Main menu

IMG 2055 8fb22Координатори руху «Сильні громади» провели аналіз активності депутатів Бахмутської міської ради та визначили потенційних кандидатів на відкликання – тих обранців, які пропустили понад половину засідань сесій та постійних комісій. У нашому огляді читайте, хто ж увійшов до списку прогульників, хто склав свої повноваження і чи буде міська організація «Партії Регіонів» долучати наступних кандидатів до роботи в раді.

В 2010 році мешканці на той час ще Артемівської міськради обрали 60 депутатів. 58 з них були членами «Партії Регіонів», два – балотувалися від «Комуністичної партії України". На сьогодні за списком залишилося 56 депутатів.

Одна людина померла, а повноваження трьох депутатів припинені за рішенням сесії у 2017 році. Перший за станом здоров’я склав повноваження Микола Ятченко, при чому колеги дали на це згоду з другої спроби. У зв’язку зі зміною місця проживання припинили роботу в депутатському корпусі Бахмутської міської ради Андрій Корочанський та Максим Куліченко, які не відвідували сесій вже декілька років.

Після Революції Гідності та початку військових дій на Донбасі змінилося і політичне забарвлення ради. Сім депутатів вийшли з партії, 32 – вийшли з фракції «Партії регіонів».

Всі три депутати, що склали свої повноваження балотувалися як члени «Партії Регіонів», тому ми поцікавились в міському осередку організації, чи будуть вони оновлювати склад ради.

«За списками обиралася тільки одна людина. На її місце за процедурою повинен зайти наступний за списком Андрій Бурлаченко - колишній керівник водоканалу. Але він проживає в Макіївці, в нас немає зв’язку з цією людиною, і ми не можемо отримати від нього відмову, щоб запропонувати місце наступному кандидату. Звісно найкраще в цій ситуації було б проведення виборів, бо ситуація в країні змінилася, змінилися погляди людей, тому має змінитися депутатський корпус», - прокоментував голова міської організації «Партії Регіонів» Олександр Шинкаренко.

Голова міського осередку партії, яка залишається найбільшою в Бахмуті, також пояснив, чим відрізняється діяльність депутатів, що вийшли з фракції від тих хто залишився.

«Ці люди більше не висловлюють позицію «Партії Регіонів», а приймають рішення з власного погляду», - зазначив він.

Не всі депутати, які не виконують своїх обов’язків, склали повноваження. Сім депутатів з існуючого складу в минулому році не відвідали жодного з 13 пленарних засідань – Сергій Деменков, Юрій Зиков, Костянтин Третьяков, Годерзі Малазонія, Олексій Нікітенко, Віталій Шпічка, Віктор Мирошниченко. З них лише Годерзі Малазонія частково відвідував депутатські комісії. Він був на 5 з 19 засідань комісій.

69 95197

Ще дев’ять депутатів пропустили більше половини пленарних засідань – Володимир Іванков, Вячеслав Шрамко, Оксана Котова, Валерій Пантєєв, Ігор Сорока, Артем Чепурін, Роман Сотников, Вікторія Скрипник, Тетяна Скок. Варто зауважити, що є депутати, які не пропустили жодного пленарного засідання - це Володимир Вітязь, Микола Калеватих, а Наталя Зінченко, Наталя Красножон та Сергій Благовісний відвідали також всі засідання своїх профільних комісій у 2017-му році. 

У Бахмутській міськраді створені шість постійних депутатських комісій. Не всі депутати-прогульники ігнорують засідання комісій. Наприклад, Вячеслав Шрамко, що зараз працює на посаді гендиректора ТОВ «Завод кольорових металів», був тільки на одному засіданні ради, але пропустив тільки дві з 20-ти засідань комісій, проведених в 2017-му році. Ми вже згадували, що Годерзі Малазонія відвідував тільки комісії. А Володимир Іванков був тільки на одній сесії та на одному засіданні комісії.

Минулого року відбулося 18-20 засідань (в кожній комісії по різному). Менше половини засідань відвідали – Роман Сотников, Альона Акулова, Сергій Трущін, Вікторія Мальована, Володимир Сакали, Оксана Котова, Віктор Мирошниченко, Ігор Сорока, Годерзі Малазонія.  

