Росіяни зняли кліп про Бахмут

Семаковська Тетяна 13:10, 14 Липня 2023

photo 2023 07 13 16 30 40 b316cПропагандистські канали днями почали публікувати музичний кліп про Бахмут. Ролик з психоделічними картинками прославляє російських окупантів, обстріли України та загалом використання зброї по цивільному населенню.

Старший аналітик VoxCheck Станіслав Корольков на прохання редакції «Бахмут. IN. UA»  проаналізував музичний ролик та пояснив, що не так з творчістю росіян.

Кліп росіян

Переглянути ролик за посиланням:

https://t.me/bahmytinua/7247

Свій музичний кліп пропагандисти описують так:

«Сюжет песни прост: Маша всем говорила, что Артемовск с ней навсегда, но и ежу было понятно, что они — не пара.  Совершенно не желая продолжать эти токсичные абьюзивные отношения, Артемовск дает Маше добротного леща, и та поспешно тикает з городу», — цитата з пропагандистського каналу.

Цей ролик висміює відхід українських військ із деяких районів Бахмуту, який російська пропаганда спішить назвати здачею, пояснює Аналітик VoxCheck Станіслав Корольков та наводить інші тези, які використовує у пісні пропаганда:

  • Артемівськ — декомунізована назва Бахмуту, міста Артемівськ в Україні немає, але російська пропаганда продовжує використовувати цю назву.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

  • У відео трапляються кадри зйомок з дрону зруйнованого міста, імовірно, Бахмуту, також тут присутні слова «жаль, приходится мне убегать, горелые окна смотрят вспять»  та «синие слезы, желтая кожа» — це алюзія на український прапор, в цей момент на екрані зʼявляються черепи, які розбиваються кувалдою. Це пряма відсилка до найманців ПВК Вагнер.
  • В описі до відео і в самому відео є кілька перекручувань українських слів, такі як, «я никогда не переможу», «Маша тикает из город», що є глузуванням над українською мовою, а також нагадує пропагандистські тексти російських змі, які часто використовують, наприклад, епітет  «незалежная украина» тощо.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

  • У відео видно анімоване зображення солдата в українській уніформі і з українським прапором на нашивці, який лежить на землі, ніби він мертвий, також у відео кілька разів зображується кувалда, як натяк на ПВК Вагнер, і герой у чорному кувалдою розбиває героя в українській уніформі, це ніби натяк, що Вагнер розбиває українських солдатів.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

  • У відео також використовується словосполучення  «рухнула фортеця», що також є глузуванням з української мови, бо в російській мова немає слова фортеця, а також це натяг на фортецю Бахмут, що українській війська ніби здали Бахмут, що не відповідає дійсності

У висновку спеціаліст говорить, що радше за все відео зроблено на швидку руку ентузіастом та прихильником Z структур російської армії. 

Додамо, що ролик неякісний, не професійно виконані ілюстрації, автору відверто бракує досвіду у роботі з графікою, ритмом та якістю ролика. Але окупантам це не завадило створити черговий дешевий трек. 

Хто автор кліпу?

Канал «Врата Овертона», який випустив кліп про Бахмут свої — це дрібний канал із 2,3 тисячами підписників і трьома відео Раніше він випустив пісню «Цветет герань». На даний час канал на ютубі не працює. Але побачити творчість росіян все ще можна. 

Читайте також: Бахмутяни постраждалі від “націоналістів”: хто і для чого скаржиться на Україну в ООН

Аналітик VoxCheck Станіслав Корольков зазначає, що Герань — це російська назва іранського дрону Shahed 136. В ролику пропагандистів є слова: «Герань разбудит в самую рань», «там по Днепру цветет герань».

«Це прямі натяки на використання іранських дронів у війні Росії проти України», – каже Станіслав Корольков.

Телеграм канал «Врата Овертона» також наповнений пропагандистським контентом

Що кажуть бахмутяни про кліп?

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

Бахмутянам ролик окупантів не сподобався, під дописом в телеграм-каналі вони написали наступне:  

  • «Рівень дно, треба просто йти повз, воно не варто уваги»
  • «Этот подорский”шедевр” не досмотрел, чуть не рыганул от этого “искусства”.Конченные мрази и твари.Слава Украине!????✌️ Бахмут Украина»
  • «Сили не хватило до кінця додивиться це творчество!»
  • «Ху#ня. Как и всё росийское»

Фото: з соцмереж

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро