Войти
Main menu

Громадська організація «Точка доступу» в рамках проекту ГС «Форум НДО в Україні», за підтримки Посольства Великої Британії в Україні запрошує представників громад Донецької та Луганської областей до участі в освітній програмі.

Враховуючи проведення реформи децентралізації в Україні, роль громад та можливості їх участі в місцевому самоврядуванні зростає з геометричною прогресією. У розвинених країнах, існують різноманітні практики участі членів громади у вирішенні місцевих справ та безпосередньої участі в місцевому самоврядуванні. Україна стоїть на шляху демократичних трансформацій і поступово будує сильне та активне громадянське суспільство. Одна з основних задач на цьому шляху -  співпраця громадян з владою задля вирішення нагальних питань, як національного, так і місцевого значення, яка може бути реалізована шляхом запровадження безпосередніх форм участі громадян у місцевому самоврядуванні. Саме тому питання участі громадян в прийнятті рішень на місцевому рівні актуальне.

До участі в навчальній програмі запрошуються представники органів місцевого самоврядування та представники громадських організацій, які  здійснюють діяльність на рівні своєї територіальної громади в Донецькій та Луганській областях (територія, що підконтрольна Українському уряду).

З листопада 2017 по лютий 2018 року для відібраних громад  експертами програми буде проведена серія освітніх заходів, щодо форм локальної демократії та участі громадян в прийнятті рішень на місцевому рівні. Зокрема, будуть висвітлені теми:

•          Взаємодія влади та громадськості на місцевому рівні: для чого та як?

•          Законодавчи аспекти та практичні приклади використання в громадах.

•          Громадська експертиза: навіщо вона громаді та як запровадити

•          Конкурсна підтримка місцевих ініціатив, як інструмент розвитку громади

•          Громадській бюджет, конкурси проектів для ІГС та ін.

Додатковий тренінг від партнерів Консорціуму із вдосконалення менеджмент-освіти в Україні за методикою «НЕ НАШКОДЬ».

В залежності від потреб громад-учасниць проекту теми навчальних заходів можуть бути скореговані, але залишатимуться в межах тематики розвитку форм локальної демократії. Перші тренінги відбудуться 14-15 листопада для учасників з Донецької області, 16-17 листопада для учасників з Луганської області. Дати наступник тренінгів будуть визначені з урахуванням побажань відібраних громад.

Для участі в програмі необхідно до 25 вересня заповнити он-лайн форму (форма міститься за посиланням https://goo.gl/miekoz).

Шукаємо кандидатів, які:

●         зацікавлені у праці задля розвитку своїх місцевих громад;

●         мають бажання брати активну участь у впровадженні реформ  на локальному рівні;

●         готові брати відповідальність за свою громаду.

Тренінги відбуватимуться в Краматорську, Сєвєродонецьку та у відібраних громадах.

Перелік громад, які запрошені до участі в освітній програмі

Донецька область:

-           Бахмут

-           Слов’янськ

-           Краматорськ

-           Селідове

-           Костянтинівка

-           Маріуполь

-           Волноваха

-           Покровськ

-           Мирноград

-           Дружківка

-           Добропілля

-           Курахове

-           Іллінівська ОТГ

-           Лиманська ОТГ

-           Соледарська ОТГ

Луганська область:

-           Сєвєродонецьк

-           Сватово

-           Білокуракінська ОТГ

-           Троїцька ОТГ

-           Новопсковська ОТГ

Критерії відбору громад:

1.         Громаду має представляти команда з 5 осіб, серед яких є представники громадськості та представники органів місцевого самоврядування.

2.         Аплікант має вказати  зміни, які необхідно провести в громаді, та має надативмотивовану відповідь, чому саме на ці проблеми слід звернути увагу.

3.         Отриманні знання мають бути використані в довгостроковій перспективі.

Запрошені тренери мають багаторічний досвід роботи в тематиці місцевого самоврядування, форм участі громадян в прийнятті рішень, децентралізації, розвитку громад та є експертами у зазначених темах.

Подаючи заявку на участь, кандидати беруть на себе зобов’язання взяти участь у всіх трьох тренінгах,  запланованих в рамках програми.

Участь у тренінгах (проїзд, проживання та харчування) повністю покривається за рахунок організаторів. Усі учасники конкурсу будуть поінформовані про результати відбору до 9 жовтня 2017 року.

За додатковою інформацією звертайтесь до Анастасії Прокопенко, Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.   тел. 0503686074

Заходи, здійснені в рамках проекту ГС «Форум НДО в Україні» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль