ТОП – 10 перемен: что меняется в Украине с сентября 2018 года

Семаковська Тетяна 15:13, 4 Вересня 2018

izm rasp 2d399Этот сентябрь богат изменениями, принятыми на уровне государства, причем касаются они и взрослых и детей. Предлагаем вам дайджест перемен, которые принесет нам первый осенний месяц.

1. Цену на газ повысят с 01.09.2018 только потребителям.

Как сообщают “Факты.ICTV.ua”, повышение тарифов на газ для населения перенесли еще на месяц. Кабмин принял решение о продлении спецобязательства Нафтогаза на продажу газа по сниженным ценам для нужд населения до 1 октября 2018 года. Нафтогаз с 1 сентября повышает минимальные цены на газ для промпотребителей на 4,6% – до 10599,6 грн за тыс. куб. м.

2. К началу сентября прогнозируют рост курса доллара и рост цен на бензин
– С конца августа – начала сентября начнется сезонное повышение курса, когда спрос на валюту превышает ее предложение, – пояснил экономист Виктор Скаршевский.
Цены на бензин также пойдут вверх. По словам эксперта Института энергетических стратегий Юрия Корольчука, к зиме бензин вырастет в цене на 1-1,5 грн при условии отсутствия резких колебаний цен на нефть. Подорожание будет заметно уже в сентябре.

3.С 1 сентября вступает в силу президентский указ об осеннем военном призыве.

Сроки проведения: октябрь-ноябрь 2018 года. Три участка Азовского моря будут открыты с 1 сентября после того, как были заблокированы для проведения мероприятий по боевой подготовке Вооруженных сил Украины.

  1. Информация лекарствах станет более доступной
    Премьер-министр Украины Владимир Гройсман требует, чтобы больницы с 1 сентября обнародовали информацию об имеющихся лекарствах, а далее – еженедельное ее обновляли.
  1. Началась выдача Беби-боксов для новорожденных

С 1 сентября украинские мамы будут получать бэби-боксы для новорожденных. В них будут собраны все необходимые вещи и принадлежности для малыша на первое время.

6. Стартовала “нова українська школа”.
С 1 сентября начнут работу нововведения реформы образования. Например, нынешние первоклассники, в отличие от других школьников, будут учиться уже 12 лет и пройдут три уровня среднего образования: начальное – четыре года, базовое – пять лет, профильное, состоящее из профессионального и общеобразовательного – три года.

  1. Государственное бюро расследований полноценно заработает с 1 сентября 2018 года. ГБР полноценно заработает с чистого листа, не завершая расследования других правоохранительных органов.
  2. Переход в цифровое вещание.

В Украине с 1 сентября отключат аналоговое телевидение, вместо него будет работать цифровое. На Донбассе, а значит и в Бахмуте, пока аналоговое вещание сохранится.

9. Для украинцев будут проектировать велосипедные дорожки.
Минрегионстрой ввел с 1 сентября 2018 года обязательное проектирование велосипедных дорожек при строительстве и реконструкции дорог. Также, Минрегион позволил сузить полосы дорог с менее активным движением, а пешеходные зоны будут обязательно проектироваться с учетом потребностей людей с инвалидностью.

10. В Украине появятся “голубые линии”, ограничивающие высотность застройки.
Новые государственные строительные нормы вступят в силу с 1 сентября. “Зеленые линии”, регулирующие строительство в зеленых зонах, “желтые линии”, которые ограничивают высоту зданий возле основных дорог и магистралей в населенных пунктах особой важности для безопасной эвакуации.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]