиці В.Гайворонського, Бахмутська міськрада надає дозвіл на проведення експертної її оцінки. Також поновлюються договори оренди земельних ділянок певним підприємцям, передається у приватну власність фізичним особам комунальні землі, у зв’язку з будівництвом житлових будинків.
Більш детальніше з проектами рішень можна ознайомитись тут.