В рамках нової хвилі Всеукраїнської благодійної акції «Книжка на Схід» відбулася зустріч зі студентами і викладачами Горлівського інституту іноземних мов у м. Бахмут. Метою поїздок організаторів акції є оновлення бібліотечних фондів та проведення культурної комунікації з жителями сходу.
Зустріч пройшла у форматі презентації книги «Порода: Антологія українських письменників Донбасу» (київське видавництво «Легенда», 2017 р.). Організаторами заходу стали автори і упорядники антології – письменники, громадські діячі, історики і політологи, що у 2015 р. вимушено залишили Донеччину і сьогодні працюють у культурно-освітніх закладах Києва і Львова.
Один з ініціаторів проекту антології українських письменників Донбасу, політолог і громадський діяч Станіслав Федорчук підкреслив, що мета її упорядників полягала у тому, щоб показати людям Донеччини і України загалом, що в нашому регіоні були і є талановиті українські літератори, наш край є самодостатньою і унікальною складовою українського літературного процесу.
До антології увійшли ті твори, які самі автори оцінюють як найкращі. Політолог запевнив, що це тільки перша книга антології, оскільки упорядники були обмежені обсягом видання. До книги не увійшли твори багатьох авторів, також планується відкриття нових імен, тож робота триватиме.
Український письменник, історик, бандурист Дмитро Білий зачитав присутнім уривок зі свого історичного роману «Басаврюк ХХ», присвяченого подіям минулого століття. Цей роман з його виразною гоголівською алюзією, є, на думку рецензентів, однією з найвдаліших спроб авантюрно-містичного характеру в сучасній українській літературі.
Дмитро Білий – доктор історичних наук, фахівець з історії українців Кубані, до війни на сході працював у Донецькому юридичному інституті. Походить з роду кубанських козаків. Є одним із засновників козацької організації на Донеччині, осавулом Азовського козацького війська. Нині мешкає у Львові.
Один з упорядників антології і її автор, поет Микита Григоров зачитав свої вірші і розказав присутнім про те, яка масштабна координаційна робота була здійснена ініціаторами проекту, щоб сьогодні можна було в одній книзі ознайомитись з творчістю понад шости десятків авторів, що у часовому плані охоплюють кінець ХІХ – початок ХХІ століття.
Наприкінці зустрічі до бібліотеки інституту було передано у дарунок кілька десятків примірників художньої і наукової літератури української проблематики.
Загалом у рамках проекту заплановано відвідати п’ятнадцять районів Донецької та Луганської областей, передбачається охопити більше 140 великих та малих локацій (бібліотеки, ЦБС, школи, ВНЗ, мистецькі простори тощо). Акція триватиме до кінця листопада 2017 року.