Бахмутяни з інвалідністю можуть отримати колісні крісла в Києві: як це зробити?

Семаковська Тетяна 17:34, 26 Липня 2023

Візок2 4134d

Нещодавно Центр підтримки бахмутян у Києві та Київській області «#Яповернусь_Бахмут» отримав колісні крісла для людей з інвалідністю, іммобілізаційне обладнання для потреб лікарів, а також дезінфікуючі засоби. Сучасні колісні крісла можуть отримати ВПО з Бахмутської громади та Бахмутського району, які їх потребують.

Про це редакції «Бахмут.IN.UA» повідомила керівниця Центру підтримки бахмутян, відкритого в Києві Бахмутською міською радою, Людмила Бондарєва.

Як отримати колісне крісло?

Вона пояснила, що для отримання візків бахмутянам необхідно звернутися до хабу та надати довідку про інвалідність.

До слова, Центр підтримки знаходиться за адресою: Київ, вулиця Левка Лук’яненка, 14б. Телефон для зв’язку: 0666185217.

Візок1 629fdКолісне крісло для людей з інвалідністю. Фото: телеграм

Людмила Бондарєва також розповіла, що загалом Центр отримав 38 інвалідних візків різного розміру (42, 45 та 48 см), розрахованих на вагу до 120 кг.

«Це дуже сучасні візки у новому стані, які приїхали з Нідерландів. Вага візка 35 кілограмів в упаковці. У розібраному стані він легко вміщується у багажник автомобіля. Ми замовляли 20, але привезли більше. Можливо, для багатьох наших переселенців — це не так важливо. Але в нас група людей, які потребують саме цих крісел, колісних візочків. Сьогодні нам зателефонував чоловік, друг якого бахмутянин із інвалідністю зараз у Кременчуці. Він замовив машину і ми відправили візок «Новою поштою» у Кременчук нашій людині.

 

Мешканці Бахмутського району можуть звертатися до нас. З радістю віддамо, нехай їм служать», — наголосила керівниця хабу.

Візок3 61bb1Приміщення хабу невелике, тому людей просять звертатися за допомогою якнайшвидше. Фото: Бахмутська міська рада

Вона зазначила, що колісні візки для бахмутян вдалося отримати завдяки співпраці місцевої, столичної влади, благодійних фондів та волонтерів. За її словами, іммобілізаційне обладнання, протипролежневі матраци та бандажі хаб передав Бахмутській лікарні в Броварах.

«Ми щільно співпрацюємо з Оболонською РДА у м. Київ, а саме з головою Кирилом Фесиком. Він нам допомагає з пошук донорів, спонсорів, волонтерів, які можуть надати бахмутянам якусь допомогу. Також полковник Олег Бачинський, Благодійний фонд «Крила Долі» та «Organizacja Hoverla» в короткий термін доставили нам цей важливий гуманітарний вантаж. Вдячні їм за допомогу», — підкреслила Людмила Бондарєва.

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Нагадаємо, у Дніпрі переселенці можуть отримати ваучери на гарячі обіди.

Фото: Бахмутська міська рада

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Семаковська Тетяна 13:40, 17 Жовтня 2024
Cтворення звернення / фото ілюстративне

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф.

Про це омбудсман Дмитро Лубінець розповів в Telegram.

Пошук полонених цивільних українців

За словами Уповноваженого ВР з прав людини, найперше, що потрібно зробити членам сім’ї затриманого чи викраденого рф — це звернутися із заявою про розшук особи до відповідного підрозділу Національної поліції України.

Вони також можуть звернутися до наступних організацій:

  • Національного інформаційного бюро. Контакти: чат-бот — @nib_uncp_bot, гаряча лінія — 1648, номер для дзвінків з-за кордону — +38 (044) 287 8165;
  • Міжнародного комітету Червоного Хреста. Контакти: гаряча лінія — +38 (044) 392 3210, e-mail — [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Контакти: гаряча лінія — +38 (095) 412 7424, e-mail — [email protected];
  • Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ. Контакти: гаряча лінія — +38 (067) 650 8332 або +38 (098) 321 1121, e-mail — [email protected];
  • Уповноваженого ВР з прав людини. Контакти: гаряча лінія — 0 800 501 720, e-mail — [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:15, 16 Жовтня 2024
Посилка від Укрпошти / фото пресслужба Укрпошти

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених пунктах, де немає аптек або необхідних ліків.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Безплатна доставка медикаментів в Україні

В Україні запрацював пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”. Українці в його межах зможуть отримувати ліки у поштових відділеннях на безоплатній основі.

Основна мета проєкту — надати доступ до ліків тим українцям, де аптеки або відсутні або сильно постраждали через повномасштабне вторгнення. Він також допоможе громадянам отримувати ліки в межах урядової програми “Доступні ліки”.

В яких регіонах працює проєкт

Укрпошта доставлятиме медикаменти в наступні регіони:

  • Донеччина;
  • Запоріжжя;
  • Миколаївщина;
  • Харківщина;
  • Херсонщина;
  • Чернігівщина;
  • Сумщина.

Як скористатися послугою

Для того, щоб “Укрпошта. Аптека”, потрібно зателефонувати до контакт-центру за номером 0 800 300 545 та слідувати підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. Останньому потрібно повідомити назви ліків, які ви хочете замовити.

Далі сформоване замовлення буде надіслано вам до найближчого відділення за послугою Укрпошта Експрес. Доставлення безоплатна. При отримані надаватиметься можливість перевірити посилку.

Термін доставлення — 3 дні, а термін зберігання у відділеннях — 7.

Які ліки можна замовити

Українці в межах пілотного проєкту зможуть замовити безрецептурні та рецептурні лікарські засоби, що відпускаються за програмою “Доступні ліки”.

Для замовлення рецептурних препаратів або ліків за програмою “Доступні ліки”, треба назвати 16 цифр електронного рецепта та додатково 4 цифри коду його погашення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

16:15, 16.10.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]