Main menu

591385 0 6e9ecТериторія Бахмутського району поступово перекривається громадами. Вже діють Сіверська, Соледарська, Званівська, нещодавно п‘ять сільрад відійшли до Бахмутської громади. Не вирішеним питанням залишається створення громади з центром у Часів Ярі. У найближчий час питання планують вирішити.

Про це сайту розповів радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Максим Ткач.  

Представники Центру розвитку місцевого самоврядування цього тижня відвідали Часів Яр та надали відповідні консультації.

«Ми робимо спроби, щоб активізувати процес по створенню громади з центром в місті Часів Яр. За оновленим перспективним планом до не відноситься Калинівка, за старим варіантом було ще декілька сільрад. Якщо буде згода жителів прилеглих територій до об’єднання, то громаду можна сформувати в більшому форматі, ніж це передбачено перспективним планом. Робимо спроби, щоб в цьому році з’явилася ще одна громада в Бахмутському районі. Зараз в районі майже нічого не залишається і районна влада буде «жити» виключно за рахунок цих територій, тобто буде велике адміністративне навантаження. Ми поступово підходимо до формування нових районів, але це поки що проекти», - каже Максим Ткач.

Радник з питань децентралізації додав, що досі не вирішене питання розподілу Донецької області на райони.

«Ми зараз відстоюємо створення великого Бахмутського району з Костянтинівкою можливо з Торецьком. Ці пропозиції формуються на рівні областей, потім ми передамо ці обґрунтовані пропозиції до Кабінету міністрів. Є також варіант включення Бахмутського району до Краматорського району. Це не так стосується мешканців, тому що всі послуги будуть працювати на рівні громад. Районний рівень буде працювати в якості контролю законності місцевих адміністрацій і координації органів центральної влади. Це буде така прокуратура для органів місцевого самоврядування», - пояснює Ткач.

В Часів Ярі нам повідомили про плани щодо подальшої діяльності по створенню громади.

«Прилеглі до нас сільради хотіли створити свою сільську громаду, їм відмовили. Костянтинівський район активної діяльності в цьому напрямку зараз не веде. Тому ми в Часів Ярі збираємо громадськість на 23 липня, проводимо громадські слухання і виходимо на сесію, щоб звертатися до Калинівської і Миколаївської сільрад з пропозицією про створення громади з центром в Часів Ярі», - повідомив секретар міськради, в.о. міського голови Сергій Чаус.