Бахмут – купеческий или казацкий?: в горсовете обсуждают туристическую концепцию

Семаковська Тетяна 21:40, 16 Квітня 2018

Проект программы развития туризма подготовили специалисты Управления экономического развития. Программа рассчитана на три года. Основные направления деятельности – создание туристических маршрутов, создание позитивного имиджа города, развитие туристической инфраструктуры. Продолжается сбор предложений по наполнению программы. Что обсуждали на первом заседании рабочей группы и как можно подать предложения читайте в материале.

В рабочую группу по разработке проекта Программы включили нескольких членов Общественного совета и депутатов, основная часть рабочей группы – специалисты и начальники органов и управлений Бахмутского горсовета.

Как сообщила членам рабочей группы заместитель городского головы Татьяна Савченко в проект программы включили наработки других городов и бахмутские тенденции, предложений от рабочей группы ждут до 20 апреля. Предлагают подумать не только над общей концепцией, но и над деталями, например, собрать перечень мест, которые нужно посетить в Бахмуте.

Начальник Управления экономического развития Марина Юхно также сообщила, что в рамках программы планируется создать туристический календарь, поэтому стоит задача определить 12 ключевых событий из истории города на каждый месяц года. Эти предложения тоже будут актуальны.

В рамках программы также будет создан логотип города, для этого хотят провести открытый конкурс. Перед объявлением конкурса планируется определить туристическую концепцию, которая станет основой и для промоции города и для туристических маршрутов. Как сообщила директор Бахмутского краеведческого музея Елена Смирнова, они уже ведут опрос жителей. Есть два варианта – казачество и европейский Бахмут XVIII-XIX столетия. И в отношении второго варианта приверженцев больше.

«От казачества у нас осталось мало материальных памяток, а следы европейского Бахмута XVIII-XIX столетия дошли до нас в виде – дореволюционных фотографий, памяток архитектуры», – отметила Смирнова.  

Заместитель директора “Артвайнери”, депутат горсовета Виктория Малеваная отметила, что ежегодное мероприятие, которое устраивали как смотр-дегустацию для коллег из винодельческой сферы могут сделать открытым для посещения и тем самым привлечь туристов. 

image5 953bd

Фото с сайта “Артвайнери“.

Один из членов рабочей группы депутат горсовета Виктория Лещинер подчеркнула, что важным туристическим объектом нашего региона были и остаются солевые шахты, посмотреть которые приезжают люди с разных частей Украины.

«Я предлагаю работать над тем, чтобы добиться придания статуса подземного природного парка выработкам «Артемсоли» с названием «Бахмутская соль». Сейчас это государственное предприятие и вход на него относительно свободный, а если оно попадет в частную собственность? Я понимаю, что предприятие находится на территории другой громады, но считаю, что, заручившись поддержкой Министерства экологии и других заинтересованных структур, в том числе, органов местного самоуправления в Соледаре, мы сможем добиться поставленной цели», – считает Виктория Лещинер.

pulson 40 385c4

Фото из сети Интернет.

Лещинер также предложила создать при музее кружок экскурсоводов, которые могли бы изучить туристические маршруты города и таким образом в первую очередь для себя и своих ближайших друзей открыть историю города. К такой деятельности депутат предлагает привлекать старшеклассников и студентов, которые могли бы сразу переводить маршруты на иностранные языки.

«Мы же понимаем, что рассчитывать на внешнего туриста пока не приходится, а такой кружок станет основой для внутреннего туризма», – говорит Виктория Лещинер.

Развитие внутреннего туризма актуально не только в Бахмуте. Подобную школу экскурсоводов только на уровне области хочет создать краевед, руководитель эко-центра «Бахмат» Владимир Березин.

«Мы хотим создать группу, которая изучит историю украинской Донеччины и сможет ее передавать. Мы понимаем, что объектами могут быть не только здания и музеи, сюда будут включены и встречи с интересными личностями. На этих выходных мы едем в село, где родился Сергей Прокофьев, а на следующей будем смотреть Бахмут».

Программа включает множество мероприятий – создание интерактивной карты местных памяток, информационных аншлагов с QR-кодами, создание и установка 3D-конструкции туристического логотипа на транспортных узлах и въездах в город, создание мобильного приложения «Bahmut Mobile Guide» и многое другое.

Детально изучить программу можно по ссылке. Подать предложения можно до 20 апреля на электронную почту Общественного медиапортала «Бахмут IN.UA» [email protected]. росьба подписывать письма, анонимные предложения подаваться в рабочую группу не будут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]