Войти
Main menu

У постійній рубриці "Маєш право" координатори руху "Сильні громади" надають короткий огляд прийнятих рішень на 103-ій сесії депутатів Бахмутської міської ради. Прийнятий бюджет участі, але ліквідований конкурс міні-проектів, громада Бахмуту отримала 29 камер відео спостережень від ГО "ДІЯ" та зону відпочинку по вулиці Ювілейній від БФ "ДАР".  

Депутати на липневій сесії прийняли Бюджет участі. Начальник відділу внутрішній політики Світлана Кудрявих презентувала його, як новий механізм залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету.

Чи дійсно це так? Подання проектів відбувається наприкінці кожного року, а фінансування вже у наступному році. Загальний об'єм фінансування на 2018 рік - 500 тисяч гривень, максимальна вартість одного проекту - 100 тисяч гривень. Автор повинен буде зібрати 20 підписів для підтримки свого проекту. Фінансування проектів, які будуть надаватись мешканцями Бахмуту, буде здійснюватись на умовах співфінансування - 50% від міського бюджету, 50% від ініціаторів проектів.

Тобто, суть Бюджету участі не змінилась у порівнянні з конкурсом міні-грантов Бахмуту, лише назву дали іншу. І навіть на зауваження міського голови, що міні-проекти та бюджету участі - це різні речі, Світлана Кудрявих пояснила:

"Конкурс міні-проектів у цьому році у нас завершився. Така ж сума, ті ж самі умови участі запровадили у бюджеті участі".

Дана відповідь міського голову задовольнила і депутати підтримали проект рішення. Постійні зауваження громадськості, що у місті повинні працювати і конкурс міні-проектів, і бюджет участі - зовсім різні за своєю суттю механізми демократії, знов були проігноровані місцевою владою.

У липні була прийнята Міська цільова програма щодо сприяння розвитку  ОСББ на 2017-2020 роки. Програма націлена сформувати з кожного співвласника багатоквартирного будинку ефективним власником. 

Снимок3 e8f9c

На сьогоднішній час у Бахмуті рахується 602 житлових будинки, з них 446 у комунальній власності, на базі 146 будинків створено 139 ОСББ та 10 - ЖКГ. 

Снимок4 7de9a

На жаль, у півріччі 2017 року утворено лише п'ять ОСББ.

Снимок5 b14b1

У 2018 році на потреби ОСББ планують витрати майже 29 мільйонів гривень

Снимок6 1eb7eБули внесені зміни у Програму соціально-економічного розвитку, а саме додана стаття витрат на придбання засобів обліку води, отримані кошти з державного бюджету на придбання препаратів інсуліну та матеріалів для лабораторії. Та зменшена сума на проектну документацію та ремонт скейт-парку з 400 тисяч гривень до 199 тисяч гривень - бо змогли провести всі роботи у два рази дешевше.

Новонароджені та хворі з недостатністю зможуть лікуватись у лікарнях міста Краматорськ. На сеанси гемодіалізу у 2018 році витратять 700 тисяч гривень, на потреби новонароджених - 100 тисяч гривень.

Громадська організація "ДІЯ" безоплатно передає у комунальну власність 29 камер спостереження, сервер, джерело безперебійного живлення та інші комплектуючі. Благодійний фонд "ДАР" безоплатно передає зону відпочинку, яку у минулому році побудував по вулиці Ювілейна.

Більш детальніше з прийнятими рішеннями та ходом ведення сесії №103 Бахмутської міської ради можна ознайомитись тут.

  

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль