3 красивих місць в Києві, де можна погуляти весною

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Березня 2025
Сад магнолій в саду імені академіка О. Фоміна / фото Вікіпедія

Весна в Києві — це час, коли місто оживає та наповнюється яскравими барвами. Якщо шукаєте, де прогулятися в Києві весною, зверніть увагу на найкращі парки, зелені алеї та затишні сквери столиці. Ми зібрали добірку місць, де весняний Київ відкриється для вас по-новому.

Редакція ділиться добіркою з 3 особливих місць.

Де обов’язково треба побувати у Києві весною?

Всі знають про ботанічний сад Гришка в Києві чи Голосіївський парк, проте є не менш красиві місця, яке потрібно відвідати весною. Крім того, тут не так багато людей, як в інших відомих локаціях столиці.

Ботсад Фоміна

Ірис в саду академіка О. Фоміна / фото Вікіпедія

Це ботанічний сад імені академіка О. Фоміна. Весною тут цвітуть магнолії, сад зявився завдяки викладачам Шевченківського університету, на території якого він й розташований.

До слова, раніше на цьому місці була пустка. Однак зараз це місце стало улюбленим куточком для киян весною. А ще тут можна побачити найстаріші київські каштани, які висадили ще в XIX столітті.

Як знайти: за Головним корпусом КНУ, між бульваром Тараса Шевченка й вулицями Гетьмана Павла Скоропадського, Назарівською і Симона Петлюри.

Володимирська гірка

Вигляд з Володимирської гірки / фото Вікіпедія

Парк Володимирська гірка заснований в середині XIX століття. Звідси відкривається панорама на Київ. Тут ростуть ясени, каштани та акації. Весною, коли все розквітає Володимирська гірка збирає поціновувачів відпочинку на природі.

Ще одна особливість це пішохідно-велосипедний міст, який з’єднує зону з Хрещатик-парком. Тому обравши Володимирську гірку для прогулянки в Києві ви одразу можете побачити кілька красивих парків у столиці. Цю локацію полюбляли й наші митці. Наприклад, український живописець Іван Їжакевич зобразив Володимирську гірку на своїй картині.

Як знайти: Володимирівська гірка розташована на верхній і середній терасах Михайлівської гори.

Китаїв

Китаїв, ставок / фото Вікіпедія

Китаїв — одна з найатмосферніших зелених локацій Києва, що заховалася серед схилів Голосіївського лісу на південній околиці міста. Тут поєднуються вікові дерева, затишні стежки та неймовірний спокій, який не так просто знайти у великому місті.

Фонтан під дачею Грушевського на вулиці Китаївська / фото Вікіпедія

Весною Китаїв розквітає особливо яскраво: свіже листя, спів птахів та аромати природи створюють ідеальні умови для неспішних прогулянок, фотосесій або відпочинку на свіжому повітрі. А ще — тут немає натовпів туристів, тож можна насолодитися природою в тиші.

Як знайти: розташований між Багриновою горою, Корчуватим і Мишоловкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Трійця 2025: коли в Україні відзначатимуть Зелені свята

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 3 Травня 2025
Коли у православних Трійця / фото ілюстративне, iStock

Зелені свята – одні з найулюбленіших та наймасовіших свят в Україні, які щороку об’єднують мільйони українців навколо давніх традицій. У цей час храми прикрашатимуть свіжими травами, а в містах лунатиме святковий гомін.

Детальніше про те, коли саме святкуватимуть Трійцю у 2025 році – у матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли в Україні буде Трійця 2025

Щоліта віряни відзначають світлу Трійцю – одне з найважливіших християнських свят у році. Ця дата має альтернативні народні назви: Зелене свято, Зелена неділя й П’ятдесятниця.

Трійця настає через 50 днів після Великодня та завжди припадає на неділю. Оскільки свято Воскресіння Христового і в православних, і в католиків у 2025 році відбулося 20 квітня, Трійцю відзначатимуть 8 червня.

