Перемоги бахмутян в евакуації: як спортсмени Донеччини тренуються зараз

Семаковська Тетяна 11:08, 7 Лютого 2023

324967188 1665801927205325 3564926419615723774 n 2fd47З 31 січня по 3 лютого у Львові проходив Чемпіонат України з боротьби самбо серед юніорів, юніорок, юнаків та дівчат старшого віку. Які місця зайняли бахмутяни та як зараз працює спортивна школа — нашій редакції розповів тренер Костянтин Стативкин.

Костянтин Стативкин тренер з самбо поділився на своїй сторінці в Фейсбук новиною про Чемпіонат України з боротьби самбо у Львові:

«‎Дуже дякую всім хто допомагає нашим переселенцям, а це і безкоштовні тренування, і гроші на змагання та турніри, екіпірування, моральна підтримка, та ще багато іншого‎», – пише тренер.

Самбо в Бахмуті до 24 лютого

327151645 754979089384745 2805626180784431931 n 3a3e2

Спортсмени демонструють свою майстерність. Фото: Костянтин Стативкин

Комунальний позашкільний навчальний заклад спортивного профілю «‎Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1‎» Бахмутської міської ради приймала в своїх стінах велику кількість маленьких бахмутських спортсменів. Відділення боротьби самбо тут було відкрите в 2018 році:

«‎До початку повномасштабного вторгнення тренування проходили на базі НВК 11. Секцію відвідували більше 50 дітей, найтитулованіша з яких учениця 11 школи Софія Рудковська‎», – згадує тренер.

Як проходять тренування

Костянтин Стативкин поділився з нами, що наразі проводити тренування не має можливості, бо всі діти евакуйовані по різним містам нашої країни, а хтось вимушено виїхав за кордон:

«Тренери нашої спортивної школи підтримують зв’язок зі своїми учнями, хтось працює, та проводить тренування дистанційно, інша частина тренерів на простої, отримують 2/3 зарплати. Деякі спортсмени продовжують тренування вже за місцем тимчасового проживання під керівництвом наших колег. Саме такі діти з відділення самбо брали участь у Чемпіонаті України, який проходив у Львові».

Чемпіонат у Львові

325134232 716196683290702 3546080885277130143 n 3bae3

Вихованці тренера. Фото: Костянтин Стативкин

У Львові проходив відбірковий Чемпіонат України з боротьби самбо. За результатами цих змагань буде формуватися збірна України для участі у Чемпіонаті Європи та світу. Змагання проходили у трьох вікових категоріях, а саме: до 18 років, до 20 років та серед дорослих. 

Вихованці КДЮСШП№1 Бахмута у складі збірної команди Донецької області вкотре виборюють низку медалей, попри труднощі і відсутність звичної підготовки:

«Усього участь у змаганнях серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок прийняло 456 спортсменів, а серед дорослих – 270 учасників  змагань, з них 28 спортсменів  з Донецької області, троє з яких бахмутяни, мої вихованці. Це вищезгадана Рудковська Софія, Коробков В’ячеслав та Казначеєв Владислав».

Бахмутські призери:

Коробков В’ячеслав змагався лише у віковій групі до 18 років у спортивному та бойовому розділі боротьби самбо. У бойовому розділі він виборов бронзову медаль чемпіонату України. 

Казначеєв Владислав змагався у віковій групі до 20 років та серед дорослих у розділах спортивного та бойового самбо. Серед юніорів (до 20 років) він посів третє місце, а серед дорослих в упорній боротьбі програв в бронзовому поєдинку та посів п’яте місце. 

Софія Рудковська змагалася у всіх трьох вікових категоріях. Серед дівчат до 18 років вона виборола срібну медаль, зупинившись за крок від минулорічного титулу чемпіонки. Серед юніорок до 20 років та серед дорослих вона посіла 3 місце і таким чином принесла до скарбнички Донецької області три медалі – одну срібну та дві бронзові. 

«Загалом, цей виступ виявився вдалим не лише для бахмутських самбістів, а й для всієї Донецької області. Наша збірна посіла друге місце в медальному заліку серед усіх областей нашої країни. Тож попри всі складнощі, наші діти, наші спортсмени все ж подовжують тренуватися, змагатися та перемагати, прославляючи своїми перемогами нашу область», – запевняє Костянтин.

Фото: Костянтин Стативкин

Читайте також: «Наші спортсмени – призери Європи по важкій атлетиці»: як навчаються студенти Донецького коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Вступ до військових вишів у 2026 році: умови зарахування та забезпечення курсантів

Семаковська Тетяна 16:45, 2 Червня 2026
Студент військового ВНЗ / фото Олександрійська міська рада

Міністерство оборони оприлюднило правила вступу до вищих військових навчальних закладів у 2026 році. Абітурієнти можуть вступити на навчання за кошти державного замовлення двома шляхами, а після зарахування держава повністю бере на себе фінансове та матеріальне забезпечення здобувачів освіти.

Детальніше про вступ до військових вишів розповіли в Міністерстві оборони України.

Вступ до військових вишів у 2026 році

Вступна кампанія передбачає можливість вибору формату відбору. Перший варіант базується на результатах національного мультипредметного тесту, основна сесія якого триває до 25 червня. Другий варіант розрахований на громадян, які не зареєструвалися на тестування або не мають результатів за попередні роки. Вони мають право скласти вступні іспити безпосередньо у закладі.

Для проходження внутрішніх випробувань абітурієнтам необхідно виконати кілька кроків:

  • подати заяву до територіального центру комплектування до 1 червня 2026 року;
  • пройти попереднє медичне обстеження військово-лікарською комісією;
  • скласти випробування з конкурсних предметів у самому військовому виші.

