Яка ситуація у Часів Ярі з водою?

Семаковська Тетяна 13:23, 15 Червня 2023

Часів Яр для багатьох бахмутян став найближчим відносно безпечним пунктом, сюди їхали ті, хто не хотів бути далеко від дому. Втім, сьогодні в Часів Ярі ситуація також непроста, місто постійно обстрілюють окупанти, складна ситуація із питною водою. Однак, завдяки волонтерам та небайдужим донорам з-за кордону донеччани отримують воду регулярно.

Про те, як організовують підвіз води до Часів Яру, хто його фінансує та роботу під обстрілами редакції «Бахмут IN.UA» розповіли місцеві волонтери Руслан Макарович та Євген Ткачев.

Вода в Часів Ярі

За словами волонтера Руслана Макаровича, який займається організаційними питаннями, у Часів Яр підвозять воду різні гуманітарні організації, зокрема була допомога від благодійників з Іспанії та Німеччини від імені Благодійного фонду «GAIN», який від початку повномасштабного вторгнення допомагає цивільним мешканцям, які живуть на прифронтових територіях. Постійно допомагає з питною водою волонтер Євген Ткачев

«Стосовно регулярності підвозу води — тут все індивідуально, багато залежить від безпекової ситуації, це може бути як один раз, так і 3-4 рази. Працюємо по-максимуму як можемо. Наші благодійники питають, які потреби є, ми озвучуємо проблему й вони допомагають, в цьому випадку — це вода», — каже пан Руслан.

Роздача питної води, за словами волонтера, відбувається у різних місцях та у мікрорайонах громади, люди про це проінформовані, але з міркувань безпеки їх не розголошують.

Попри те, що у Часів Ярі практично щодня відбуваються прильоти — люди не поспішають евакуйовуватися й залишаються у місті, каже Руслан Макарович.

Волонтер Євген Ткачев запевняє, що міська влада активно допомагає мешканцям з підвозом води

Керівник організації гуманітарної місії «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов наголошує, що зараз ситуація з водою краща, міська влада активно взялася за це питання, й співпрацює з гуманітарними організаціями. Також доєднуються комунальні служби, які попри небезпеку продовжують працювати, останнього разу під час ремонтних робіт людям довелося двічі тікати з місця роботи через російські обстріли, каже волонтер

Вам буде цікаво

«Щоб дати воду в громади ми докладаємо максим зусиль. Сьогодні проводили спільними зусиллями ремонтні роботи на водогонах. Дякую працівникам ВРЖП м. Часів Яр та КП “Вода Донбасу” за працю.  Поруч вибухи, поруч небезпека, а ми робимо свою роботу», — написав начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

В Часів Ярі невідомі викрали насос із свердловини

Screenshot 797 0ca45

Максим Фесенко у Фейсбуці опублікував відео на якому видно, що на місці свердловини відсутній насос, у коментарях мешканці обурюються вчинком

Як повідомив редакції волонтер Євген Ткачев, на жаль, у Часів Ярі на одній із свердловин зробленій волонтерами, сталася прикра ситуація — невідомі викрили насос зі свердловини. Це вже не перший випадок на цій ділянці, ділиться у розмові волонтер, тому поки це місце не будуть оснащувати додатковим насосом. 

Стосовно евакуації, як каже співрозмовник, люди не активно виїздять. Євген Ткачев додає, що у місті немає дітей, однак були чутки, що раніше евакуюванні родини повернулися назад й переховують дітей від евакуації. Однак, підтвердження цим словам — немає, каже волонтер.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]