Верховная Рада дала старт медреформе. Что ждать бахмутчанам?

Семаковська Тетяна 13:17, 19 Жовтня 2017

Сегодня народные депутаты во втором чтении проголосовали за законопроект 6327, предусматривающий процедуру внедрения принципа «деньги идут за пациентом» и в первом чтении приняли законопроект 6604, который подкрепляет первый финансовыми гарантиями. Это решение мы поросили прокомментировать главного врача Центра первичной медико-санатарной помощи Светлану Шабалину.

Законодательные изменения, которые предусматривают оплату за услугу, оказанную пациентам, а не содержание медицинского учреждения, пока касаются только первого уровня здравоохранения. Уже с 2018 года «первичка», которая включает в себя сеть амбулаторий, где работают терапевты, педиатры и семейные врачи, не будет финансироваться через местный бюджет. Субвенцию, которая ранее приходила из госбюджета на все медучреждения – больницы и поликлиники делилась на месте. Бахмут получит на 30% меньше чем в прошлом году, а ЦПМСП будут финансировать напрямую через МОЗ. Такая форма финансирования имеет свои преимущества – между «вторичкой» и «первичкой» делить будут не по принципу, кто больше тратит, когда на первичную медицину в пользу содержания коек выделяли средсв все меньше и меньше, а по количеству оказанных услуг.

Посмотреть как проходило обсуждение законопроектов перед голосованием можно на канале Рада.

Читайте также: 

По словам Шабалиной на первые полгода 2018 года придет сумма равная сумме субвенции, расчитанной по количеству приписанных жителей. За эти шесть месяцев данные нужно обновить. Создавать реальный – «зеленый» перечень пациентов, прикрепленных к лечащему врачу осознанно через подписание декларации, будут уже с этого года.

34 fa8b7

«Со следующей недели мы начинаем осваивать медицинскую информационную систему, которая свяжет все уровни медучереждений в городе. Мы будем видеть полную картину лечения каждого пациента в электронной базе. В этой базе мы уже будем создавать «зеленый» реестр пациентов и по согласованию с пациентом заключать и регистрировать декларацию с врачом в системе eHealth. Чем быстрее мы наберем реальный реестр, тем быстрее поймем, на что можем рассчитывать», – пояснила главный врач.

Читайте также: «Семейный врач – адвокат вашего здоровья»: почему медреформа начинается с семейной медицины? (Видео) 

О том насколько медицинская реформа назрела в обществе, можно судить по данным общенационального социологического опроса, проведенного Фондом «Демократические инциативы имени Илька Кучерива» в сентябре 2017 года. Почти 72% украинцев считают, что Украине нужна медицинская реформа.

Эксклюзивные социологические данные были озвучены в рамках программы «Реформы: инструкция к применению» на волне Громадського радио.

Каждый третий украинец давал деньги и ценности работникам системы здравоохранения. Утвердительно на этот вопрос ответили 31,9% опрошенных. При этом 48,3% опрошенных считают предоставление этих средств или ценностей взяткой.

53,8% средств было предоставлено наличными, без квитанций, как благотворительный взнос – 24,9%, наличными в кассу – 21,6%.

В 74,8% случаев деньги давали врачу, который проводил лечение.

41,3% случаев, когда давали взятку, был за консультацию врача и назначение схемы лечения.

Большинство опрошенных считает, что дача взятки помогла получить желаемую услугу: 40,3% – получили услугу благодаря взятке, 30,4% – услуга была качественной благодаря взятке, 19,4% – ускорило процесс предоставления услуги благодаря взятке.

Основные факторы, по мнению украинцев, которые помогут избавиться коррупции в медицине: страховая медицина – 42,7%, увольнение взяточников – 41,7%, уголовная ответственность за коррупцию – 41,1%

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]