Бахмутський психоневрологічний диспансер через «Prozorro» оголосив тендер на 10 тонн хека

Семаковська Тетяна 10:41, 3 Лютого 2017

Координатори руху «Сильні громади», аналізуючи тендерні закупівлі у Бахмуті і районі, звернули увагу на деякі торги, в яких сума і кількість товарів, на перший погляд, була завеликою. Після детального вивчення закупки Бахмутського психоневрологічного диспансеру, виявилося, що кількість риби відповідає нормам, але ціна є  вищою ніж продають в роздрібній торгівлі в магазині і оптом в Інтернеті.

Наприкінці грудня минулого року для потреб психоневрологічного диспансеру закупили 12,1 тонн замороженого хека вартістю 71,74 грн/кг. Переможцем торгів став ТОВ «Укрпродукт», який запропонував меншу, ніж на 1 грн ціну. При тому, що ринкова ціна в інтернеті не перевищує 60 гривень за кілограм. У торгах взяли участь тільки два учасники, тому економія склала близько трьох тисяч гривень. Проаналізувавши деякі інші тендери із закупівлі риби, ми побачили, що для «Prozorro» ціна, за якою купували морожену рибу середня.  Зустрічається навіть вища ціна, за якою подають і купують хек у «Prozorro». Наприклад, Парасковієвська школа-інтернат, яка теж знаходиться в Бахмутському районі, придбала хек за ціною 80 гривень за кілограм у приватного підприємця Олексія Сугака.

3

Щоб дізнатися, з яких норм визначається кількість продуктів, ми спочатку звернулися до санстанції, яка тепер має назву – філія лабораторного центру МОЗ України, де підказали, що норми на харчові продукти встановлює те Міністерство, яке контролює цю установу. У відповіді на запит та у телефонній розмові керівництво Бахмутського психоневрологічного диспансеру повідомило, що добову норму по харчуванню в установах для громадян похилого віку та інвалідів встановив Кабмін. В постанові добова норма риби 100 грам, тобто при умові того, що в закладі харчується 344 людей, то треба закупити 12,5 тонн риби. За оголошенням у «Prozorro» придбали 12,1 тонну риби. В специфікації загальна сума, куди входить 10 тонн замороженого хека, 600 кг філе хека і 500 кг замороженої скумбрії тобто 11,1 тонни. Тобто, сума на сайті вказана з помилкою.

1

2

Отримавши бюджет на початку 2017 року, обсяг закупівлі знизили, тому з’явилась додаткова угода. На сторінці торгів було опубліковано додаткову угоду, за якою сума договору через зниження фінансування зменшилася на 319 тисяч гривень. Тобто, замість 798,9 тисяч гривень, договір уклали на 479,34 тисячі гривень. Закупівля знизилась майже у двічі – придбали 6 тонн хека, 360 кг філе хека і 300 кг замороженої скумбрії.

На запит нам також надали перспективне меню на січень, в якому майже кожного дня є риба. На жаль, в меню немає даних про вагу продуктів, тож висновки по використанню продукту зробити не можна. Ось витяг з меню на вказані дати:

4

5

6

7Через запит ми дізналися, що загальна сума закладена на харчування підопічних закладу на 2017 рік 6,4 мільйони гривень, тобто близько 50 гривень на людину в день. На харчування у 2016 році витратили 6,2 мільйони гривень. Бахмутський психоневрологічний диспансер є комунальною власністю Донецької обласної ради і фінансується з обласного бюджету.

Тож завдяки тому, що в країні запровадили систему електронних закупівель, кожен громадянин має змогу дізнатися, за якою ціною, в якому обсязі роблять закупки державні установи. А завдяки такому інструменту, як запити до публічної інформації, можна отримати додаткову інформацію і виявити зловживання або переконатися у правильності дій чиновників. 

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]