Збірна Донеччини з легкої атлетики виборола друге місце національних змагань

Семаковська Тетяна 17:35, 2 Червня 2023

Спортсмени 65e75

Минулого тижня у Львові відбувся командний Чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді. Донецьку область на турнірі гідно представили спортсмени з Бахмута, Дружківки, Торецька, Маріуполя та Костянтинівки.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

Участь у змаганні взяли 514 учасників із 23 регіонів та столиці держави. 

Від Донецької області на турнірі виступили 28 спортсменів, з яких 19 увійшли до трійки кращих у своїх дисциплінах серед чоловіків і жінок. Це дозволило збірній Донеччини набрати в загальній сумі 2190 очок та посісти друге місце в командному заліку чемпіонату, поступившись лише Києву.

Здобутки легкоатлетів

Найбільший внесок у досягнення регіону зробили атлети Школи вищої спортивної майстерності, також залікові бали принесли вихованці Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки, Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю, Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ДОО ФСТ «Україна» та міських ДЮСШ. 

Біг:

  • У бігу на 5000 метрів перемогу з кращим особистим результатом 15 хвилин 38,63 секунд здобула Валерія Зіненко. Легкоатлетка з Дружківки підтвердила своє місце в складі збірної України для участі у III Європейських іграх, що пройдуть з 21 червня по 2 липня в Польщі.
  • Друге місце на дистанції 5000 м посіла Вікторія Калюжна з Дружківки (15:48.27).
  • Руслан Наумов у бігу на 3000 м з перешкодами посів друге місце серед чоловіків і перше серед молоді з кращим особистим результатом 8:58.12.
  • Серед дорослих третіми також були: Оксана Долинчук — у бігу на 800 м (2:08.28), Вадим Лонський — у бігу на 1500 м (3:47.72).
  • Друге місце серед молоді в бігу на 100 м з бар’єрами посіла Кристина Юрчук (13,85 с).
  • Третіми серед молоді стали: Кирило Приходько — у бігу на 200 м (21,82 с), Марія Стрєлець — у метанні диска (42,47 м).

Спортсмени2 2e24eВалерія Зіненко (144 номер) та Вікторія Калюжна (145 номер). Фото: Олександр Залевський

Естафета:

  • У чоловічій естафеті 4х100 м Кирило Приходько з Бахмута та Олександр Сосновенко з Дружківки разом з представниками Київської та Кіровоградської областей показали час 40.58 с. Вони стали другими серед чоловіків та першими серед молоді.
  • За підсумками жіночої естафети 4х400 м перемогу з часом 3:46.22 здобула команда Донецької області. До її складу увійшли: Валентина Демченко, Марія Миколенко, Олена Радюк-Кючук та Аліна Логвиненко.

Спортсмени4 70082Олександр Сосновенко та Кирило Приходько (зліва-направо). Фото: Олександр Залевський

Штовхання ядра:

  • Марія Ларіна, яка виграла змаганнях зі штовхання ядра з результатом 14,85 м, пройшла відбір на Європейські ігри. Окрім цього, спортсменка виконала норматив для участі в юніорському чемпіонаті Європи, що відбудеться у серпні в Ізраїлі. 
  • Другою в штовханні ядра вагою 4 кг стала Наталія Урсуленко (14,52 м).

Потрійний стрибок:

  • У потрійному стрибку кращою з результатом 13,63 м стала Анна Красуцька. 
  • Друге місце серед жінок і перше місце серед молоді посіла Вікторія Баранівська з особистим рекордом 13,14 м. 
  • Серед чоловіків другим у потрійному стрибку був Ігор Гончар (15,90 м), третім — Артем Коноваленко (15,73 м).

Спортсмени3 85e19Учасники забігу з перешкодами. Фото: Олександр Залевський

Метання молота:

  • Гліб Піскунов у метанні молота серед чоловіків став другим (73,34 м).

Стрибки з жердиною:

  • Валентин Лобода в стрибках з жердиною посів третє місце з особистим рекордом 4,70 м.

Спортсмени1 bf943Валентин Лобода під час виступу на турнірі. Фото: Олександр Залевський

Зазначимо, що відбір на молодіжний Чемпіонат Європи з легкої атлетики U23, який відбудеться в липні у Фінляндії, пройшли чотири спортсмени Донецької області: Руслан Наумов (біг на 3000 м з перешкодами), Вікторія Баранівська (потрійний стрибок), Кирило Приходько та Олександр Сосновенко (естафета 4х100 м).

До змагань легкоатлетів Донеччини підготували тренери: Костянтин Степанцов, Єгор Жуков, Олексій Семенов, Ольга Семенова, Іван Романенко, Юрій Ревенко, Наталя Василенко, Михайло Марченко, Тетяна Серорез, Юрій Кузьменко, Костянтин Мальков, Анатолій Чумак, Ігор Скирда, Ольга Лук’янова, Володимир Ліщук, Юрій Седньов та Олексій Логвіненко.

Читайте також: Борчині з Бахмута стали призерами міжнародних змагань

Нагадаємо, на Чемпіонаті України з важкої атлетики у Луцьку спортсмени з Бахмута, Вугледара, Краматорська, Білозерського, Селидового та Дружківки завоювали чотири «срібні» та дві «бронзові» нагороди.

Раніше ми повідомляли, що у Львові відбулася XVIII літня Універсіада України з легкої атлетики. На змаганнях Донеччину представили вихованці Школи вищої спортивної майстерності регіону (ШВСМ). «Золоті» медалі завоювали Кирило Приходько з Бахмута та Олександр Сосновенко з Дружківки.

Фото: Олександр Залевський

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:00, 30 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр Підтримки бахмутян в Києві.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 1 травня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

  • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:35, 29 Квітня 2024
Школа / фото ілюстративне

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці потрібно розв’язувати нагальні питання, зокрема ті, що стосується освіти дитини.

Про те, як влаштувати дитину, що зазнала вимушеного переміщення, до державного або комунального закладу освіти, розповіли експерти Юридичного порадника для ВПО у Facebook.

Як влаштувати дитину ВПО у місцеву школу

За словами експертів, держава гарантує кожній дитині, у тому числі й ВПО, доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в державних і комунальних закладах освіти. Це прописано у частині 2 статті 19 Закону України “Про охорону дитинства”.

Як ВПО здобути дошкільну освіту

Діти з-поміж ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних або комунальних закладів дошкільної освіти.

Для того, щоб дитина здобула дошкільну освіту, потрібно надати заявку про зарахування до того чи іншого навчального закладу. Це повинен зробити особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. До заяви також потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
  • копія документа про право на пільгове зарахування (довідка ВПО або документ, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

Прийом заяв про зарахування дітей може організовуватися, зокрема, з використанням системи електронної реєстрації чи через ЦНАП.

Як ВПО отримати загальну середню освіту

Для того, щоб дитину ВПО зарахували до закладу середньої освіти, одному з батьків, опікуну чи іншому законному представнику потрібно звернутися до адміністрації закладу з відповідною заявою. До неї потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми;
  • копія довідки ВПО або документа, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Як ВПО отримати професійну, фахову та вищу освіту

Діти ВПО мають право на здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на загальних підставах. 

Одночасно з цим, діти ВПО, які проживали на нині тимчасово окупованій  території (ТОТ), мають право на здобуття або продовження здобуття освіти певного рівня освіти в інших регіонах України коштом держави або місцевого бюджету. Їм також надається місце в гуртожитку на час навчання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці […]

15:35, 29.04.2024 Скопіч Дмитро

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

children g589d22510 1920 19355

Як батькам жити в постійній тривозі за своїх дітей: поради психологині Ганни Сердюкової

Майже рік Україна страждає від повномасштабної війни, через що багато українців постійно перебувають у стані гострого стресу. Багато хто відчуває втому, апатію, ступор. І це […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]