Войти
Main menu

Громадські активісти спільно з професійними театральними діячами створюють документальну виставу «Потяг історії», яка стане першим кроком у роботі нового сучасного театрального майданчика на базі ГО «Простір ідей «Майстерня» у Бахмуті.

 Бахмутська команда працює разом з драматургинею, засновницею ГО «Запорізька нова драма» Анастасією Косодій та режисером Джеком Кловером. Вони обрали тему декомунізації. «Потяг Історії» - це вистава-мікс історії Бахмута/Артемівська за останні сто років. Вистава-мікс історії Бахмута/Артемівська за останні сто років. Герої абсурдистської реальності – Артем, Хор Забутих Комуністів, Переселенець, Бахмутчанин та головна героїня, намагаються зрозуміти: хто змінив топоніми їхнього міста, і як нині існувати в цьому перейменованому просторі.

Учасниками з Бахмута стали хлопці та дівчата з ГО «Простір ідей «Майстерня». Кілька днів поспіль вони вивчали принципи роботи документального театру, знайомилися із сучасною драматургією та досвідом роботи вже існуючих театральних, мистецьких організацій.

Поряд із командою з Бахмута у проекті беруть участь представники місцевих громад, працівники бібліотек, культурних закладів, громадських організацій, митці міст: Попасна, Севєродонецьк, Лисичанськ. У процесі створення вистав кураторами є професійні драматурги та режисери. Обрані теми – це актуальні проблеми в громаді кожного з міст-учасників. І саме документальний матеріал: інтерв'ю, рефлексії, статистика, реальні факти – стануть основою для створення чотирьох різних, але вражаючих вистав у чотирьох містах на Сході України.

Бахумт починає пр’єрні покази 22 жовтня. Виставу покажуть за адресою вул. Горбатова, 2. Початок о 18.00.

На початку липня у Полтаві стартував проект «Сучасні театральні майданчики – осередки громадянської активності» (далі – проект). Його виконують Полтавська філія Суспільної служби України та Театр Сучасного Діалогу за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках програмної ініціативи Громадські ініціативи нової України. Метою проекту є навчання мешканців східних регіонів використовувати сучасний театр як осередок громадської активності та мистецький інструмент побудови діалогу у суспільстві для вирішення актуальних проблем своїх громад.

 22256822 1659882794043743 6309051297398186231 o bf3cf

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль