5 архівних фото Покровська: згадуємо місто у чорно-білих світлинах

Валентина Нетребич 15:00, 23 Грудня 2024
Станція Гришине, теперішній Покровськ / фото Вікіпедія

Покровськ має довгу і цікаву історію: місто є одним з найстаріших міст Донеччини. Спершу населений пункт назвали Гришине. Назва походить від річки Гришинка, що протікала поряд.
Покровськ перетворювався в культурний осередок, саме тут жив і працював деякий час у місцевій залізничній школі Микола Леонтович, автор славетного “Щедрика”.
Зараз росіяни наближаються до міста, намагаються знищити його.

Редакція публікує 5 архівних знімків Покровська.

Покровськ, архівні знімки

Покровськ, 1995 рік / фото Mykola Bilokon, центр міської історії

Покровськ, місто гуляють люди, на передньому плані бачимо трьох дівчат, позаду родини з дітьми, атракціон. Схоже, що це вихідний день. На вулиці 1995 рік.

Діти перетягують канат, 1997 рік / автор фото Mykola Bilokon, центр міської історії

Діти беруть участь в спортивному змаганні, перетягують канат, позаду вболівають їх товариші.

Місцевий ринок, 1997 рік / автор фото Mykola Bilokon, центр міської історії

Імпровізований ринок у Покровську, люди викладають товари з багажників автівок, аби вберегтися від спеки місцеві використовують парасольки.

Оглядове колесо, 1990 рік / автор фото A.I.Vinnychenko, центр міської історії

Так виглядало місцеве оглядове колесо в Покровську.

Маршрутка в місті 1990 рік / автор фото A.I.Vinnychenko, центр міської історії

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!




Павук, віночок та сушені фрукти: 5 цікавих ідей, як прикрасити дім до Різдва

Валентина Нетребич 15:00, 24 Грудня 2024
Ідея для декорації прибудинкової території / фото Pexel

Різдво — сімейне свято, коли вся родина збирається за одним столом, дарує одне одному подарунки та тепло. Атмосфера святкування з’являється вже під час прикрашання будинку. У цій добірці представлено ідеї декору до Різдва.

Як прикрасити дім до Різдва

Різдво Христове — одне з найбільших релігійних свят в Україні, яке за новим календарем святкуємо 25 грудня. В цей день християни прославляють народження Ісуса Христа від Діви Марії. Згідно з переказами, Йосип і Діва Марія блукали околицями Вифлеєма, оскільки не було місця для ночівлі через перепис населення в місті. 

Вони знайшли прихисток в невеликій печері, яка використовувалась як хлів. Саме тут і народився Син Божий. Традиційно, оселю на Різдво заведено прикрашати гілочками ялинки чи хвої. Як можна прикрасити дім до Різдва, розповідаємо нижче.

Вінок на двері

Вінок з підручних матеріалів / фото ідеї платформа Pinterest

Різдвяний вінок — традиційна окраса дверей напередодні свята. Його можна виготовити самостійно або прикрасити дверцята вже готовим вінком з магазину.

Різдвяний вінок / фото Pexel

Часто такий вінок декорований шишками, ялинковими гілками, бантиками, сушеними ягодами чи фруктами та ялинковими іграшками.  

Різдвяна зірка

Різдвяна зірка / фото ідеї платформа Pinterest

Святковим декором у вигляді різдвяної зірки можна оздобити кухню, вітальню чи спальню. Її можна використати як верхівку ялинки або розмістити на вікнах, створюючи атмосферу магії та тепла.

Різдвяна зірка / фото ідеї платформа Pinterest

Зірка може бути зроблена з різних матеріалів — від скляних чи паперових до дерев’яних.

Ялинка

Ялинку можна зробити з підручних засобів / фото ідеї платформа Pinterest

Традиційна прикраса будинку на Різдво — ялинка. Проте її можна незвично прикрасити, щоб точно здивувати гостей. Замість звичайних ялинкових прикрас можна повісити штучні екзотичні фрукти: мандарин, ананас, маракую, ківі чи манго.

Ялинка з іграшок / фото ідеї платформа Pinterest

Якщо ж полюбляєте мінімалізм — то можна зібрати ялинку самостійно на стіні за допомогою гірлянд та ялинкових прикрас. Це точно створить унікальний декор будь-якої кімнати. Також можна зробити ялинку з підручних матеріалів, наприклад з ниток.

Різдвяний павук

Різдвяний павук / фото ідеї платформа Pinterest

Традиційна прикраса на новорічні та різдвяні свята — “павук”. Його можна виготовити самостійно з деревини чи соломи або придбати вже готовий будь-якого розміру в магазині. Його можна повісити на дверях, на світильниках, на поличках чи просто причепити до стелі.

Шопка

Різдвяна шопка / фото ідеї платформа Pinterest

Найунікальнішим декором, який може бути на Різдво, є шопка. Це така прикраса, яка ілюструє сцену народження Ісуса Христа. Традиційно там зображенні Йосип, Марія, немовля, пастухи та тварини. Вона може бути виготовлена з різних матеріалів, таких як дерево, картон, глина або пластик.

Різдвяна шопка / фото ідеї платформа Pinterest

Такі прикраси можуть варіюватись за розмірами — від компактних версій для столу до великих сцен, які займають окремі кути в кімнаті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ароматний узвар на Різдво: три рецепти українського напою, які прикрасять святковий стіл

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 24 Грудня 2024
Узвар / фото ілюстративне, iStock

Узвар — суто український напій, який має незвичний смак та величезну користь для здоров’я. Наші предки варили його на Різдво, Водохреще, а також на честь народження дитини. 

