Main menu

62098648 1976430909127250 4807183850180444160 n 8dd62На сьогодні орендна плата від комунального майна, що перебуває на балансі КП «Керуюча компанія» та медичних закладів надходить до бюджетів цих підприємств. Після ухвалення відповідного рішення 70% від орендної плати буде надходити до бюджету міста. Крім того підвищиться ставка для політичних партій з 3 до 6, вводиться диференціація для банків та аптек, яка знизить оренду на деякі приміщення.

Як пояснила членам Громадської ради начальник Управління муніципального розвитку Наталя Отюніна ці зміни будуть затверджуватись міською радою в Методиці розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності.

«Оскільки це комунальне майно, то і дохід від його використання має надходити в бюджет міста. Гроші будуть приходити в загальний фонд і використовуватись за потребами. Ті 30%, що будуть залишатись у балансоутримувача вони будуть використовувати на підтримання роботи приміщень, послуги орендарям, зарплату працівникам, що укладають угоди, рахують орендну плату», - відповіла Отюніна на питання членів ГР.

Перелік приміщень комунальної власності громади, що здаються в оренду можна подивитись за посиланням. Найбільше майна знаходиться на балансі «Керуючої компанії».

Після пояснення директора КП «Керуючої компанії» Олександра Бондарєва, стає зрозуміло, що 1,5-2 мільйони це не додаткові кошти, що прийдуть до бюджету. Бо частину витрат, що несло комунальне підприємство, вони будуть передавати Бахмутській міськраді.

«Фінанси отримані з оренди за рішенням сесії ми витрачали на 12 пунктів, основні це виготовлення проектно-кошторисної документації, утримання майна на території військової частини, заробітну плату робітникам служби «1505» і тим, хто займається бухгалтерією по оренді, ремонти приміщень. Оскільки в нас забирають частину прибутку, ми маємо віддати відповідну частину видатків. Ми дали свої розрахунки в Управління муніципального розвитку».

Директор комунального підприємства зазначив, що зараз загальна сума, що надходить від оренди на рік складає 3 мільйони гривень. Бондарєв також зазначив, що не згоден з проектом методики, у частині де пропонується зменшити ставки банкам і аптекам:

«Пропонується ввести диференціацію по аптекам і відокремити ті, що займаються виготовленням ліків та ті, що тільки перепродають, по банкам ті що приймають і не приймають комунальні платежі. Це знизить орендну плату, але не знизить наші видатки».

Про такі зміни на Громадській раді Наталя Отюніна не наголошувала, нажаль знайти цей регуляторний акт на сайті Бахмутскої міської ради ми не змогли. По пошуку відкривається тільки оголошення про те, що він має бути оприлюднений 8 травня, але в переліку новин його немає, в інших розділах теж не знаходиться.