росія не стикалась з такою армією, як наша: інтерв’ю військового, Олександра Ширшина

Семаковська Тетяна 17:25, 17 Січня 2023

324385730 741321894078053 2390980234461179963 n b5c7bПісля окупацію Криму Олександр Ширшин вимушено переїхав на підконтрольну територію і жив декілька років у Світлодарську, де разом з однодумцями створив молодіжний центр. LB live поговорили з Олександром після того, як його фото запостив американський історик Тімоті Снайдер. Головне з інтерв’ю читайте в матеріалі.

Олександр Щиршин був взводним у 80-ій бригаді і отримав орден “За мужність” ІІІ ступеня, був поранений під Золотим і дивом вижив, знову повернувся на фронт і боротиниме Україну далі. 

Закон 8271

Нещодавно, був ухвалений законопроєкт №8271. Він передбачає посилення покарання військовослужбовцям за низку проступків і правопорушень в умовах воєнного стану.  Олександр розповів про своє ставлення до цього:

«На мою думку будуть зловживання з боку командирів. Я слухав Валерія Залужного, я розумію його точку зору, але це перетвориться просто в “савок” і методи, які використовують москалі в цій війні. Цей закон міг би працювати й був би ефективний якби у нас була нормально перевірка військкомату, нормальний контроль командирами й подібне. Тільки в сукупності з іншими методами цей закон дасть результати»‎. 

Про ордена для військових

Олександр отримав орден “За мужність” ІІІ ступеня, але майже нікому про це не розповідав. На його думку, нагороди зараз дуже знецінені:

«Багато людей, які їх не заслуговують, отримують їх, а ті, хто заслуговують, не отримують, для мене це дуже прикро. У моєму взводі є хлопці які пережили артобстріли, й просто пекло, й я вважаю за кожен їх вихід можна було давати орден. А ми бачимо ситуацію, як сидить в тилу й отримує нагороду Данила Галицького»‎. 

Про хід війни й повернення Луганщини

Зараз на Луганщині йдуть важкі бої, наші хлопці тримають оборону ціною великих втрат, але Олександр вважає, що Луганщину ми повернемо, бо у нас немає іншого виходу.

«Ця війна надовго. І коли на початку Арестович казав два-три тижні максимум, у мене не було рожевих окулярів. Я знаю, що перемога буде, а коли не знаю»‎.

Читайте також: «Рік після поранення лежав у шпиталі, так почав писати»: військовий Іцхак Штерн про волонтерство й вірші

Наша перемога може стати нашою поразкою

«Якщо ми не підготуємось зараз до тих речей, які чекають нас в майбутньому, після фізичної перемоги на полі бою, це може призвести до більшого занепаду нашої країни. Я цього боюсь. Нам необхідні зміни в усіх сферах»‎, – запевняє військовий.

Саме цим зараз наша держава має займатись паралельно з війною, вважає Олександр. Треба бути готовими, до того, що люди повернуться з війни, й розкажуть таке, про що в Україні навіть не здогадувались, а багато дітей залишаться сиротами.

Необхідні будуть зміни й в освіті, бо багато дітей на окупованих територіях або не ходять в школу або ходять з російською програмою, тим самим нам необхідно бути готовими інтегрувати усіх людей з окупованих територій:

«Враховуючи скільки люди жили під пропагандою, на мою думку треба, треба планувати певні правила, щодо заборони зайняття посад, голосування. Бо там так багато “русні”, що швидко ми їх не виженемо»‎.

Про ворога на фронті

В минулому росія повертала свої втрачені території, але в минулому вона не стикалась з такою армією як зараз, саме так вважає Олександр:

«У нас два варіанти, але здатися й половину з нас просто виріжуть, або ми переможемо й росії в теперішніх кордонах не буде. В іншому випадку росія повернеться й ця війна перейде нашим дітям».

Військовий запевняє, що не треба недооцінювати противника. У нас сильний ворог, ми несемо великі втрати, вони серйозно готувались до цієї війни. Але це не означає, що програємо:

«Ми чинимо опір і будемо робити це до кінця»‎.

Фото: Лівий беріг

Читайте також: Чи може Німеччина постачати Україні танки Leopard?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!