Невже за доступність до магазину бахмутянам прийдеться звертатися до суду?

Семаковська Тетяна 20:30, 14 Грудня 2020

129725523 2841299719415361 2405873172110592448 o ce65fМагазин «Лучіано» відкрився минулого року, наприкінці грудня. На той момент вже почали діяти нові будівельні норми, які передбачають доступність. Але й досі приміщення немає ні пандусу ні підйомника. У процесі збору матеріалу ми дізнались, що всередині існує перепад висоти, про який не знають у проектній організації. А в державній архітектурно-будівельній інспекції знають і вважають, що цю проблему вирішити не можливо, хоча громадськість нагадує про виносні пандуси. Подробиці в матеріалі.

Це перший раз за 13 років, поки займається питанням доступності,  говорить Наталя Зубар, коли з власником приміщення не можуть прийти до спільного вирішення проблеми. У невеликих магазинах, де мало місця навкруги, важко щось змінити. Тут навкруги є досить велика територія, є умови, але керівництво не йде назустріч. Проблема не лише у відсутності пандуса з фасаду, на вході завузькі двері, у приміщенні перепад висоти – сходи.

Відкриваючи магазин, власник подає документи до ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) про готовність відкриття, тобто інформацію, що саме і в який термін власник зобов’язується облаштувати. Спочатку, за словами  Наталі, обіцяли облаштувати будівлю елементами доступності навесні, пізніше жінці повідомили, що зобов’язання облаштувати приміщення елементами доступності будуть виконані у третьому-четвертому кварталі 2020 року, тобто, у грудні поточного року термін дії виконання цих зобов’язань закінчується. Проте елементів доступності біля магазину немає досі.

Щоб вирішити питання, членкиня комітету доступності Наталя Зубар разом з головою ГО «Бахмут особливий» Альбіною Гребенюк звернулися до Бахмутського міського голови.

Власниця магазину «Лучіано» Наталя Степченко стверджує, що згідно з документами ДАБІ у них все добре та відповідає плану, інакше би, магазин не відкрили. Також додає, що дві сходинки всередині приміщення вказані у документах, тому що можливості вирівняти в один рівень технічно не було, бо приміщення купили в такому вигляді. І якщо прибирати перепад висоти, вирівнювати підлогу, то загальна висота буде 1.70 см. Вирівнювати верхній рівень – це означає заходити на другий поверх, за технічними можливостями це просто недопустимо.

Наталя Степченко  говорить, що готова організувати безкоштовну доставку продукції, продавчині на прохання клієнтів можуть винести каталог. Тому у ситуації, що склалася власниця вбачає особисті інтереси: «У нашому місті три «Лучіано», не в одному з них немає пандусів, один із них знаходиться буквально у 150 метрах від нас, але там пандус не хочуть, і хлібний магазин, що є магазином першої необхідності також без пандуса».

Начальниця відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю Бахмутської міської ради Яна Фоміна повідомила, що скаргу на ім’я міського голови розглянули і зобов’язали власницю встановити пандус чи підйомник. Через погодні умови будівельні роботи запланували на другий квартал 2021 року.

«Власниця магазину придбала приміщення з прибудовою, рівень підлоги різний, тому є ці дві сходинки для входу. Але підняти рівень підлоги вона ніяк не могла, тому що в разі підняття висота приміщення не буде відповідати будівельним нормам. Технічно неможливо прибрати ці сходи, а тому після встановлення пандуса людина заїжджатиме лише до прибудови, а до магазину заїхати ніяк не зможе».

У зверненні Наталі Зубар вказано, що проєктом ніякий перепад висоти не передбачений, передбачено рівну поверхню «в 0» та дві двері шириною 90 см. Інформацію про те, що у проєкті приміщення було повністю доступне нам підтвердили проєктанти.

Голова ГО «Бахмут особливий» Альбіна Гребенюк, яка також підписала звернення до міського голови з приводу організації доступності цього магазину, вважає, всі звинувачення з приводу упередженості безглуздими. Багато уваги приділяють саме цьому об’єкту, оскільки, впевнені, що конструктивно тут можна вирішити проблему. 

«Мені не потрібен магазин з тортиками та безкоштовною доставкою, якщо моя дитина не може зайти та обрати їх самостійно. Територія біля магазину дозволяє збудувати пандус, а проблему сходинок всередині можна вирішити виносним пандусом. Ми таким вже користувались в нашому місті. Вузькі двері теж за бажанням можна відкрити або замінити. Якщо у визначені терміни питання не вирішиться – приміщення магазину не стане доступним, ми готові подати до суду», – прокоментувала Альбіна Гребенюк.

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]