Завтра, 24 грудня, у вихідний день відбудеться позачергова сесія Бахмутської міської ради. За бюджетним кодексом міський бюджет має бути прийнятий до 25 грудня, а Верховна Рада вже навіть прийняла державний бюджет на 2017 рік, тому бахмутські депутати поспішають прийняти бюджет міста. Координатори руху «Сильні громади» проаналізували всі проекти рішень, які виносяться на позачергову сесію у грудні.
Бахмутська міськрада бере приклад у народних депутатів: оголошення про проведення позачергової сесії було викладено за два дні, проект бюджету в той же строк. Громадськість для обговорення проекту запрошують на сьогодні. Якщо, будуть пропозиції, то їх навряд чи включать до проекту рішення. Доходи бюджету на 2017 рік планують затвердити у сумі 698,6 мільйонів гривень, видатки на тому ж самому рівні.
Зупинимося на декількох цифрах у видатках:
– збільшено фінансування за рахунок спеціального фонду по Програмі забезпечення житлом дітей-сиріт, на ремонт і придбання квартир запланували близько 900 тисяч гривень,
– на проведення навчально-тренувальних змагань на олімпійські і не олімпійські види спорту закладено тільки 100 тисяч гривен, чого звичайно не вистачить і управлянню фізичної культури прийдеться, як завжди шукати спонсорів.
– на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом закладено по одному мільйону гривень, на проїзд в електротранспорті – 11 мільйонів гривень.
– на благоустрій закладено майже 5,7 мільйонів гривень, на ремонт і утримання доріг більше 9 мільйонів гривень.
У зв’язку з тим, що Соледар та Часів Яр стали містами районного значення в управління Бахмутської районної ради, планують передати різне майно та майнові комплекси. Це стосується соледарських шкіл №13 та №14, часівоярської школи №15 та №17, Соледарська міської лікарні №4 і Часовоярської міська лікарні №3, бібліотек, стадіонів і закладів охорони здоров’я первинної медичної допомоги та стоматологічної поліклініки Соледару та Часів Яру.
Бахмутські депутати вирішили на 2017 рік звільнити від сплати земельного податку комунальні парки, професійні-технічні училища, органи державної влади, прокуратури, санаторії для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, військові формування, дитячі санаторно-курортні заклади (навіть ті, які знаходяться на балансі підприємств). Покривати витрати планують за рахунок додаткових надходжень по орендній платі за землю по договорам оренди земельних ділянок.
Більш детально ознайомитись з проектами рішень на позачергову сесію можна тут.