З бюджету Бахмутської ОТГ планують витратити 7 мільйонів гривень на розвиток громадянського суспільства

Семаковська Тетяна 20:24, 4 Грудня 2020

155473 OV6O7F 967 021a6На розгляд міськради винесено Програму розвитку громадянського суспільства на наступні п‘ять років. Заплановане бюджетне фінансування близько 7 мільйонів гривень та ще близько 2 мільйонів гривень хочуть залучити з інших джерел. На що планують витрачати кошти – читайте в матеріалі.

Як зазначається у тексті Програми, її реалізація дозволить:

– розвивати та підтримувати мережу інститутів громадянського суспільства;

– зміцнювати їх авторитет та вплив на вирішення суспільно вагомих проблем;

– стимулювати участь організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку громади;

– збільшувати рівень довіри жителів до діяльності Бахмутської міської ради;

– підвищувати рівень громадянської культури;

– розвивати волонтерський рух;

– зміцнювати дух патріотизму, національно-державної свідомості суспільства.

Ознайомитися з текстом проєкту можна тут.

У рамках Програми проведуть ряд заходів, які направлені на формування громадського суспільства. Фінансування програми зазначене на подальші п’ять років. Про деталі проєкту та фінансування розповіла начальниця відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих.

Проведення форумів підтримки громадських ініціатив. Заплановане фінансування – 70 000 гривень протягом 2021-2025 років.

«Форуми проходять щорічно та у різних форматах. Це презентація своєї статутної діяльності громадськими організаціями. Кожна громадська організація просуває свої ініціативи, вони можуть бути реалізовані як засобами самої організації, або з підтримки міськради чи міжнародних партнерів».

Забезпечення діяльності Громадської ради при виконкомі Бахмутської міської ради – 70 000 гривень. 

«Громадська рада цьогоріч була укомплектована оргтехнікою, яка зараз знаходиться на зберіганні й буде використовуватися надалі. Це: два стаціонарних комп’ютера, кольорові принтер та сканер, екран та проєктор. Щоб використовувати надалі цю апаратуру та до неї був вихідний матеріал, закладають кошти».

Відзначення особистого внеску в соціально-економічний розвиток Бахмутської громади представників різних галузей, сфер та громадськості у зв’язку з проведенням державних та професійних свят, ювілейних та пам’ятних дат – 1,7 млн гривень


«Це придбання сувенірної продукції, подяк, тощо. На пам’ятні дати – лампадки, свічки, прапори. На кожен рік розписані пам’ятні, професійні, святкові дати й події, що відбуваються у громаді».

Залучення громадськості до використання інструментів місцевої демократії, відстеження і вплив на процес прийняття рішень на місцевому рівні – фінансування не потребує

«Є компонент електронної демократії EDEM, для того щоби це запрацювало потрібен налагоджений механізм комунікації між міськрадою та громадськістю.
Деякі інструменти мають попит, як, наприклад, електронні петиції – їх є певна кількість.
Але деякі інструменти участі були створені, але їх активно поки не використовують. До прикладу, понад три роки тому створили положення про проведення громадської експертизи, за цей час жоден інститут громадянського суспільства не провів цю громадську експертизу.
В електронній демократії є ще обсяг роботи, який треба буде виконати у 2021, 2022 і подальших роках.

Запуск додатку «Відкрите місто» платформи електронної демократії «ЕDEM» БАХМУТ», розміщеної на офіційному вебсайті Бахмутської міської ради – фінансування не потребує.

«На EDEM Бахмут чотири компоненти: громадський бюджет, петиції, електронні консультації та «відкрите місто». Всі додатки вже запущені, окрім останнього. Для запуску «Відкритого міста» ще необхідно виконати роботи в електронній сфері по відділу комп’ютерних технологій, так і по управлінню розвитку міського господарства: аварійні, відновлювальні роботи, тобто усе, що пов’язано з поточною роботою ЖКГ. Додаток дійсно корисний, тому наступного року планують активно займатися його впровадженням та запуском».

Запровадження обов’язкового моніторингу та оцінки програм і проєктів, які виконуються організаціями громадянського суспільства коштом бюджетних коштів – фінансування не потребує

«Протягом року міськрада надає підтримку по двом програмам через відділ внутрішньої політики: програма громадського бюджету участі та конкурс для громадських організацій, де надають фінансову підтримку для здійснення їх статутної діяльності. В кінці організації та учасники бюджету участі звітують по використанню бюджетних коштів.
По конкурсу громадського бюджету управління та відділи міськради знайомі з процедурою використання бюджетних коштів, укладанням договорів. Другий конкурс припадає на громадську організацію, де зазвичай люди можуть як працювати з бюджетними коштами. Наступного року плануються звернути на це увагу – допомогти громадським організаціям, які активно впроваджують свої ініціативи, розробляють заходи, навчати працювати з фінансовими документами.
Щоби розуміти, які громадські ініціативи у нас впроваджуються та як використовують ресурси, планується запровадити моніторинг програм. Задля цього створимо окрему робочу групу, або це будуть органи, що вже існують. Моніторингова комісія має працювати протягом року».

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]