Доступність на 100 мільонів: чому люди на візочках самостійно не заїдуть у будівлю соціального офісу у Бахмуті

Семаковська Тетяна 10:19, 23 Січня 2021

41 d392bСоціальний офіс містяни чекали довго, особливу увагу приділяли доступності будівлі для мало мобільних груп населення. На будівництво нового корпусу і ремонт колишньої міської лікарні №2 витратили близкько 100 мільонів гривень. 

“Відкритий центр, облаштований з урахуванням потреб маломобільних груп населення, об’єднає в єдиному сучасному просторі основні соціальні послуги, зокрема – з пенсійного забезпечення понад 100,0 тисячам пенсіонерів”, – повідомляється на сайті Головного управління Пенсійного фонду України.

У грудні минулого року представники замовника  – Бахмутське  управління праці та соціального захисту (УПСЗН),  Пенсійного фонду України (ПФУ), профільні  відділи міської ради, виконавці робіт, а також представники громадської організації «Бахмутське об’єднання інвалідів «Надія» провели моніторинг архітектурної доступності соціального офісу. 

Представниця ГО «Бахмутське об’єднання інвалідів «Надія» Наталя Зубар, у дописі у соцмережі Фейсбук, який опублікувала після моніторингу будівлі, зазначає, що це буде перше приміщення в місті, де наявні два пандуси –  на основному, і на евакуаційному входах.

42 6912e

«Широкі двері в самому офісі на першому поверсі, зручна вбиральня.  До компексу входять три будівлі, всі облаштовані пандусами. Є ще одна пристосована вбиральня, але чомусь на другому поверсі технічного приміщення, там же й конференцзала. Поки що немає підйомника, тому їх зручність оцінити не змогла».

Відповідно до технічних норм будівля має бути облаштована такими засобами доступності, щоб людина на візочку могла самостійно до неї потрапити і там пересуватися. Але у повній мірі це не виконано, по що пише Наталя Зубар:

  • головний пандус не має майданчика перед дверима;
  • розсувні двері шириною 83 см, а мали би бути 90 см, при цьому вони трохи перекривають заїзд;
  • два внутрішніх пандуси ненормативного ухилу, покриті слизькою плиткою, тому небезпечно пересуватися на візку.

Загалом, вся будівля соцофісу розташована на пагорбі, перебуває під нахилом, тому буде непросто дістатися, особливо коли погіршуються погодні умови.

Як висновок, зазначає Наталя, відвідати соціальний офіс самотужки для людини, що пересувається на візку буде неможливо.

В  Управлінні праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради повідомляють, що усунули такі проблеми з доступністю:

  • привели у відповідність центральний вхід корпусу №1, ширина розсувної двері тепер 90см,  двері не перекривають заїзд;
  • установили антислизьке покриття по всій довжині пандусів всередині приміщення корпусу №1 (антислизьке покриття виконано з стійкого до стирання наждачного матеріалу);
  • на пандусі з правого входу корпусу №1 встановлено огорожу до поручнів та бортики по всій довжині пандусу;
  • туалетні кімнати корпусів №1 №2 для маломобільних груп населення облаштовали поручнями;
  • облаштували корпуси №1 та №2 кольоровою тактильною плиткою.

45 ee2e7

41 d392b

43 e8907

Наразі в УПСЗН проводять роботу щодо отримання сертифікату, який засвідчуватиме відповідність об’єкту.

Представниця  «Бахмутського об’єднання інвалідів «Надія» додає, що певні зауваження щодо вказаних проблем доступності не були враховані:

«На внутрішніх пандусах з неправильним ухилом я дуже просила не викладати резинові рейки, бо ними рухатися незручно. Декілька разів звернула на це увагу, просила вкрити суцільним резиновим покриттям. Поклали саме такі реєчки, бо вони, бач, універсальні.     На боковий вхід, який повинен скоротити людям шлях, дивитися без сліз не можна. Замість одного заздалегідь продуманого, хай і великого, пониження, нагородили щось таке коштовне, чим все рівно користуватися неможливо. Про помилку на центральному вході, написала в пості, а через цю помилку навіть впасти можна. І головне – без транспорту, який буде ходити в це місце, користування цим офісом стане мукою для літніх людей, людей з інвалідністю та молодих матусь з візками» – говорить Наталя Зубар.

46 e3395

Проблеми доступності є не лише у приміщенні офісу, а й на шляху до нього. Піднятися на візочку з таким ухилом самостійно людина на візочку не зможе.

З проблемою невідповідності внутрішнім пандусам градусу нахилу, повідомляють в УСПЗН, стикнулися на етапі здачі об’єкта. Всередині приміщення у Б-корпусі (скляна добудова) кут нахилу внутрішніх пандусів закладений проєктантами. Для зменшення нахилу пандусів недостатньо місця, для перебудови їх доведеться руйнувати те, що вже зроблено.

Запевняють, що проблему слизької плитки вирішили тим, що нанесли покриття, стійке до стирання, яке нагадує наждачний папір.

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]