В Бахмуті проводять евакуацію з Пунктів Незламності

Семаковська Тетяна 17:03, 8 Березня 2023

завантаження 6 7aa76У Бахмут наразі обмежений в’їзд в місто й потрапити в зону активних бойових дій можна лише по перепустках. Евакуація цивільного населення продовжується, проте це дуже складний процес для волонтерів.

В місцевому телеграм каналі «Бахмут» повідомляють, що евакуація проходить дуже складно й для ії проведення повинні співпасти безліч факторів: 

 «Щоб не було обстрілів, щоб проїхала машина, щоб були вільні люди, які зможуть вивезти, щоб були зв’язки один з одним, щоб були місця і щоб підсохла дорога бездоріжжям. Евакуація з адрес неможлива! Ні за яких умов!»

Наразі евакуація відбувається лише з Пунктів Незламності. Від залізничного вокзалу виїзд відбувається дуже рідко й проблематично, повідомляє волонтерка Інна Гайдай.

Своєю чергою, Бахмутська міська рада наголошує, що здійснюється безкоштовна евакуація до Черкаської області спеціальним поїздом. Житло переселенцям надають також безкоштовно.

Щоб виїхати до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів, необхідно залишити заявку за телефоном:

  • 098 890 3318 або 066 285 6290
  •  для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю необхідно телефонувати за номерами 099 710 4872, 099 311 5336, 099 311 5314, 096 108 6048, 096 108 5224;
  • також залишити заявку на евакуацію можуть за телефоном 095 498 7615.

Нагадуємо, що через безпекову ситуацію в Бахмуті активізувалися шахраї, які за гроші пропонують вивезти людей в безпечне місце або ж придбати їжу. 

Фото: Reuters

Читайте також: Кабмін схвалив примусову евакуацію дітей з Бахмута

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 25 Травня 2025
Кадастровий номер — це важлива частина будь-якої земельної ділянки / фото prometei.ua

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння номера залишається обов’язковою процедурою для реєстрації ділянки в Державному земельному кадастрі.

Детальніше про те, скільки коштує кадастровий номер і як його отримати — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке кадастровий номер

Кадастровий номер — це унікальний 19-значний цифровий код, який присвоюється кожній земельній ділянці під час її державної реєстрації.

Цей номер є обов’язковим для оформлення права власності на землю: без нього неможливо здійснити купівлю, продаж, дарування чи інші юридичні дії з ділянкою. Він є постійним ідентифікатором, що супроводжує земельну ділянку протягом усього періоду її існування. Номер не змінюється навіть у разі зміни власника чи цільового призначення ділянки.

У процесі присвоєння кадастрового номера інформація про земельну ділянку вноситься до бази Державного земельного кадастру (ДЗК). Це включає всі ключові відомості про ділянку та її власника. Після внесення даних система автоматично формує та закріплює номер за об’єктом.

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера та як його отримати

Присвоєння кадастрового номера є безкоштовним для громадян. Однак для цього необхідно підготувати технічну документацію щодо земельної ділянки, зокрема — результати геодезичних вишукувань, які виконуються на платній основі.

Повний перелік необхідної документації передбачено Законом України “Про землеустрій“. Вартість підготовки документів, разом із геодезичними роботами, може становити від кількох тисяч до десятків або навіть сотень тисяч гривень — залежно від регіону, складності ділянки та обсягу робіт.

Читайте також:

Базова соціальна допомога в Україні у 2025: хто і скільки отримуватиме від держави

Військовий збір у 2025 році: що потрібно знати українцям

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Травня 2025
Пенсіонери та посвідчення / фото dtkt.ua

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у Пенсійному фонді України (ПФУ).

Про це повідомили представники Міністерства соціальної політики України.

Пенсії громадян на ТОТ

Пенсії українців, які залишилися на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей і понад рік не отримували виплат, зберігатимуться на рахунках ПФУ. Відповідна норма передбачена законом про Державний бюджет на 2025 рік, але набуде чинності не раніше 1 липня.

Це рішення стосується виключно пенсіонерів, які:

  • мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з ТОТ Донецької або Луганської областей (станом на 24.02.2022);
  • отримували пенсію як ВПО до початку повномасштабного вторгнення;
  • не користувалися рахунком в “Ощадбанку” понад рік;
  • або не проходили фізичну ідентифікацію в банку понад шість місяців.

Як зазначають у Міністерстві соціальної політики України, всі нараховані кошти повністю залишаються у власності пенсіонера або його спадкоємців. Зміни стосуватимуться лише форми зберігання — з особистих банківських рахунків громадянина або громадянки на спеціальні рахунки у ПФУ.

Для отримання доступу до коштів після набуття чинності відповідною урядовою постановою потрібно буде звернутися до Пенсійного фонду із заявою. Вся сума буде виплачена одноразово.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння […]

12:00, 25.05.2025 Скопіч Дмитро

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у […]

12:00, 24.05.2025 Скопіч Дмитро

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро