Популяризація читання і зелена енергія: на що громадськість просить кошти з міського бюджету

Семаковська Тетяна 08:35, 15 Вересня 2021

001 scaled 37b6fЗавершився перший етап конкурсу Бюджету участі-2021. Загалом по Бахмутській ОТГ на конкурс подали 25 проєктів. Які ініціативи мешканці пропонують втілити за рахунок бюджетних коштів, аналізувала наша журналістка Марія Лященко.

Наразі проєкти на розгляді. Наступним етапом буде голосування – 25 вересня, визначення переможців конкурсу – 10 жовтня. Реалізовувати проєкти будуть з 1 січня 2022 року.

Цьогоріч найбільше проєктів у сфері освіти – 13, велоінфраструктура та енергозбереження по одному проєкту, п‘ять проєктів із благоустрою та три проєкти у сфері культури і туризму.

Серед нестандартних проєктів вперше представлений буккросинг. Людина, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес. 

Проєкт передбачає обладнання у парку відпочинку шафи для бук кросингу. Метою проєкту є популяризування читання та обмін книжками, що збереже ресурси та відновить культуру читання серед населення громади.

Фінансування проєкту: Місцевий бюджет – 25000 грн, партнерський вклад – 25000 грн. Загальний бюджет проєкту – 50000 грн.

Також просування теми читання передбачають такі проєкти:

«Комфортна бібліотека в селі Зайцеве». Проєкт передбачає створення комфортних умов шляхом заміни системи опалення, встановлення додаткових вхідних дверей та облаштування прилеглої території. Це дасть змогу мешканцям активно відвідувати бібліотеку в осіннє-зимовий період, влітку проводити заходи на свіжому повітрі.

Бюджет проєкту: Фінансування з місцевого бюджету – 41000,00;  партнерський вклад –  41000,00. Загальний бюджет проекту – 82000,00.

«Тепле читання». Проєкт передбачає заміну двох вікон в бібліотеці-філіалі №8 по вул. Некрасова. Це сприятиме збереженню тепла в зимовий період і створенню комфортних умов для читачів та працівників бібліотеки.

Бюджет проєкту: фінансування з місцевого бюджету – 15 000; партнерський вклад – 15 000 Загальний бюджет проекту – 30 000.

Не оминули увагою цьогоріч і тему енергозбереження, сфера представлена проєктами:  «Створення простору Зеленої енергії у Бахмутській громаді», що передбачає створення у центрі Бахмута Простору Зеленої енергії, де буде установлено лавки з сонячними панелями та функцією USB-підзарядки гаджетів.

Бюджет такого проєкту:  фінансування з місцевого бюджету- 44000 грн, партнерський вклад – 45779 грн. Загальний бюджет  – 89779,00 грн.

«Велопаркінг на селі» – влаштування паркувальних місць для велосипедів на території селищ Опитне та Зеленопілля). Презентація проєкту пройде у вигляді велоквест-драйву по точках встановлення велопарковок, що забезпечить соціальну згуртованість громади. Бюджет проєкту: з місцевого бюджету  – 18000,00; партнерський вклад – 18000,00. Загальний бюджет проекту – 36000,00

Один із найдорожчих проєктів: створення Молодіжного Хабу «BAND». Загальна вартість проєкту: 197 570 грн. З цього 50% є внеском партнерських організацій: ГО “Студентська Молодь Бахмуту” та Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут УІПА. Внесок Бахмутської ТГ: 98785 грн.

Актуальність проєкту зумовлена відсутністю у Бахмуті молодіжного майданчика для проведення бесід, наукових диспутів, дебатів, покращення дозвілля молоді.

Із проєктів із найменшим кошторисом – «Сучасний освітній простір – атмосфера радості»: оснащення  навчального закладу ясла-садок № 39 «Кульбабка» розвиваючими елементами, озеленення та прикрашення персонажами з дитячих мультфільмів прилеглу територію.

Ознайомитися із повним списком проєктів можна за посиланням.

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]