Терористи й бойовики: як в росії демонізують українців й навіщо?

Семаковська Тетяна 14:59, 19 Травня 2023

29 1 7329aНещодавно російський пропагандистський телеграм-канал «Карнаухов», розповсюдив інформацію про начебто теракти в рф, які може зробити вихідець з України. Раніше «Карнаухов» розповідав про «нацистів» в Україні та «іноземних найманців». Наративи про нібито існування в Україні нацизму та про залученість іноземних найманців до війни на українському боці росія поширює і в європейському медіапросторі.

Чому росіяни виставляють українців терористами, а ЗСУ називають «бойовиками київського режиму» пояснюють аналітики VoxCheck.

Теракти родом з ДНР

Screenshot 699 4b46c

Оригінальний допис з телеграм-каналу пропагандиста. Фото: скріншот

Screenshot 700 449f7

Допис іншого пропагандиста на основі думок росблогера. Фото: скріншот

Російський блогер й за сумісництвом автор каналу «Карнаухов» відверто маніпулює своєю аудиторією. Він каже про людину, яку направили у рф для теракту і водночас додає, що людина народилася в Україні. Тобто у такий спосіб натякає, що терорист може бути саме з України, пояснюють аналітики VoxCheck.

Фахівці відзначають, що напередодні повномасштабного вторгнення російська пропаганда активно шукала «український слід» у надзвичайних ситуаціях та звітувала про затримання нібито пов’язаних з Україною «екстремістів». 

Це створювалось задля провокування у росіян негативних асоціацій з Україною, яка є ніби небезпечною країною: що це вони, а не рф, втручаються у внутрішні справи незалежної країни. Крім того, росіяни називають також терористами представників етносів Північного Кавказу, які боролися за свободу своїх республік ще з 1990-х років, а зараз подібне звинувачення звільняє силовиків від відповідальності за страту будь-якого громадянина у цьому регіоні та є приводом для його затримання та подальшого катування. 

Чому росія називає українців терористами?

photo 2023 05 04 11 53 34 3513c

СБУ затримала російського «крота», який шпигував за бойовою авіацією ЗСУ. Фото: СБУ

російська федерація має декілька причин, з яких вона намагається виставити українців терористами. У VoxCheck проаналізували причини цього й мету:

  • Російська пропаганда таким чином пояснює своїй аудиторії, чому потрібно йти в Україну воювати: ніби щоб зупинити «український тероризм» та щоб виправдати своє вторгнення: ніби росія не напала, а захищається;
  • Так росіянам пояснюють, чому в їхніх містах відбуваються вибухи: мовляв, це роблять «українські терористи», а не наслідки війни (насичення зброєю країни) та розбірки між російськими угрупованнями;
  • Пропагандисти спеціально називають українську армію «бойовиками» та «терористами», щоб сформувати враження у російського населення та проросійського населення України, що це ніби Україна,  а не росія, порушує правила ведення війни, бо терористи — ті, хто нападають на цивільних та не дотримуються жодних правил;
  • Називаючи українців терористами росіянам легше виправдати свої провали та отримати нові кошти на протидію тероризму ймовірно планує й російське силове коло, тому посилення «української загрози» є бажаним для них;
  • Дискредитування ЗСУ допомагає окупантам виправдати доцільність обстрілів цивільної інфраструктури. Наприклад, росія каже, що обстріли енергетичної інфраструктури України були «у відповідь на теракти».

Зверніть увагу, що здебільшого пропагандисти поширюють дезінформацію, нібито ЗСУ вдаються до терористичних тактик, а саме використовують цивільне населення як «живий щит». Цей наратив росіяни активно просувають і в Європі, аби демонізувати образ України на міжнародній арені та зменшити довіру до неї.

Загалом, рф акцентує увагу, що Україна — нібито терористична держава, як привід для відмови від мирних переговорів: мовляв, із «терористичною» державою неможливо вести перемовини. Нагадаємо, що саме росія знищила місто Бахмут, зруйнувавши його на 90%.

Також росія зазвичай звинувачує Україну у тому, що робить сама. Можна пригадати випадки із російськими диверсантами в Україні. Один з останніх випадків — СБУ затримала російського шпигуна, який влаштувався до ЗСУ та збирав інформацію про переміщення українських військ. 

Рф організовувала терористичні акти на території України ще до початку повномасштабної війни: так у квітні 2016 року смт Новоолексіївка Генічеського району вибухнув автомобіль, від чого загинула 1 людина та постраждали 4. Було доведено, що це зробила терористична група, підконтрольна спецслужбам рф: виконавець отримав вирок. У той час співробітники СБУ запобігли ще одному вибуху у Генічеську. 

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро