Трагедія в Покровську: росіяни обстріляли ракетами місто

Семаковська Тетяна 12:05, 8 Серпня 2023

DSC02190 f2ae0

Вчора ввечері, 7 серпня, окупаційна армія рф вдарила ракетами по центру Покровська. Росіяни зруйнували та пошкодили багатоповерхівки, приватні будинки, адміністративні будівлі, заклади харчування та готель. Жертвами трагедії стали десятки людей.

Відеооператор «Бахмут. IN.UA» Роман Потапенко побував на місці події та показав наслідки російського ракетного терору.

Кадри, зняті в перші хвилини після обстрілу міста, шокують.

DSC02192 b6e70Росіяни вдарили по Покровську двома «Іскандерами» — о 19:15 та 19:52DSC02196 8e0eaДруга атака сталася, коли на місці працювали працювали рятувальники, поліцейські, екстрені служби

DSC02151 a2b4aРятувальники на місці події

Як повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко, станом на 11:00 семеро людей загинули (п’ятеро цивільних, рятувальник та військовий). Ще 81 мешканець Донеччини дістав поранення (39 цивільних, серед яких двоє дітей — 10 та 16 років; 31 поліцейський, семеро рятувальників та четверо військових).

DSC02152 04f5cЕкстрені служби надають допомогу постраждалим

Також станом на 11:00 фахівці зафіксували пошкодження 12 багатоповерхівок,  будівель готелю, прокуратури, пенсійного фонду, аптеки, двох магазинів, двох кафе та двох цивільних автомобілів.

DSC02169 aa781DSC02182 90307DSC02183 6ed3cDSC02185 79538DSC02199 e467eDSC02235 2769cВогнеборці гасять пожежу Sequence 01.00 00 27 14.Still003 94895Sequence 01.00 02 14 03.Still004 76321Sequence 01.00 02 43 07.Still005 b4277Sequence 01.00 03 40 11.Still006 7bd57Sequence 01.00 04 24 04.Still007 79e01Sequence 01.00 06 47 25.Still009 ab960Наслідки російської ракетної атаки

Читайте також: Як зараз живе Святогірськ: відео

Нагадаємо, наприкінці червня, російська армія обстріляла центр Краматорська. Тоді дві ракети влучили у заклад харчування, в якому перебували мирні мешканці. Постраждали десятки цивільних, 12 людей загинули.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: всі світлини Роман Потапенко

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Львові будуватимуть доступне житло для ВПО, людей з інвалідністю та учасників реабілітації

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 18 Травня 2024
Концепція соціального житла / іслюстрація бюро Drozdov Partners

У Львові розпочнеться будівництво комплексу соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто проходить реабілітацію в медичному центрі “Незламні”. Проєкт передбачає зручне розташування та комфортні умови для мешканців.

Про це повідомило видання The Village.

Соціальне житло для ВПО

Згідно з проєктом архітектурного бюро Drozdov Partners, нові житлові будинки будуть збудовані поруч із медичним центром “Незламні”. Вони становитимуть комплекс соціального житла, що належатиме муніципалітету Львова. Квартири надаватимуться в оренду для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто проходить реабілітацію в центрі “Незламні”.

Комплекс соціального житла для ВПО / іслюстрація бюро Drozdov Partners
Комплекс для ВПО / іслюстрація бюро Drozdov Partners

Щоб забезпечити комфортне житлове середовище та сусідство між мешканцями, архітектори обрали типологію міської вілли для будівництва комплексу. Будинки матимуть однакові розміри, але на поверхах можна буде облаштувати квартири різних типів залежно від потреб.

Інклюзивність житла

Особлива увага приділяється доступності житла для людей з інвалідністю. Входи до будинків будуть організовані як з вулиці Миколайчука на нижньому поверсі, так і через двір. Крім того, у всіх будинках передбачені бомбосховища.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Оборонні та захисні споруди при відновленні міст: чим відрізняються та як мають виглядати після перемоги України

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 18 Травня 2024

Повномасштабне вторгнення рф змусило нас навчитись складати тривожнy валізу, серед ночі одягатись за лічені секунди та вивчити дороги до бомбосховищ власного міста. Тепер ми не тільки знаємо, як виглядають захисні споруди всередині. Ми розуміємо, що в період відбудови вони повинні бути спроєктовані по-іншому. Як саме, — розбирались у Бахмут IN.UA

Захисні та оборонні споруди цивільного населення: різниця

Тема оборонних споруд при відновленні міст є досить об’ємна, оскільки має два ключових напрямки — фортифікаційні та захисні (бомбосховища, протирадіаційних укриттях, об’єкти захисту подвійного призначення тощо) споруди цивільного населення. Якщо фортифікація знаходиться в площині військової стратегії оборони та, як правило, є поза границями того чи іншого міста, то захисні розташовані як ззовні, так і в межах великого населеного пункту. 

За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, нині в Україні обліковується понад 60 тисяч об’єктів укриття для цивільного населення. Якщо говорити про післявоєнне відновлення оборони, станом на зараз ми можемо фокусуватись лише на захисних спорудах для жителів того чи іншого міста, області. Ми звернулись з цим питанням до інженер технічної підтримки в Danfoss Україна Кирила Баранчука.

“Саме тому, тільки військові повинні визначати заходи, інженерні та технічні рішення в цих спорудах або біля них”, — пояснив Кирило Баранчук, інженер технічної підтримки в Danfoss Україна.

Експерт пояснює, що наприклад, дизель-генераторна установка може використовуватись в захисних спорудах й водночас буде демаскуючим елементом на лінії оборони міста. 

Захисні споруди для цивільного населення призначені для забезпечення безпеки людей від різного типу артилерій, потрапляння уламків та впливу отруйних газів. Принципи побудови цих об’єктів закладені у двох документах:

Згідно з останнім документом, що затверджений Урядом вже під час повномасштабного вторгнення, основним принципом побудови є захист та здоров’я людей. Приміром, при будівництві нових захисних споруд важливим є врахування перебування одночасно різних категорій людей, зокрема дітей, дорослих та вагітних жінок. Через це теза про підтримку здорового середовища при побудові нових захисних споруд є ключовою.

“Температури в приміщеннях захисної споруди завдяки сучасним системам опалення та вентиляції, контроль вмісту СО2, летних органічних сполук, канцерогенів та мутагенів. Це дуже важливо і це те, що є новим не тільки для України, а і для Європи та світу. Ми розробили найбільш сучасні державні будівельні норми.”, — зазначає Кирило Баранчук.

Кейс Ізраїля для Бахмута

Ізраїль — країна, що постійно перебуває у бойовій готовності через своїх сусідів, має інших підхід до будування захисних споруд для цивільного населення: створення мамади, тобто кімнати-бомбосховища в кожній квартирі. Такий захисний простір має залізобетонні стіни, броньовані двері, металеві віконні ставні та систему фільтрації повітря. А головне — за умови мінімальної кількості часу можна дістатись до схованки й бути певним, що перебуваєш в безпеці.

На думку інженера технічної підтримки Кирила Баранчука, створення або побудова будинків з мамадами є чудовим прикладом будівництва захисної споруди при відновленні міста.

“Звісно, в нас є своя специфіка побудови захисних споруд, яка частково базується на архітектурних рішеннях, розроблених в радянському союзі, в тому числі під час Холодної війни. Це (ред. створення мамади в квартирах ) рішення — це єдиний комплекс, що розташований під будівлею або поряд з відповідними інженерними комунікаціями, які забезпечують умови мікроклімату в приміщеннях протягом 48 та більше годин для захист людей”, — додає Баранчук.

У роботі з оборонними спорудами при відновлені Бахмута, архітектори перш за все повинні звертати увагу на містобудівний план та планування в цілому: де можна розмістити ту чи іншу споруду, як це вплине на забудову, транспортне сполучення, чи можливо підключити споруду до зовнішніх мереж, де ключовим є централізовані мережі енергопостачання, що спрямовані на енергетичну безпеку. Відтак під час вибору шляхів енергопостачання об’єкта будівництва, варто надавати перевагу таким високоефективним джерелам:

  • системам централізованого теплопостачання та холодопостачання, у тому числі системи, що використовують відновлювану енергію;
  • високоефективні когенераційні установки;
  • системи автономного теплопостачання з використанням відновлюваних джерел енергії;
  • теплові насоси.
Ключові вимог до інженерних систем при побудові нових бомбосховищ / фото надане Кирилом Баранчуком

Таким чином місто буде забезпечено трьома ключовими аспектами для оборони та захисту: 

  • безпека людей — захист від уламків, радіації та мінімізація шкідливого впливу;
  • енергетична безпека — диверсифікація джерел, децентралізація та варіативність вибору;
  • обота військових — чітке картографування захисних споруд, визначення класу та швидке розгортання військової інфраструктури (мережа інтернет, світло, резервні джерела).

Війна не тільки змінила наше розуміння безпеки, але й стала поштовхом для розвитку нових стандартів у проєктуванні та будівництві захисних і оборонних споруд. Відновлення міст, таких як Бахмут, після перемоги України потребуватиме інтеграції найсучасніших технологій і підходів для створення надійної інфраструктури, здатної забезпечити безпеку та комфорт громадян.

Інтеграція досвіду Ізраїлю у створенні мамад — кімнат-бомбосховищ в кожній квартирі є яскравим прикладом, який можна адаптувати для українських реалій. Ці кімнати забезпечують миттєвий доступ до захисту та оснащені всіма необхідними системами для підтримання життя. Застосування нових стандартів та адаптація найкращих міжнародних практик допоможуть Україні створити міцний фундамент для майбутнього.

Примітка. Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові будуватимуть доступне житло для ВПО, людей з інвалідністю та учасників реабілітації

У Львові розпочнеться будівництво комплексу соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто проходить реабілітацію в медичному центрі “Незламні”. Проєкт передбачає […]

13:00, 18.05.2024 Скопіч Дмитро

Оборонні та захисні споруди при відновленні міст: чим відрізняються та як мають виглядати після перемоги України

Повномасштабне вторгнення рф змусило нас навчитись складати тривожнy валізу, серед ночі одягатись за лічені секунди та вивчити дороги до бомбосховищ власного міста. Тепер ми не […]

12:00, 18.05.2024 Гук Лідія

Битва за Часів Яр: у ЗСУ розповіли, як змінилась тактика наступу росіян

Ситуація в місті Часів Яр знаходиться на піковому рівні напруженості. Росіяни не полишають спроби захопити населений пункт, щоб продовжити окупацію Донеччини. Про це в ефірі […]

11:30, 18.05.2024 Скопіч Дмитро

День музеїв: які заклади існували в Бахмуті та що з ними сталося під час війни

Сьогодні, 18 травня, в Україні та світі святкують День музеїв, це свято є нагадуванням про необхідність знати власну історію, поважати її та робити висновки на […]

Маніпуляція: поліція у Києві затримала ветеранку Другої світової війни

Росмедіа поширюють інформацію, що 9 травня у київському Парку вічної слави поліція зупинила, а згодом склала протокол на Савченко Галину Петрівну, яка нібито є ветеранкою […]