Що таке Трійця: історія свята

Трійця – це свято, яке пов’язане з біблійною подією, що сталася через 50 днів після воскресіння Ісуса Христа. Воно пов’язане з тим, що Святий Дух зійшов на апостолів, які зібралися на одній з гір для молитви. Він наділив їх даром проповідування та знанням мов світу, після чого учні Ісуса розійшлися світом і почали навчати людей Слову Божому.

Ця подія також стала моментом усвідомлення існування Святої Трійці, яка складається з Бога Отця, Сина й Святого Духа.

В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду — зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки та церкви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Поминальні дні 2025: коли українцям потрібно відвідувати кладовища після Великодня

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 30 Квітня 2025
Кладовище на Проводи / фото ілюстративне, iStock

Поминальний тиждень, або Проводи — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка відзначається після Великодня. У цей час родини відвідують могили близьких, прибирають їх, моляться та приносять поминальні страви. Проводи символізують духовний зв’язок між живими та померлими, надію на воскресіння і вічне життя.

Детальніше про те, коли у 2025 році відзначатимуться Проводи — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли будуть Проводи 2025

Поминальний тиждень — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка зазвичай відзначається на дев’ятий день після Великодня — у Радоницю. Водночас у різних регіонах України дати можуть відрізнятися — залежно від місцевих традицій. Наприклад, поминання може відбуватись:

  • у другий тиждень після Пасхи;
  • у третій тиждень після Великодня;
  • у визначені дати після пасхального періоду.

Як зазначають у Православній Церкві України (ПЦУ), громадяни та громадянки зазвичай відвідують кладовища та поминають своїх рідних “весь другий тиждень після Пасхи, який називався Провідним”.

Що роблять під час Поминального тижня

Під час Поминального тижня люди відвідують могили своїх рідних, щоб вшанувати їхню пам’ять. Вони прибирають навколо могил, прикрашають їх квітами, вінками та запалюють свічки. Священники проводять панахиди — спеціальні поминальні служби за упокій душ померлих. Родини приносять поминальні страви, зокрема паски, крашанки, кутю, які іноді залишають на могилах або роздають нужденним. Це час молитви, спогадів і єднання живих із пам’яттю про тих, хто відійшов у вічність.

Принесіть до своїх спочилих щиру молитву, теплі спогади, вдячність і християнську любов. Царство Небесне, вічна пам’ять і вічний спокій усім померлим, за яких ми підносимо свої молитви“, — зазначають представники ПЦУ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Трійця 2025: коли в Україні відзначатимуть Зелені свята

Зелені свята – одні з найулюбленіших та наймасовіших свят в Україні, які щороку об’єднують мільйони українців навколо давніх традицій. У цей час храми прикрашатимуть свіжими […]

10:00, 03.05.2025 Скопіч Дмитро

Поминальні дні 2025: коли українцям потрібно відвідувати кладовища після Великодня

Поминальний тиждень, або Проводи — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка відзначається після Великодня. У цей час родини відвідують могили близьких, прибирають їх, моляться […]

15:00, 30.04.2025 Скопіч Дмитро

Шахтар та Шахтар-U19: розклад футбольних матчів на травень

“Шахтар” — один із найтитулованіших і найпопулярніших футбольних клубів України, який незмінно привертає увагу мільйонів уболівальників. У травні команда продовжить боротьбу за нові перемоги як […]

18:00, 28.04.2025 Скопіч Дмитро

Будиночок на щастя та Молода: добірка українських серіалів, які сподобаються кожному

Українські серіали нині переживають справжній ренесанс — особливо в жанрі комедії, де дедалі частіше з’являються яскраві, дотепні й водночас глибокі проєкти, що підкорюють глядачів з […]

13:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Жахаючий, Субстанція та Таро: 7 фільмів жахів 2024 року, які налякають навіть найстійкіших

Фільми жахів завжди викликали суперечливі емоції — хтось закриває очі від страху, а хтось не може відірватися, шукаючи адреналін і гострі відчуття. У 2024 році […]

11:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро