Main menu

54 b308cНа голосування виставили 27 проектів, три відхилила комісія з питань Бюджету участі. Голосування триватиме до 5 лютого. Що про відмову думають автори ідей, читайте далі.

Переглядати статистику конкурсу можна за посиланням.

Комісія на підставі існуючого Положення про конкурс відмовила трьом учасникам конкурсу:

  • № 23 «Дім Книги на Донбасі важливіший 20 танків», відповідно до підпункту 9.11 пункту 9 Положення про запровадження бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) м. Бахмута (реалізація проекту планується на землях або об’єктах приватної форми власності (крім ОСББ);
  • № 30 «Безпечний комітет», найменування товарів, які автор включив до бюджету проекту (співфінансування) не відповідає категорії (типу) і цілям проекту;
  • № 32 «Якісні модулі для перетримки тварин-крок до сучасного стерилізаційного центру» не завершено реалізацію попереднього проекту.

Ми звернулися за коментарями до організацій та ініціативних груп, яким було відмовлено, попросили їх визначити своє відношення до такого рішення комісії:

“Даний проект був написаний для вирішення міської проблеми, тому що відловлених собак треба десь утримувати, а наявні клітини на майданчику прийшли в непридатність (про що було сказано в описі проекту). Сумно розуміти, що місто не зацікавлено в ефективному вирішенні проблеми безпритульних тварин і все потреби стерилізаційного майданчику, як і раніше тягнуть на собі волонтери та небайдужі люди. Щодо попереднього проекту: фінансування було виділено в жовтні-грудні 2018 року (хоча заплановано було на березень) і встигнути за такий короткий час провести роботи по установці більш ніж 100 метровом паркану під дощем і снігом, ми ніяк не встигли. Але ми не звикли сумувати через невдачі, будемо шукати інші можливості для заміни клітин”, - розказала волонтер ГО “Артемівське товариство захисту тварин” Катерина Арісой.

Автор проекту “Дім книги на Донбасі важливіший 20 танків” Володимир Дериведмідь, який хотів за кошти отримані в бюджету і зібрані через пожертви викупити приміщення для розміщення Української книгарні теж неприємно вражений відмовою комісії.

71 e6a4f

Для створення Українського дому книги пожертвами зібрано 30 тисяч гривень, але цього не достатньо для викупу приміщення.

“Я з цією ідеєю живу не один рік і відступатися не буду. Я рік працюю без продавця і розумію, що наша книгарня - це лагідний спосіб реінтеграції Донбасу. Війна іде не тільки фізично, це також війна двох культур української та російської. Люди з окупованої території, що заходять до нас в магазин, бачать, що тут висить український прапор, говорять українською, але тут немає агресії. Нам треба викупити це приміщення бо зараз весь прибуток іде на оплату оренди, в яку я вкладаю навіть власну пенсію, а потрібно збільшувати фонди, люди потребують української книги. Я відстоював проект на всеукраїнському рівні серед державних діячів і представників Міністерств, але в мене часто питають, чому я не звертаюся до міської влади. На прийом до міського голови я не зміг потрапити, ми з однодумцями подали проект але нам відмовили за формальною причиною”, - каже власник книгарні “Дім книги”.

Третій проект був поданий від Комітету мікрорайону "Заріччя". Вони за рахунок коштів гранту хотіли встановити решітки на вікна. Мотивували тим, що орган самоорганізації надає послуги населенню по ремонту одягу, організовує гуртки крою та шиття, в'язання, тому для забезпечення безпеки обладнання комітет бажає встановити решітки.

Голосування буде тривати 15 днів, тобто до 5 лютого. Проголосувати за будь які 5 проектів можна за посиланням: http://bahmut.pb.org.ua/.  Також передбачена можливість голосування у паперовому вигляді. Здавати заповнені бланки потрібно за адресою до Бахмутської міської ради,  кабінет 115. Скачати бланк голосування за громадські проекти можна за посиланням, до бланку треба додати ксерокопію паспорту.