Редакція Бахмут IN.UA зібрала три рецепти легендарного узвару, які можна приготувати до святкового столу та потішити близьких.

Як зварити смачний узвар

Узвар — традиційний та дуже корисний напій, який варять із засушених яблук і груш. Крім них, в узвар часто додають й інші сухофрукти, а саме родзинки, курагу, чорнослив чи вишню.

Готувати узвар потрібно у спеціальній послідовності, який гарантує напою дивовижний аромат й насичений смак. Спочатку в спеціальну тару з водою кладуть засушені яблука, через 5 хвилин груші. Трошки пізніше, через кілька хвилин, в напій потрібно класти інші інгредієнти. В кінці можна додати лимонний сік, мед чи спеції.

Традиційний різдвяний узвар

Узвар із сухофруктів / фото ілюстративне, iStock

Ароматний узвар, який традиційно готували наші предки на Різдво. Він гарно доповнить Святвечір у колі сім’ї.

Для його приготування потрібні:

  • 3 літри води;
  • 200 грамів сушених яблук;
  • 200 грамів сушених груш;
  • 100 грамів чорносливу;
  • 100 грамів родзинок;
  • 4 або 5 столових ложки меду.

Приготування потрібно розпочати з підготовки інгредієнтів. Для цього потрібно розкласти всі сухофрукти по окремих ємностей і ретельно промити. Далі їх треба протримати в теплій воді протягом наступних 10 хвилин, злити воду і промити знову.

Наступним кроком потрібно налити в  каструлю 3 літри води і додати туди сушені яблука. Через 5 хвилин знаходження узвару на середньому вогні, потрібно додати груші, а ще через кілька хвилин —  родзинки та чорнослив. Увесь напій доводимо до кипіння та відразу вимикаємо. Додаємо мед, а далі даємо узвару треба дати трошки охолонути до кімнатної температури.

Узвар з гвоздикою та маком від Євгена Клопотенко

Маковий узвар / фото ілюстративне, iStock

Рецепт унікального рецепта від українського шеф-кухаря Євгена Клопотенко вже став досить популярним серед українців. Він поєднує у собі традиційний смак напою та унікальні нотки гвоздики й маку.

Для приготування узвару за цим рецептом потрібні:

  • 3 літри води;
  • 350 грамів сухофруктів або готовий набір для узвару;
  • 7 або 8 столових ложок меду;
  • 3 бутони гвоздики;
  • 1 столова ложка маку.

Приготування знову розпочинаємо з ретельного промивання сухофруктів під проточною водою. Далі викладаємо їх у велику каструлю та заливаємо 3 літрами води. Варимо на маленькому вогні протягом 30 хвилин під кришкою, аби смак вийшов більш насиченим.

Далі вимикаємо вогонь та додаємо гвоздику і мак, перемішуємо та залишаємо узвар встигати до теплого стану. Далі додаємо мед, перемішуємо та знову чекаємо, поки напій не охолоне до кімнатної температури. 

Узвар з гранатовим соком

Узвар гарно доповнює традиційну кутю / фото ілюстративне, iStock

Незвичайне поєднання суто українського узвару з екзотичним гранатом створює смачне та дуже ароматне диво кулінарії, яке варто подати до столу.

Для приготування напою за цим рецептом потрібно:

  • 3 літри води;
  • 300 грамів сухофруктів;
  • 10 родзинок;
  • 1 склянка гранатового соку;
  • трошки цукру та меленого імбиру.

Знову приготування розпочинаємо з ретельного промивання сухофруктів, після чого кладемо їх у каструлю та заливаємо водою. Доводимо до кипіння, після чого виключаємо вогонь та додаємо жменьку промитих родзинок. Варимо суміш протягом 25-30 хвилин. За 10 хвилин до готовності вливаємо в узвар гранатовий сік, додаємо цукор та імбир.

Далі знімаємо напій з вогню та чекаємо, поки напій не охолоне до кімнатної температури. Рекомендуємо перед подачею процідити узвар, щоб сухофрукти не потрапили до келихів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Павук, віночок та сушені фрукти: 5 цікавих ідей, як прикрасити дім до Різдва

Різдво — сімейне свято, коли вся родина збирається за одним столом, дарує одне одному подарунки та тепло. Атмосфера святкування з’являється вже під час прикрашання будинку. […]

Ароматний узвар на Різдво: три рецепти українського напою, які прикрасять святковий стіл

Узвар — суто український напій, який має незвичний смак та величезну користь для здоров’я. Наші предки варили його на Різдво, Водохреще, а також на честь […]

14:00, 24.12.2024 Скопіч Дмитро
подарунки

На Різдво у Кропивницькому видаватимуть подарунки для дітей-ВПО

На Різдво у Кропивницькому вітатимуть дітей-ВПО з Донеччини. Їм видаватимуть різдвяні подарунки. Видача запланована в гуманітарному хабі Покровської МВА. Про це повідомляє гуманітарний хаб “Єднання”. […]

Пампухи на Різдво: топ 5 рецептів, які можна приготувати вдома

Різдвяна випічка вже багато років є популярним десертом на Різдво. Солодкі пампухи традиційно готують на зимові свята, оскільки вони досить прості та швидкі в приготуванні. […]

лікарні

Який вигляд мають будинки в районі Бахмутської лікарні: фото з окупації

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали район біля Бахмутської лікарні. Редакція публікує вибрані знімки. Будинки біля лікарні в Бахмуті, фото […]