Ветерани спорту з Бахмута стали переможцями національних змагань із пауерліфтингу

Семаковська Тетяна 18:47, 21 Квітня 2023

Спортсмени ed5bf

Нещодавно у Львові завершився Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед ветеранів фізичної культури та спорту. Бахмут на змаганнях представили спортсмени трьох вікових категорій.

Про це повідомляє спортивна команда «Bakhmutpower».

До складу команди «Bakhmutpower» увійшли досвідчені спортсмени ветерани спорту та фізичної культури.

Результати бахмутян

Михайло Кірсанов виступив у віковій категорії М2 (50-59 років). Бахмутянин у ваговій категорії до 105кг посів перше місце в сумі триборства. Судді не зарахували його спробу рекорду України в присіданні через технічні помилки. Результат спортсмена дав змогу збірній команді Донецької області стати першою в командному заліку. До змагань його підготували тренери Сергій Любченко та Катерина Любченко і Оксана Петренко.

У віковій категорії М3 (60-69 років) Бахмут представив Анатолій Баранов. Пауерліфтер у ваговій категорії до 105 кг посів перше місце у сумі триборства, встановив рекорд у присіданні (161 кг) та став абсолютним переможцем вікової категорії. Результат спортсмена з Бахмута дав змогу збірній команді Донецької області стати другою в командному заліку.

Микола Балинкін у віковій категорії М1 (40-49 років) за станом здоров’я не зміг узяти участь у змаганнях.

Читайте також: Бахмутські волейболісти виступлять у фіналі Вищої ліги Чемпіонату України: де подивитися матч?

Раніше ми писали, що бахмутські пауерліфтери стали призерами Чемпіонату України.

Фото: «Bakhmutpower»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Семаковська Тетяна 16:00, 5 Лютого 2025
Телефона лінія / фото ілюстративне, Svidok.org

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець.

Детальніше про те, як скористатися платформою Svidok.org, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Телефонна лінія Svidok.org

Телефонна лінія Svidok.org є безкоштовною для всіх абонентів в Україні. Поділитись пережитим можна у будь-який час, адже цей сервіс доступний цілодобово. 

“Це дуже зручна опція для українців: відтепер можна швидко, фактично по “гарячих” слідах, записати те, що ми переживаємо щодня. Достатньо надиктувати це в телефон. Замість поста у соцмережах чи рефлексії в сторіз, які блокуються або ж губляться, ваша історія на Svidok.org буде надійно збережена для наступних поколінь, щоб і через 10, 20 чи 50 років наші нащадки побачили, яким був той чи інший день під час повномасштабної війни. У часи Другої світової такого не було. Зараз же у нас є змога задокументувати всі злочини росіян, притягнути їх до відповідальності та не дати змоги переписувати історію”, – розповідає директорка зі зв’язків та комунікацій платформи Svidok.org Олена Кук.

Як скористатися лінією

Щоб скористатись телефонною лінією Svidok.org, потрібно: 

  • зателефонувати за номером 0 800 507 480,
  • відповісти на короткі запитання для коректної фіксації свідчення,
  • розповісти про пережиту подію під час повномасштабної війни, яку хочете задокументувати.

Після завершення дзвінка вам надійде SMS-повідомлення з підтвердженням, що свідчення буде автоматично трансформовано у текст та надійно збережено на онлайн-платформі Svidok.org. 

Всі записи ви можете доповнити чи скоригувати, додати до них фото чи відео – це можна зробити, зайшовши на сайт Svidok.org. При цьому свідчення будуть анонімними, тому можна бути максимально відвертим та не боятись ділитись своїми думками.

“Кожен українець переживає повномасштабну війну по-своєму. Хтось щодня чує повітряну тривогу та не з новин знає про прильоти, хтось – волонтерить чи долучається до зборів для ЗСУ, а хтось здобуває освіту в цих умовах або виховує дітей. Цінним для історії є досвід кожного зокрема, адже разом він демонструє цілісну картину того, що відбувається зараз в Україні! Росія сподівається, що ми будемо мовчати. А нам варто бути рупорами правди у світі”, – закликає Олена Кук. 

Залишити свої свідчення можна як за телефоном 0 800 507 480, так і на сайті Svidok.org або ж у телеграм-боті @SvidokNoteBot.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЄСВ для ФОП: як зміниться оподаткування у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 5 Лютого 2025
Оподаткування / фото ілюстративне, iStock

У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще кілька податкових нововведень, зокрема, введення обов’язкового єдиного соціального внеску (ЄСВ) для ФОП.

Детальніше про те, на що чекати ФОП у 2025 році, розповіли фахівці “Юридичного порадника для ВПО”.

Оподаткування ФОП у 2025 році

Відповідно до державного бюджету країни на 2025 рік, вже з 1 січня повертається обов’язкова умова для ФОП, яка зобов’язує тих сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це означає, що всі ФОП втратили право на добровільну сплату ЄСВ за себе, яке їм надали 1 березня 2022 року.

Зазначається, що перші обов’язкові платежі за січень-березень в 2025 році мають бути внесеними до 21 квітня.

Сума ЄСВ у 2025

Наразі мінімальна сума ЄСВ у 2025 році складатиме 1 760 гривень на місяць, тобто 22% від 8 000 — мінімальної заробітної плати.

Також у 2025 році тимчасово підвищується максимальна база для нарахування ЄСВ, а саме з 15 мінімальних заробітних плат (120 000 гривень) до 20 мінімальних заробітних плат (160 000 гривень). Це означає, що зараз максимальний страховий внесок — 35 200 гривень, або 22% від 160 000.

Чи залишились пільги по сплаті ЄСВ для ФОП

Фахівці “Юридичного порадника для ВПО” також розповіли про пільги, які стосуються сплати ЄСВ для ФОП.

За їх словами, в Україні продовжує діяти право на можливість не сплачувати ЄСВ за себе для деяких фізичних осіб-підприємців. Зокрема, це:

  • підприємці, які є людьми з інвалідністю, за умови наявності пенсійних або соціальних виплат;
  • підприємці, які є пенсіонерами за віком або за вислугою років;
  • ФОП, які одночасно є найманими працівниками і за яких ЄСВ сплачує роботодавець (не менше 22% від мінімальної заробітної плати);
  • ФОП, які працюють на загальній системі оподаткування без доходу;
  • підприємці, які були мобілізованими та проходять службу —  на весь період служби, за умови подання підтверджуючих документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець. Детальніше про те, як скористатися платформою […]

ЄСВ для ФОП: як зміниться оподаткування у 2025 році

У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще […]

14:20, 05.02.2025 Скопіч Дмитро

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань. […]

14:00, 04.02.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

5 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Як додати картку національний кешбек: гід

“Національний кешбек” — це спеціальна державна програма підтримки виробників, у межах якої українці можуть отримати 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів у вигляді кешбеку на […]

12:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро