В Бахмуте частный ВУЗ более десяти лет не выплачивал преподавателям надбавку за педстаж

Семаковська Тетяна 18:21, 16 Січня 2017

Бывшие преподаватели частного высшего учебного заведения «Донецкий университет экономики и права» при трудоустройстве в государственные ВУЗы узнали, что на протяжении 12-14 лет, на прежнем месте работы, им не выплачивались надбавки за педагогический стаж. Теперь возвращать свою зарплату и другие полагающиеся по законодательству выплаты, преподаватели будут в судебном порядке.

Интересы истцов в суде представляет специалист в отрасли права Алла Олейник, которая рассказала редакции сайта о сути исков.

«Ко мне в сентябре месяце прошлого года обратились бывшие преподаватели ДонУЭП. Мои доверители еще летом уволились из университета, затем двое преподавателей устроились работать в государственные учебные заведения. При оформлении, узнали, что дополнительно к основному заработку выплачивается надбавка в размере 20-30% от должностного оклада, которую мои клиенты ни разу не получали в ДонУЭПе за все время работы» – отмечает Алла Олейник.

IMG 6557

Если бы не ситуация с увольнением и поиском новой работы, то преподаватели так и не узнали, что на протяжении 12-14 лет они не дополучили заработную плату и в отношении них неверно отражался стаж работы, который дает право на льготы в пенсионном обеспечении.

Еще в октябре 2016 года были поданы три аналогичных иска в Артемовский горрайонный суд Донецкой области, с просьбой их удовлетворить. С учетом уточнения исковых требований, истцы просят обязать ответчика подать скорректированные данные в систему персонифицированного учета Пенсионного фонда Украины, поскольку именно работодатели в установленном порядке обязаны подавать достоверные данные уполномоченным органам о работающих у них физических лицах, а так же взыскать суммы не выплаченных дополнительных заработных плат – надбавки за выслугу лет, ежегодной материальной помощи на оздоровление, суммы среднего заработка за несвоевременный расчет при увольнении.

«Одна из моих клиентов – мать ребенка с ограниченными возможностями. За годы работы в университете ей не предоставлялся дополнительный отпуск по уходу за ребенком. Другая преподаватель – кандидат наук, которая не получала доплату за свою научную степень. Мы просим Артемовский суд взыскать с ДонУЭП эти суммы, поскольку, согласно ст. 57 Закона Украины «Об образовании», государство гарантирует педагогическим и научно-педагогическим работникам выплату ежемесячных надбавок за выслугу лет, ежегодной материальной помощи на оздоровление. Согласно же ст.24 Закон Украины «Об отпусках» при увольнении работнику полагается компенсация за неиспользованный отпуск, в том числе и дополнительный» – прокомментировала Алла Олейник.

К тому же, добавляет представитель истцов, государственный бюджет и государственные целевые фонды в неполном объеме получили суммы налогов и сборов, в связи с невыплатой сумм дополнительной заработной платы, являющихся базой налогообложения. И даже на сегодняшний день эти суммы высокие, а с учетом инфляции за период с 2004 года – тем более.

Редакция сайта обратилась за комментариями к руководству Донецкого университета экономики и права. Исполняющий обязанности ректора Павел Правдивцев, отказался давать комментарии, пока идет судебный процесс.

Еще до подачи исков в суд, преподаватели направляли письма в адрес ДонУЭП, с просьбой решить, возникшие вопросы в до судебном порядке. В ответе было указано, что преподаватели заключили контракт с университетом. Согласно его условий, все требования по заработной плате были выполнены, а других дополнительных компенсаций предусмотрено не было. Также, руководство университета считает, что действие Закона Украины «Об образовании» не распространяется на их учебное заведение, так как они частный ВУЗ и не финансируются из государственного бюджета.

универ

универ1Редакция сайта также обратилась за комментариями к юрисконсульту Бахмутского офиса Сети правового развития «Чугуевской правозащитной группы”.

«Согласно ст. 18 Закона Украины “Об образовании”, учебные заведения независимо от их статуса и принадлежности обеспечивают качество образования в объеме требований государственных стандартов образования. Также отмечается и в ст. 32 Закона Украины “О высшем образовании”, высшее учебное заведение должно проводить финансово-хозяйственную и иную деятельность в соответствии с законодательством и своим уставом. Проводя анализ вышеприведенных норм законов, можно прийти к выводу, что нормы Закона Украины “Об образовании” касаются всех учебных заведений» – разъяснила юрисконсульт, Катерина Соловьянова.

Очередные заседания по рассмотрению данных исков назначены на 17 января, на 10.00 и 16.00, в здании Артемовского горрайонного суда Донецкой области. Корреспонденты сайта будут информировать о судебном процессе, надеемся, что мы также сможем получить комментарии вуза. 

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.