Війна. Бахмут. Евакуація (Фоторепортаж)

Семаковська Тетяна 12:44, 7 Квітня 2022

IMGP8532 1 c5950Якою її побачив мешканець міста, фотохудожник Олександр Дяченко.

«24-го лютого вже о 5.30 ранку міський голова Бахмута зібрав своїх помічників на надзвичайну нараду. В перший день війни. Потрібно було визначитися, як жити місту в умовах російської агресії. Того ж дня було поставлене питання необхідності евакуації містян у більш безмечні місця України.

На час цього репортажу в автопотязі від міськради до залізничного вокзалу Краматорська було вісім шкільних автобусів. Починали з одного. Потім два, три, чотири. Ці вісім того дня (5 квітня 2022 року – прим. ред), вирушивши з Бахмуту о сьомій ранку, до Краматорська не дійшли. Їх завернули на Слов’янськ, бо за Краматорськом ворог поцілив у залізничну колію і її потрібно було терміново відновлювати.

IMGP8527 1 c6309

IMGP8531 1 02ab8

IMGP8532 1 c5950

IMGP8534 1 af51a

IMGP8536 1 f4ae9

Автоколона повернулася в Бахмут ближче до десятої ранку. Аби доправити до залізничного вузла тих, кого не змогли забрати в ранковий евакуаційний рейс. І так кожного дня. Допоки останній бажаючий покинути місто не буде евакуйований з Бахмута.

Місто пустішає. Це вже помітно неозброєним оком. «Плюси» москальских ракет по місту та довкола нього жахають людей та женуть у невідомість з рідних домівок, з теплих хат.

Кожного ранку з від’їждаючими зам міського голови з комунального господарства Олександр Марченко. Почувається впевнено, керує процесом, відповідає на питання нервуючих людей. Міськрада впровадила запис бажаючих виїхати з Бахмуту через УСЗН (управління социального захисту населення). Списки, звісно, доправляються на кожний виїзд, але хто ж буде в змозі відмовити в місці в автобусі мамам з малими дітьми, людям похилого віку.

IMGP8541 1 e35ce

IMGP8543 1 6c102

IMGP8545 1 c5e8e

IMGP8548 1 af89d

IMGP8549 1 6f0e5

IMGP8551 1 54db0

IMGP8563 1 62102

IMGP8564 1 ca80a

IMGP8565 1 abf3b

Тож, каже Марченко, ніхто не перевіряє вже, записана людина або родина чи ні. І, скорш за все, сам запис більше впроваджений задля того, аби керівництво міста розуміло, скільки автобусів подавати на рейс. Люди повинні це розуміти і намагатися все ж таки телефонувати до УСЗН та сповіщати про своє бажання евакуюватися.

Коли почалася посадка людей на другий рейс, Олександру Марченко зателефонували з Краматорська та повідомили, що колію відремонтовано і можна знову прямувати за звичним і коротшим маршрутом. Він піднімався в кожний автобус та повідомляв добру новину про зміну маршруту на той самий, зручний, до залізничного вокзалу Краматорська.

IMGP8568 1 6f4ad

IMGP8570 1 e3b50

IMGP8573 1 744bc

IMGP8582 1 ae79f

IMGP8586 1 9057cIMGP8597 1 35c06

IMGP8602 1 902a0

IMGP8614 1 2c277

IMGP8618 1 d2d35

IMGP8619 1 2078a

IMGP8633 1 d2383

У цей час на майданчик за міськрадою вийшов міський голова Олексій Рева. Олександр Марченко повідомив йому, що з цим рейсом з міста за допомогою міськради з початку евакуації виїхало вже 4200 людей. Спокійний діловий вигляд міського голови вселяв упевненість. Що все буде добре. Але ж я не втримався таки від питання про перспективи Бахмута у другій фазі війни на сході України. Адже метою московських окупантів у цій фазі є саме повна окупація області та знищення спротиву захисників Маріуполя.

«Все буде добре», – коротко запевнив міський голова.

Чомусь вірю. Все буде Україна.

Олександр А. Дяченко, фото автора

Росіяни намагаються прорватися до українських позицій у Торецьку через каналізацію

Валентина Твердохліб 09:50, 4 Квітня 2025
торецька
Торецький напрямок на мапі DeepState / скриншот

Торецький напрямок є одним з основних для рф. Окупанти активізували тут наступальні дії, залучивши нові сили і резерви. Щоб обійти українську оборону в Торецьку, ворог почав використовувати водопровідні і каналізаційні труби.

Про ситуацію на Торецькому напрямку розповідає Бахмут IN.UA.

Ситуація в Торецьку

Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що російські війська просунулись на вулицю Михайла Грушевського в центрі Торецька. Однак, це просування не є нещодавнім. Ймовірно, воно відбулося в середині березня, але підтвердити його змогли тільки зараз.

Наразі росіяни активізували наступальні дії в Торецьку. ISW з посиланням на командира українського батальйону, який діє на Торецькому напрямку, повідомляє, що російські війська атакують різними засобами: невеликими групами піхоти, мотоциклами, квадроциклами. Іноді атаки проводять великі штурмові загони за підтримки бронетехніки.

Також окупанти намагаються обійти українські позиції. Для цього вони використовують каналізаційні та водопровідні труби. Їх окупанти вишукують з допомоги викрадених українських інженерних карт.

За даними ОСУВ “Хортиця”, минулої доби, 3 квітня, окупанти провели 16 штурмів на Торецькому напрямку. Атаки фіксували в районах Дачного, Дружби, Диліївки, Торецька та Леонідівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

торецька

Росіяни намагаються прорватися до українських позицій у Торецьку через каналізацію

Торецький напрямок є одним з основних для рф. Окупанти активізували тут наступальні дії, залучивши нові сили і резерви. Щоб обійти українську оборону в Торецьку, ворог […]

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які […]

Продуктові набори у Києві для краматорців: названо 6 категорій, які можуть її отримати

У Києві працює хаб для мешканців міста Краматорськ, які евакуювалися до столиці. Отримати допомогу тут можуть деякі категорії ВПО, зокрема учасники бойових дій та люди […]

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро