Тепловые счетчики в многоэтажках: будем платить больше или сможем сэкономить? (видео)

Семаковська Тетяна 09:14, 12 Грудня 2016

Установка теплового счетчика больше не будет делом добровольным. До конца 2018 года нужно установить более 400 приборов учета, на что потребуется более 8 миллионов гривен Как новый способ учета отразится на счетах абонентов и кто будет оплачивать дорогостоящую установку?

На этой неделе перед Общественным советом директор «Управляющей компании» Александр Бондарев и заместитель директора ООО “Бахмут Энергии” Сергей Логвинов, рассказали ситуацию об укомплектованности домов тепловыми счетчиками, когда и сколько планируется установить еще приборов учета, а также отвечали на вопросы общественности.

«На балансе «Управляющей компании» находится 419 домов с центральным отоплением. Но на сегодняшний день, только 25% домов имеют тепловые счетчики» – отметил Бондарев.

Причиной отсутствия счетчиков является не только отсутствие финансового ресурса, но не желание абонентов платить больше. Пока установка была добровольной и можно было выбирать, как платить по счетчику или по квадратуре. Некоторые дома, проанализировав свои расходы, отказались от приборов учета.

“Мы поставили тепловой счетчик, но он простоял совсем не много. В нашем доме, с потолками около трех метров, счета пришли огромные – намного выше, чем без него”, – поделился председатель ОСМД по Циолковского, 27 Александр Никитин.

Не все жильцы выбирали цивилизованный способ и просто снимали счетчики, в некоторых домах приборы просто разбивали. Поэтому сейчас, когда планируется массовая установка счетчиков “Бахмут Энергия” наряду с разработкой проектной документации изготавливает «антивандальный ящик», в который будет помещен сам счетчик.

«Установка одного счетчика стоит около 20-25 тысяч гривен. Каждый подвал будет оборудован металлической решеткой, счетчик помещен в металлический ящик, что, возможно, будет препятствовать несанкционированному проникновению» – говорит Логвинов.

Чтобы в 2017-2018 годах установить более 400 штук тепловых приборов учета, чтобы все обеспечить 100% домов, потребуется восемь миллионов гривен.

«Наше предприятие и Бахмутский горсовет в 2017 году выделяют по три миллиона гривен для таких работ. Поэтому на 2018 год останется установить, порядка 100 штук» – отметил Логвинов.

Пока в тарифе за централизованное отопление стоимости установки и поверки счетчиков нет, но в ближайшем будущем эти затраты появятся. Они составят около 5% от общей стоимости, прокомментировал заместитель директора ООО “Бахмут Энергии”.

Также представители общественности интересовались, как быть с оплатой по счетчику за места общего пользования.

«Как только в доме увеличивается количество потребителей с индивидуальным отоплением, сразу же увеличивается нагрузка по оплате отопления за места общего пользования, причем, только на квартиры с центральным отоплением. Есть методика, которая позволяет просчитать эти потери. Они составляют около 5% от общих начислений по счетчикам. Единственный путь заставить платить всех – добровольное согласие. Если будет решение всех членов ОСМД – все обязаны подчиниться» – прокомментировал Логвинов.

15502659 1771907106407659 796276435 o

Председатель ОСМД “Рубин-арт”, Галина Гетьман, сообщила, что давно ведет со своими жильцами переговоры о том, что платить должны все, а не только владельцы квартир с центральным отоплением. Пока достигнуть полного понимания вопроса не удается.

Вопрос о том, будут ли жители бахмутских многоэтажек благодаря прибору учета экономить, задала член Общественного совета Людмила Скиба. По словам Логвинова, после того, как ввели температурный коэффициент, отплата по счетчику и по квадратным метрам практически сравнялась.

В зале звучали вопросы, касающиеся льгот для воинов АТО и возможного уменьшения цены на отопление. Логвинов ответил, что каждый участник АТО имеет право на льготу, даже если их в квартире проживает двое. Снижением цены на отопление Логвинов не порадовал:

«Цена на отопление не упадет, только если уменьшиться стоимость газа. В случае же принятия минимальной заработной платы на уровне 3200 гривен, тариф еще вырастет на 3-4%» – ответил Сергей.

Таким образом, помимо установки счетчика появляется еще несколько составляющих, которые могут повлиять на повышение и так для многих неподъемного тарифа.

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.