Де шукати своїх: 5 цікавих молодіжних місць в Києві

Семаковська Тетяна 15:00, 15 Лютого 2024

kiev g47d4f201f 1920 f664bЧерез війну чимало бахмутян опинилися далеко від дому та звичного укладу життя. На щастя, в кожному місті є певні культурні осередки, де молодь може відпочивати та розвиватися разом. Така ж сама ситуація й в столиці.

Про те, де збирається молодь в Києві та як можна цікаво й корисно провести час у колі однодумців, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Молодіжні місця у Києві

В столиці налічується не мала кількість місць для відпочинку, але лише декілька з них можна назвати справжніми “перлинами”. Майже всі вони локальні та відомі малій кількості тих, хто проживає в Києві.

Книгарня “Сяйво”

Книгарня “Сяйво”. Фото: Фейсбук

Муніципальна книгарня “Сяйво” — одне з тих місць, яке обожнюють місцеві. В ній можна не тільки почитати книгу, але й випити смачної кави або сходити на багаточислені лекції. Цієї неділі у книгарні, наприклад, відбулася зустріч з Єфремом Лукацьким — фотокореспондентом Associated Press. Або ще: щосуботи в книгарні для усіх, хто має середній та високий рівень знань з української проводять курси з української мови.

Майже всі події є безплатними, організатори просять тільки проходити реєстрацію. Стежити за актуальними можна на сторінці.

ВДНГ

Урбан-парк на ВДНГ. Фото: ВДНГ

ВДНГ — це культове місце, де збираються чимало киян, зокрема молодь. Насамперед ВДНГ презентує себе, як культурно-просвітницький центр та місце проведення міжнародних й національних фестивалів. Саме тут можна знайти рекордну кількість сімейних розваг у столиці.

На території центру працює урбан-парк, де свої навички можуть випробувати як діти, так й дорослі. Осінню на ВДНГ можна приходити, щоб поїсти яблука, а літом та весною радимо завітати в теплицю, яка розміщена на цій території. Крім того, у 16-ому павільйон ВДНГ діє тимчасовий притулок для тварин “Виставковий центр”, працює щодня з 10:00 до 17:00. Всі охочі можуть вигуляти тваринку: 9:00-11:00 та 15:00-17:00.

Планета метеликів

Метелик на ВДНГ. Фото: ВДНГ

На ВДНГ є ще одна цікава локація, яка може вразити — це Планета метеликів. Вона представляє собою єдину в Україні виставку-ферму живих метеликів, яких можна брати на руки та фотографувати. Розміщений цей осередок  в павільйоні 11. По дорозі можна відвідати й оранжерею.

Клуб “Closer”

Творчий простір Closer. Фото: Фейсбук

“Closer” — це техно-клуб у підвалі з численними проходами й тунелями, баром, терасою. Місце унікальне тим, що з початку повномасштабного вторгнення активно допомагало ЗСУ. Гості клубу плели сітки та готували їжу. Вони також організовують різні події. Так, до прикладу, минулого року представникик клубу відзначили Масницю у традиційному українському стилі. Тут влаштовують не просто івенти, а справжні культурні осередки, на яких знайомляться з мистецтвом та світобаченням інших культур й спільнот.

Подивитися актуальні події, які організовує Closer можна за посиланням.

Дикий Театр

Кадр з вистави в Дикому театрі. Фото: Фейсбук

Дикий театр — це незвичайний камерний театр, який приваблює всі вікові категорії власними п’єсами.

Зараз в театрі проводиться вистава “Кайдаші.2.0”. Це сучасна інтерпретація класичної “Кайдашевої сім’ї”, де висвітлюють актуальні проблеми сьогодення та іронізують над життєвими негараздами. Придбати квитки та стежити за репертуаром театру можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро