Main menu

Бахмут може отримати статус міста-героя: що це дасть бахмутянам

юнісеф бахмут головна 6ef5fНа сайті інтернет-представництва президента України 15 вересня з'явилася петиція з пропозицією надати Бахмуту статус міста-героя. Автор Дмитро Кірсанов уточнив, що вважає такий захід необхідним, щоб підтримати всіх героїв міста, а також привернути увагу до стану прифронтового Бахмута. 

Загалом за 12 годин з моменту публікації документ набрав тисячу підписів, а на момент написання матеріалу - вже понад дві тисячі. Журналісти «Бахмут.IN.UA» поспілкувалися з Кірсановим і дізнались, як підписання ініціативи змінить життя бахмутян у майбутньому і вплине на свідомість українців. 

«Бахмут - одне з міст, яке довгий час є прифронтовим та стримує тиск ворога всіма можливими та неможливими способами, потерпаючи від щоденних руйнувань. Бахмутські працівники ДСНС, військові, комунальні працівники - всі вони без перебільшення є Героями! Відповідно до цього вважаю, що статус Міста Героя для Бахмута є доречним!», - вказано у петиції.

школа 10 643db

Кірсанов (зліва) випускається з бахмутської школи № 10. 

Дмитро Кірсанов народився у Бахмуті (тоді ще Артемівську) 1994 року у родині військовослужбовця та виховательки. Він мав можливість споглядати розвиток рідного міста аж до моменту свого вступу у Харківський аерокосмічний університет. Там же він зустрів дружину й вирішив залишились у Харкові, але й про Бахмут не забував.

До 24 лютого Кірсанов будував кар’єру графічного дизайнера, але взимку цього року був вимушений покинути звичне життя, евакуювались і батьки бахмутянина. Тепер Кірсанов інакше дивиться на матеріальне і намагається посильно допомагати українцям: 

«Я співпрацюю з волонтерськими центрами в Україні та Німеччині, доначу на ЗСУ та намагаюся посильно допомагати ліками, продуктами й іншим необхідним. Розумію людей, які тримаються за майно, але кому потрібні будуть ці речі та квартири якщо в них нема кому буде жити? Життя - це найважливіше, що є у людини. Війна не триватиме вічно. Ми все відбудуємо та відновимо, і ми не маємо права падати духом доки гинуть наші люди, щоб ми спали спокійно».

дснс 9e2cd

Фото: ДСНС у Донецькій області

На думку Дмитра, людям, котрі щодня ризикують своїм життям, важливо бачити відгук людей. Розуміти, що вони роблять це не дарма. Безперечно, присвоєння Бахмуту звання міста-героя не дасть військовим, рятувальникам та співробітникам комунальних служб додаткових пільг. Проте, як вважає автор петиції, вони побачать, що місто отримало цей статус саме завдяки їхній стійкості.

«Я не можу особисто подякувати кожному рятувальнику, який ліквідує наслідки обстрілу. Не можу подякувати особисто кожному волонтеру, який допомагає мешканцям виживати. Не можу подякувати особисто кожному військовослужбовцю, який пішов захищати свою сім'ю та свій дім. Але я можу зробити щось, що увічнить їх участь і внесок», - зазначив він. 

дснс2 761fa

Крім того, статус міста-героя може привернути увагу громадськості до того внеску, який наше місто зробило для оборони регіону та країни. А також показати, якою ціною це було досягнуто. Кірсанов зазначив, що коли війна закінчиться, потенційне звання Бахмута може допомогти залучити нові інвестиції. Це допоможе якнайшвидше відновити інфраструктуру та звичайну життєдіяльність міста.

«Думаю, кожен бахмутянин, який любить своє місто, думав про це. Я не виняток, просто пішов трохи далі. Кожен із нас втратив щось важливе, або когось важливого на цій війні. Петицією про статус я хочу нагадати людям, що все це було недаремно! Якщо вона не набере необхідну кількість голосів вчасно, я створю її ще раз, і вона набере», - уточнив Дмитро. 

кірсанов дорослий c3a45

Якщо ж ініціативу підтримають ще 23 тисячі людей за наступні 88 днів, документ розглянуть і з першого разу схвалять, Дмитро має подальші плани: створення нової петиції про психологічну підтримку військовослужбовців та її популяризацію серед українців. Бахмутянин має намір привернути увагу співгромадян до того, наскільки це важливо і пояснити, чому це потрібно всім нам.

генштаб 9e76c

Фото: Генштаб ЗСУ

Щодо того, з якою швидкістю петиція регіонального значення набирає голоси, Кірсанов зізнався, що особисто сприяв поширенню посилання серед родичів, знайомих і просто небайдужих людей. Для популяризації ініціативи графічний дизайнер створив навіть спеціальний рекламний ролик.

«Я створив петицію, розшерив її в чатах і розіслав знайомим із проханням про підтримку. Зробив супровідний ролик і відмітив там канали. На цей час працюю з блогерами для того, щоб максимально широко звернути увагу на петицію. За офіційними даними у Бахмуті 72 тисячі мешканців. Впевнений, третина з них зможе надати належну підтримку», - резюмував активіст. 

Головне фото: UNICEF