«Білі Янголи» евакуювали з Торецька чотирьох дітей

Семаковська Тетяна 16:15, 27 Червня 2023

Торецьк евакуація c2053

Торецьк Бахмутського району Донецької області щоденно потерпає від ворожих російських обстрілів. Екіпаж поліції «Білий Янгол» вивіз із прифронтового міста дві родини з дітьми, які погодилися евакуюватися.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Донецькій області.

Правоохоронці регулярно об’їжджають сім’ї з дітьми та закликають батьків евакуюватися.

До порад поліцейського екіпажу «Білий Янгол» прислухалася місцева сім’я. Так, батьки 13-річного Артема та 8-річного Ярика вирішили відправити дітей разом з бабусею до безпечного регіону. Самі ж вони залишаються вдома доглядати за літніми родичами.

Будинок сім’ї знаходиться на околиці міста — лише за шість кілометрів до лінії фронту. Діти вже добре розрізняють тип озброєння, з якого окупанти б’ють по місту та знають, коли слід негайно прямувати у підвал.

«Дуже часто стріляють. Не тільки «Гради» й міномети, а кожен день ракети прилітають. Великі воронки утворюють — більше мого зросту. Гуляти не виходимо, тільки біля двору. Щойно якийсь шум — мама відразу змушує ховатися в підвал. Найстрашніше — коли летять літаки та ракети»,— розповідає про життя  під обстрілами Артем.

Дитина 4db2013-річний Артем, який евакуювався з Торецька з бабусею та меншим братом, 8-річним Яриком. Фото: скріншот

Зазначимо, що евакуації приєдналася ще одна родина з двома дітьми: 11-річною Міланою та 16-річним Еріком. Їхня матір вирішила, що заради безпеки дітей найкраще виїхати з міста.

«Білі янголи» спільно з волонтерами вже знайшли для родин будинки у Київській області. Тепер діти зможуть спокійно гуляти на вулиці, знайти нових друзів та не лякатися постійних вибухів.

Читайте також: Сім громад Донеччини зобов’язали примусово евакуювати дітей: де саме?

До кого звернутися, аби евакуювати дитину?

З питань евакуації з Донецької області звертайтеся до представників місцевої влади або ж за номером: (098) 890-33-18.

Для евакуації тяжкохворих та осіб з інвалідністю звертайтеся за телефонами: (099) 710-48-72, (099) 311-53-14, (099) 311-53-36, (096) 108-60-48 та (096) 108-52-24.

Нагадуємо, гарячі лінії евакуаційних груп «Білий Янгол» на напрямках:

  • Авдіївський — 066-56-19-102.
  • Мар’їнський — 066-56-10-102.
  • Бахмутський — 066-56-15-102.
  • Великоновосілківський — 066-56-11-102.
  • Лиманський — 066-56-16-102.

Раніше ми писали, що з селища Хромове Бахмутської міської громади поліцейські вивезли дев’ятирічного Матвія з батьками та ще шістьох дорослих. Це була єдина родина з дитиною, яка залишалася в населеному пункті.

Фото: поліція Донеччини

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]