Окрім надання результатів тестування чи складання іспитів, вступники проходять додаткові етапи перевірки:

  • психологічне обстеження;
  • оцінку рівня фізичної підготовленості;
  • остаточний медичний огляд фахівцями приймальної комісії.

Успішне проходження всіх етапів є підставою для зарахування на навчання.

Фінансове забезпечення та умови проживання

Держава гарантує курсантам повне утримання під час здобуття освіти. Навчання є безкоштовним. З першого курсу майбутні офіцери отримують:

  • щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 10 000 гривень;
  • безоплатне проживання у гуртожитках;
  • триразове харчування за встановленими нормами військовослужбовців;
  • військову форму та необхідне спорядження.

Для порівняння мінімальна академічна стипендія у цивільних закладах становить 2 000 гривень із запланованим підвищенням.

Курсанти також мають право на безоплатне медичне обслуговування у військових госпіталях та санаторно-курортний відпочинок разом із членами родини.

Навчальний процес адаптований до сучасних умов. Підготовка базується на досвіді бойових дій з використанням сучасних зразків техніки та озброєння. Програма також передбачає регулярні тренування для підтримання фізичної форми.

Працевлаштування та кар’єра

Після завершення навчання випускники автоматично отримують первинне офіцерське звання. Їх призначають на посади відповідно до отриманої кваліфікації. Армійська структура передбачає вертикаль кар’єрного зростання, яка включає прогнозовані підвищення, курси підвищення кваліфікації та можливість участі в міжнародних програмах обміну.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за контрактне навчання: як студентам отримати кошти через “Дію”

Семаковська Тетяна 15:45, 2 Червня 2026
Компенсація за контрактне навчання / фото НБУ

Студенти пільгових категорій мають можливість отримати державне відшкодування вартості навчання на контракті. Відповідні сертифікати вже надходять користувачам у застосунку “Дія”. Для успішного зарахування коштів необхідно вчасно підтвердити отриману заявку.

Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.

Хто може отримати компенсацію за контрактне навчання

За інформацією Міністерства у справах ветеранів, державна підтримка розрахована на студентів контрактної форми у закладах професійної, фахової передвищої або вищої освіти. Право на відшкодування мають:

  • діти загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • діти ветеранів війни з інвалідністю;
  • діти учасників бойових дій;
  • діти осіб, які зникли безвісти за особливих обставин;
  • діти людей, які перебувають або перебували в полоні внаслідок збройної агресії проти України;
  • діти постраждалих учасників Революції Гідності.

Допомогу надають громадянам України, які навчаються за кошти фізичних осіб. Рівень попередньо здобутої освіти на право отримання фінансування не впливає.

Як отримати гроші за навчання

Сертифікати на компенсацію надсилають поетапно через застосунок “Дія”. Після отримання сповіщення студенту необхідно:

  • відкрити сертифікат у розділі “Документи”;
  • перевірити особисті дані, назву закладу освіти, спеціальність та суму компенсації;
  • натиснути кнопку “Підписати”;
  • підтвердити заявку за допомогою “Дія.Підпису”;
  • дочекатися повідомлення про результат.

На підтвердження сертифіката виділяється 20 календарних днів. У разі пропуску цього терміну можливість отримати допомогу анулюється.

Зарахування коштів та дії у разі відсутності сповіщення

Державні кошти не перераховують на особисті рахунки студентів. Після підтвердження сертифіката фінанси надходять безпосередньо закладу освіти. Якщо студент уже самостійно оплатив контракт, навчальний заклад зобов’язаний повернути йому ці гроші.

У профільному міністерстві пояснюють, що розсилка відбувається поступово. Якщо сертифікат не надійшов, студентам радять уточнити в адміністрації закладу про наявність підписаного договору з міністерством. Також необхідно подати документи для підтвердження пільгового статусу та перевірити наявність цієї інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Чи завадить отриманню компенсації освітній грант

Наявність гранту від Міністерства освіти і науки не скасовує право на компенсацію. У такому випадку сума державної допомоги зменшується на розмір уже отриманого гранту. Відповідний проєкт реалізується згідно з урядовою постановою від 14 березня 2025 року та охоплює 2024/25 і 2025/26 навчальні роки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вступ до військових вишів у 2026 році: умови зарахування та забезпечення курсантів

Міністерство оборони оприлюднило правила вступу до вищих військових навчальних закладів у 2026 році. Абітурієнти можуть вступити на навчання за кошти державного замовлення двома шляхами, а […]

Компенсація за контрактне навчання: як студентам отримати кошти через “Дію”

Студенти пільгових категорій мають можливість отримати державне відшкодування вартості навчання на контракті. Відповідні сертифікати вже надходять користувачам у застосунку “Дія”. Для успішного зарахування коштів необхідно […]

Важливо

Скільки донеччани платять за оренду житла: редакція дізнавалась у героїв

Оренда квартири у великих містах України забирає від 26% до понад 100% середньої заробітної плати. Найбільше фінансове навантаження на орендарів фіксується у Львові та Києві, […]

Єдиний соціальний внесок у 2026 році: розміри платежів, категорії платників та терміни

В Україні роботодавці та приватні підприємці зобов’язані регулярно сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та своїх працівників. Цей платіж формує фонд для надання соціальної допомоги […]

Оформлення посвідчень для родин загиблих та зниклих безвісти військових: уряд змінив правила

В Україні оновили порядок видачі документів, що підтверджують статус членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли або зникли безвісти під час служби. Відтепер для отримання посвідчення […]