Чим у Бахмутському виконкомі займаються представники Молодіжної ради

Семаковська Тетяна 21:34, 11 Березня 2021

159838012 562146664759579 4778594679101531 n b6c80Восени до виконавчого комітету Бахмутської міської ради було обрано представників студентської молоді: голову Молодіжної ради Бахмута Аркадія Петросяна та його заступницю  Єлизавету Портнову. Як саме молодіжні лідери впливають на рішення виконкому і чим взагалі займається цей орган місцевого самоврядування – читайте в матеріалі.

Чим займається виконком?

Відповідно до регламенту, виконавчий комітет розглядає та ухвалює проекти місцевих програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань, прогноз та проєкти виконання місцевого бюджету. Цей орган також координує діяльність відділів, управлінь, комунальних підприємств Бахмутської міської ради.

Яким чином ухвалюються рішення?

Членам виконкому попередньо, за три дні надсилають проєкти рішень виконкому. Безпосередньо ці проєкти рішень проходять узгодження з відповідними структурними підрозділами виконкому, залежно від напрямку проєкту рішення. На самому засіданні виконкому виноситься проєкт рішення – рішенням виконкому воно стає лише тоді, коли за нього проголосували члени виконкому. І вже на виконкомі, якщо є якісь зауваження, то проєкт рішення приймається за основу і відповідно до регламенту є три дні для того, щоб врахувати зауваження та усунути недоліки, які були надані під час засідання. Всі зауваження, які надаються, висуваються розробниками проєкту рішення. За 10 днів всі проєктні рішення і порядок денний виконкому викладаються на сайті міської ради. Так пояснила процедуру розгляду рішень керуюча справами виконавчого комітету Марина Іванушкіна.  

159883823 866026153961987 5058595650009776782 n 09aaa

Інтереси молоді мають бути враховані 

Крім працівників міської ради та старост виконком складається з представників громадськості – є молоді члени і членкині, є більш досвідчені, та їх спільне завдання донести альтернативну думку, яку не завжди можуть бачити чиновники, які часто є і розробниками і виконавцями і контролерами рішення.

Кандидатури членів Молодіжної ради на сесії міської ради затвердили депутати за пропозицією міського голови.

За словами Єлизавети Портнової, бути членом виконкому – це можливість навчатися, заглиблюватися у справи міського самоврядування. Є можливість питання, які розглядаються на засіданнях виконкому, доносити до молоді,щоб розуміти, які програми є в нашому місті, чим займається міська рада, що наразі є пріоритетним.

«Є можливість поставити питання, наприклад, начальникам управлінь, внести свої пропозиції як ми бачимо розвиток тієї, чи іншої сфери. Ми можемо вносити свої пропозиції і у подальшому бути більш компетентними у різноманітних питаннях», – додає Єлизавета.

Пропозиції та програми

Представники Молодіжної ради підіймають питання стосовно сервісів електронної демократії, електронні сервіси загалом, системи сповіщення. Наразі працюють над новим CityBot для міста, йде активна робота з розробниками, у місті скоро з’явиться новий зручний сервіс для послуг, скарг.

«Нещодавно розглядали питання щодо сповіщення населення під час надзвичайних ситуацій, тобто як у нас працюють сирени. Тому було винесено рішення щоб ця система була більш диджиталізована, щоб це був якийсь мобільний додаток, але це досить складне питання», – пояснює Аркадій Петросян.

159791595 172927497977405 5445465625340623748 n 896d9

Підготовчий процес займає багато часу

Засідання відбуваються щомісяця, до цього проєкти рішень виконкому викладають на сайт Бахмутської міської ради у розділі виконком, до якого мають доступ як члени виконавчого комітету, так і усі мешканці громади.

Аркадій Петросян пояснює, якщо за тиждень, або два відбудеться засідання виконкому, переглядають питання порядку денного заздалегідь, готують питання щодо проєктних рішень. На засіданні представляють усі ці проєкти, їх обговорюють та затверджують, або вносять  пропозиції.

«Для мене перші засідання були дуже важкими, бо на засіданнях зазвичай розглядається багато питань, наприклад, днями розглянули 29. Сфера питань різноманітна – від надання або позбавлення батьківських прав до господарських питань, або залучення коштів,  тому спочатку  важко було розібратися. Готуюся кілька днів: по-перше дивлюсь регламент, виписую цікаві для мене питання і розбираюся в них.  Для мене це досвід. За ці чотири місяці став більш компетентним», – зізнається член виконавчого комітету Бахмутської міськради Аркадій Петросян.

Представники молодіжної ради зазначають, ці чотири місяці витратили на те, щоб вивчити процедуру роботи виконкому та суть запропонованих рішень, щоб у подальшому вносити пропозиції та впливати рішення.

 

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]