Всі засідання своїх комісій відвідали Всеволод Сабаєв, Олександр Голубєв, Наталя Зінченко, Михайло Северінов, Сергій Благовісний, Валерій Бойко, Наталя Красножон, Артур Радковський, Сергій Трижон, Світлана Дмитроц.   

Хоча за Законом про місцеве самоврядування, присутність на сесіях та комісіях міської ради це не єдиний критерій роботи депутата місцевої ради, але фактично тільки він залишається достовірним. Виміряти активність депутата іншим чином майже неможливо.

Депутати повинні вести прийом виборців і графік прийому оприлюднений на сайті міськради. Декілька депутатів офіційно заявили, що прийом не ведуть. Координатори «Сильних громад» минулого року моніторили прийомні депутатів і застали на місці тільки тих, хто приймає за основним місцем роботи. Але відсутність прийму у вказану годину теж не може свідчити про повне відсторонення депутата. При спілкуванні депутати розказують про інші форми роботи.

Депутат по виборчому округу №13, колишній директор ОШ№ 12 Ольга Капленко: «Розклад мого прийому можна побачити у 12-й школі, але частіше я зустрічаюся з виборцями просто на вулиці, бо живу на своїй дільниці».

Лікар Станції швидкої медичної допомоги Валерій Пантєєв: «Я рідко буваю на сесіях, комісіях, постійного прийому не веду, бо головною діяльністю для мене зараз є професійна діяльність і забезпечення родини, але я допомагаю тим, хто звертається особисто. Складати повноваження не буду - хочу довести до кінця цю діяльність».

67 32af8Цікаво, що Олексій Нікітенко, який не бере участі у роботі пленарних засідань і комісій, через сайт міськради заявляє, що веде прийом.         

Аналіз діяльності депутатів Бахмутської міської ради, які не були переобрані в 2015 році і працюють вже восьмий рік, фактично зводиться до присутності на пленарних засіданнях ради та постійних комісіях. Виборцям важко оцінити роботу депутата на сесії - обговорень майже немає, після виступу спікера у 99% випадків депутати підтримують запропонований проект рішення. До речі, зараз всі засідання можна подивитися на каналі міськради.

Пояснюючи майже повне погодження проектів рішень запропонованих управліннями міськради, депутати кажуть, що основні дискусії відбуваються на комісіях. Але як виборцям можна дізнатись про ці дискусії? Після останнього моніторингу діяльності міськради за нашими пропозиціями на офіційному сайті Бахмутської міськради стали оприлюднювати інформацію про дні роботи комісій, та протоколи постійних комісій, оновлюється інформація про склад депутатів та їх графік прийому.

На жаль, активність депутатів на комісіях за протоколами оцінити неможливо. Там не фіксуються пропозиції та обговорення. Оприлюднення протоколу обмежується переліком заслуханих питань та доповідачів (подивитися протоколи можна на сторінці кожної комісії).

Для прикладу, ми вирішили проаналізувати протоколи інших рад Донецької області. Гарним прикладом, на нашу думку, є звітування про роботу комісій у Слов’янській міськраді. На новому сайті вони викладають протоколи і лінки на відеотрансляції засідань комісій. Якщо відкрити декілька протоколів, можна побачити які пропозиції вносили депутати, які рішення відправили на повторний розгляд, з чим не погодились.

Тож можливості прослідкувати за виконанням обов’язків депутата в раді, окрім присутності, не існує. На сайті міськради немає окремих сторінок чи власних кабінетів. Більшість депутатів не має офіційних акаунтів в соцмережах, де вони б мали можливість зазначати прийняті важливі рішення, писати про свої пропозиції, обговорювати їх з громадою, робити короткі звіти, немає онлайн трансляції з постійних комісій, протоколи обговорення не оприлюднюють. Вже й годі говорити про критерії роботи депутата, які б мали показати його вклад у життя громади, як правило це подарунки і благодійні виплати нужденним.  

68 830ccСкрін зі сторіночки депутата Бахмутської міськради Валерія Слєсарєва.