Main menu

20160227 163605 5fb0fГромадські активісти та журналісти з Донбасу відвідали Івано-Франківськ. Ті цікаві та насичені дні, які вони провели з друзями на Західній Україні будуть довго нагадувати про себе.

            Поїздка до Івано-Франківська була візитом у відповідь, бо вже рік тому громадські активісти з Франківська приїздили на Донеччину. Нашіх дівчат та хлопців зустрічав місцевий активіст - Микола Франко, який показав місцеві культурні пам'ятки, розповів історію та легенди міста, організував екскурсію по місту, та взагалі Микола використовував кожну вільну хвилину, щоб збагатити наші знання про Франківськ.

            В перший день поїздки активісти зустрілись з представниками ГО "Всеукраїнське обєднання "Українці Донбасу і Криму", головною метою якої є об'єднання вимушених переселенців Донбасу і Криму, захисту їх прав та інтересів. Лариса Пантелюк – голова організації та переселенка з Донбасу розповіла, що зараз організація нараховую близько 500 членів, а всього у Іфано-Франківську на сьогодні зареєстровано більше 5 тис. переселенців.

            «Зараз люди починають повертатись додому, хто на звільнені території,  а хто й ні. Повертаються тому, що дуже складно винаймати житло, а держава не намагається вирішувати проблему з житлом для вимушених переселенців. Більшість з тих, хто залишився на Франківщіні винаймають житло, працевлаштувались і попри всі проблеми і труднощі намагаються жити суспільним життям свого нового міста. Один із напрямків роботи організації є кружок Хенд-Мейда, продукцію якого планується реалізовувати на благодійних аукціонах» - розповіла Лариса.

20160226 092759 0cd31

Активісти з Донбасу відвідали Обласну наукову бібліотеку ім. І.Франка, де ще рік тому був створений куточок Донеччини. В такому куточку представлені книги та журнали, завдяки яким, мешканці Франківщини мають можливість познайомитись з історією, культурою, та визначними діячами Донеччини. Саме тут донбаські гості передали книжки Олекси Тихого, Анатолія Федя, Михайла Метренко, малюнки руки Опанаса Заливахи, екземпляр перевидання літературно-просвітницького журналу "Вільні думки", який було вперше видано в Бахмуті у 1918 року.

Ko2l9TQ5tVA 42773

Крім літератури передали соляний світильник та кристали солі з соляних копалин Соледару, шматочки кам'яного дерева із Дружківки, шахтарську каску з Червоноармійська та брошури з фотографіями сучасного Бахмута.

G VWG9S7cTc 6084e

Група відвідала Музей Небесної Сотні, який є єдиним у своєму роді музеєм в Україні. Серед багатьох фотографій представлених в музеї є фотографія нашого земляка – Дмитрія Чернявського.

6JmyC93XhCc eae8c«Йдучи по музею, роздивляючись експонати та вдивляючись в фотографії героїв, котрі поклали свої життя за ради світлого майбутнього нашої України, згадуючи тих, хто загинув вже після Майдану на Сході, мимоволі задаєшся думкою: невже все це було даремно, невже Україна втратила та продовжує втрачати своїх кращих синів заради збагачення чергової купки олігархів? Реформи гальмуються, гроші, як і раніше розкрадаються, патріотів саджають у тюрми, життя громадян з кожним днем «покращується», все, як при «папередніках», тільки під прикриттям війни!» - так передав свої почуття один з гостей Івана-Франківська – громадський активіст з Часів Яру Олександр Хайнус.

Гості Франківська відвідали регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території. Цей штаб діє у режимі єдиного вікна, що дуже важливо для людини, яка приїхала у незнайоме місто. Завдяки такому підходу, кожен переселенець має змогу в одному місці оформити документи, отримати всі необхідні консультації та гуманітарну допомогу.

IuY2t8DsUvY 1 558b8Відбулося багато зустрічей з громадськими діячами, депутатами, журналістами, на яких всі одностайно підтримали необхідність культурного обміну мешканців Сходу і Заходу України. Для руйнації негативних стереотипів і об’єднанню нації.

Поїздка до Івана-Франківська відбулась в рамках проекту "Схід та Захід разом" Донецьким пресс-клубом та за фінансової підтримки посольства США в Україні.