Войти
Main menu

IMG 7094 56283Виставка під назвою «Стіна» складається з ікон на гонті – це дошки якими вкривають церкви. В неї входять роботи Скопи і його учнів з творчого об’єднання «Кактус». Під час презентації Лев Скоп розповів як виникла ідея писати на гонті, розказав про церкву Святого Юра, де він працює більше двадцяти років, про свою творчість, родину, про цінність людей і мистецтва. Подивитись роботи Лева і його учнів можна до 2 жовтня в «Майстерні» за адресою Горбатова,2 з 12.00 до 19.00. Вхід вільний.

IMG 7054 7dbdf

Як відмітив куратор мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Леонід Марущак така культурна дипломатія, коли на Схід країни приїжджають автори із Заходу повинна сприяти зміцненню країни:

«Суть проекту полягає в тому, що ми в такі місця як ваше привозимо ідеї мистецтва Західної України, як Лев, і намагаємося зібрати коло однодумців про то, що досить нарікати одне на одного. Пора миритись, пора думати, як нам жити в одній країні і робити це все на фоні мистецтва».

IMG 7076 bd273

Дуже цікава зустріч митця з глядачем дала змогу більше більше дізнатися про його творчість і погляди, зрозуміти культуру Галичини, де він зараз працює. Лев розказав, як працює над іконами, як ці намолені частки церкви  стали дуже популярними не тільки в Україні, а й по всьому світі. Художник поділився своїми думками про мистецтво і підкреслив, що тільки час визначає його цінність.

IMG 7115 e8008

«Ці дошки з часом псуються, їх потрібно міняти і викидати. Але коли почали перший раз знімати ці гонти з церки, мені на якось стало на серці дуже шкода. Це частинки намолені церкви - не один раз там були весілля, похорони, вони посвячені. А це дрова по суті, нікуди ми від цього не дінемось, люди забирають палити. Я собі ходив в мішки пакував ці гонти і ховав, де тільки була можливість. Почав малювати на них ікони. Багато людей спочатку це дуже не прийняли. Казали, що ти на смітті малюєш. Кажу, що то не сміття, а для мене по-перше частинка для мене церкви. Досить скептично до цього ставилися, аж поки поляки не почали їх в мене купувати», - згадує.

Нагадуємо, що цього тижня в «Майстерні» відбудеться чергова зустріч творчих людей в форматі «Літературної середи». Початок у 18.00.

Обсуждение закрыто