У цьому році обов’язкове декларування через Єдиний державний реєстр декларацій не торкнулося депутатів і чиновників. Єдина особа з органів місцевого самоврядування, яка повинна опублікувати декларацію на порталі для подальшої перевірки на відповідність Національному агентству запобігання корупції – це міський голова. Що з’явилося в електронній декларації мера Бахмута Олексія Реви і чим вони відрізняються, вивчали координатори руху «Сильні громади».
Нерухомість: мер забув про баню в Богданівці
На сайті Єдиного державного реєстру декларацій (ЄДРД) опубліковано дві декларації. У першому документі мер більш детально описав назви будівель нерухомості. В уточненій декларації ці об’єкти значаться як господарські будівлі.
Олексій Рева разом із дружиною задекларував чотири житлових будинки у Бахмуті та Бахмутському районі. Квартир у власності сімейства, судячи із декларації, немає.
Однак після оприлюднення електронної декларації з’ясувалося, що мер не вказав у податковій декларації бані площею 22 квадратних метри, туалету площею 3,5 квадратних метри і сараю площею 11 квадратних метрів, що знаходиться у селі Богданівка Бахмутського району.
В графі «Об’єкти нерухомості» на ЄДРД площа земельної ділянки, яка перебуває у власності дружини міського голови Бахмуту, зазначено 257 квадратних метрів, а в податковій декларації – у десять разів менше – 25,7 квадратних метрів.
Хоча є окрема графа в декларації для садового і дачного будинку в податковій декларації такий будинок площею 71,6 квадратних метрів, що перебуває у власності Олени Реви був записаний в графі «Інше нерухоме майно». У власності дружини також перебувають дві земельні ділянки в Бахмуті по 1000 квадратних метрів, придбані у різний період, які в податковій декларації подані в сумі 2000 квадратних метрів.
Рухоме майно: безцінний швейцарський годинник і зброя
Олексій Рева задекларував швейцарський годинник «HUBLOT» невідомої вартості і часу придбання. Оскільки чиновник не вказав марку годинника, то визначити його вартість складно, але середня ціна на вироби цієї марки – 10 тис. доларів.
У власності також зазначено 11 одиниць зброї – рушниці, карабіни, револьвер, придбані в період 1995-2008 року. Оскільки вони присутні у декларації, то кожен із цих виробів коштує щонайменше 121 тис грн. Цікаво, що у документі зазначена точна дата придбання, але не вказана вартість. У цій графі немає ані коштовних прикрас, ані антикварних виробів, які з’явилися в деклараціях багатьох заможних українців.
Один із таких напівавтоматичних карабінів марки «СКС» під патрон калібру 7.72 є в колекції Олексія Реви
Всі машини родини записані на дружину
У власності родини міського голови Бахмута є два автомобілі – «Land Rover» моделі «Ranger Rover». На друге авто – Mercedes Benz S500 2010 року також не вказана вартість. На офіційному сайті «Mercedes в Україні» модель S500 Sedan зараз коштує 117 669 євро. Обидва автомобілі 2010 року випуску.
Автомобіль преміум-класу Олексія Реви коштує понад три мільйони гривень
Володіння і депозити родини вражають
Міський голова зазначив, що його дружина є власником: ТОВ «Демі», активи якого оцінені більш ніж на 84 мільйони гривень», ТОВ «Донбасхліб» – 120 тисяч гривень, ПП «ТПК» – 1,9 мільйонів гривень, «Фармед» – 2590 гривень. Такі ж данні були надані в податковій декларації. Хоча всі підприємства знаходяться у власності дружини з декларації на порталі ЄДРД видно, що кінцевим бенефіціаром «Демі» і «Фармеду» є Олексій Рева.
Родину утримує дружина
Міський голова задекларував 154312 тисяч гривень зарплати та отримав 22355 гривень процентів за депозитами і 19969 гривень пенсії. Його дружина задекларувала 5,6 мільйонів гривень зарплатні на «Демі», процентів від вкладів складали – 9976 гривень, пенсія – 70185 гривень. Всі ці суми збігаються з тими, що подані в податковій декларації.
Грошові активи
Мер Бахмута задекларував 50 тисяч євро (у перерахунку на гривні за курсом НБУ складає 1 млн 396 тис.), 50 тис. доларів (1 млн 293 тис. грн) на банківському рахунку в ПАТ «Креди Агріколь Банк». Також Рева має понад 8 тис. доларів у банку «ПУМБ» (210 тис грн) та 12,7 тисяч гривень в «Ощадбанку». У копії паперової декларації на сайті міськради банківські вклади розраховані у гривнях за тогочасним курсом, може тому суми дещо відрізняються.
Дружина мера, як зазначено у декларації, зберігає гроші в банках лише у гривнях. Зокрема, на рахунку в «ПУМБі» у неї 71,1 тис. грн, понад 9 тис. грн в «Ощадбанку» і 8 гривень у «Сбербанку».
Акції незрозумілої вартості
У декларації за 2015 рік, розміщеній на порталі ЄДРД, міський голова вказав акції, які придбані у 2016 році за дивною ціною – 0,10 невідомо чого. Акції якого підприємства має Олексій Рева і яка їх номінальна вартість, мер, очевидно не знає, бо у декларації не вказав. Та і порахувати, скільки їх, чиновник теж не зміг. У податковій декларації цих дивних паперів зазначено 30,0, а в електронній – 300. 1100 таких же акцій за ціною «0,10» має і його дружина. Причому у паперовій версії декларації Реви дружина не мала жодних акцій.
Координатори «Сильних громад» під час аналізу паперової і електронної версії побачили розбіжності в декларуванні землі, грошових активів у банках і акцій, наскільки вони критичні будуть вирішувати спеціалісти НАЗК.