Як прифронтовий Часів Яр святкує День міста?

Семаковська Тетяна 13:16, 16 Липня 2023

Катерина1 34a8d

Сьогодні, 16 липня, мешканці Часів Яру Бахмутського району Донецької області святкують День міста. Цього року через активні бойові дії урочистості проходять онлайн.

З нагоди свята начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус привітав жителів прифронтового міста.

За його словами, попри складну ситуацію на фронті мешканці все одно спробують зробити цей день святом.

«Вітаю рідне місто! Вітаю Вас, наші мешканці, нашого улюбленого Часів Яру. Сьогодні два свята в одному — День металурга і день нашого міста, день народження нашого міста. Кожного дня народження ми завжди бажаємо здоров’я, любові. А сьогодні я хочу побажати Миру нашому місту, Миру нашій країні», — звернувся до містян Сергій Чаус.

Чаус 462beНачальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус. Фото: скріншот

Читайте також: Бахмутський Цветмет в евакуації: що стало з підприємством?  

Жителі Часів Яру також долучилися до привітань.

Привітання b2b1c

Привітання містян. Фото: скріншот

«Сьогодні наше місто бореться за своє існування в Вільній Незалежній Україні. Часів Яр — це Україна! Ми маємо свою історію, маємо свою культуру. Наші люди добрі, роботящі, ми цінуємо і пам’ятаємо кожний куточок нашого «Божого карманчика», нашого славетного Часів Яру. Хочя ми зараз далеко від дому, але душею і серцем з нашим містом. Часів Яр — це Щит Донеччини! Дню міста Часів Яр присвячується», — Катерина Бубнова.

Катерина 08f37Мешканка міста Катерина Бубнова. Фото: Фейсбук

«Наш рідний, наш незламний, наш найкращий Часів Яр! Сьогодні у тебе День народження! Знаємо, що тобі не до святкувань, адже ти страждаєш та тримаєшся з останніх сил, борешся за нас, за наші домівки, за кожного часовоярця, за кожного українця. Ми вдячні долі, що стали саме твоїми мешканцями — мешканцями славного міста Часів Яр! Тримайся, рідний, ми все здолаємо разом, душа і серце кожного часовоярця з тобою! Віримо в перемогу та повернення додому — в Часів Яр!

 

Нехай він буде якомога швидше, щоб наші мешканці, могли повернулися додому і відновити місто, яке є їхньою домівкою. Зі святом Вас! Зі святом рідне місто!», — додають часовоярці.

До слова, Часів Яр був заснований у далекому 1876 році. 

Читайте також: Яка ситуація у Часів Ярі з водою?

Раніше журналісти «Бахмут IN.UA» побувала в одному з укриттів Часів Яру під час обстрілу міста. Наші кореспонденти дізнались, як виживають люди під звуки постійних обстрілів, серед руїн та пекла війни.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]