Войти
Main menu

Перші переміщенні особи почали прибувати до Бахмуту улітку 2014 року, хоча цей потік вже не такий бурхливий, люди продовжують виїжджати, бо нема роботи. Так звана націоналізація підприємств призвела до того, що людям, які не хочуть отримувати трудову з гербами псевдореспублік, прийшлося покинути свій дім. І знов потрібна соціальна-допомога. Щоб розїяснити вимушеним переселенцям болючі питання і відкрити інформацію про можливості, в Артемівському міському центрі зайнятості сьогодні відбувся круглий стіл.

Мешканка Єнакієво Ірина розказала, що вона втратила роботу на Єнакієвському металургійному комбінаті у марті.

"Підприємство було зареєстровано на підконтрольній території, ми отримували зарплатню, нараховувався песійний стаж. Після націоналізації, коли нам запропонували відкрити нові трудові книжки з печатками "ДНР", я вирішили звільнитися. Мені не повернули розрахункові і частину зарплатні", - повідомила жінка.

 MG 4309 c2fcf

 MG 4310 68782Як отримати виплати у судовому порядку, розказала начальник "Слов'янського бюро правової допомоги" Краматорського МЦ Олена Солошенко. Вона також повідомила, що питаннями призначення соціальних пособій можна звертатися у місцеве бюро за адресою вул. Леваневського,95. 

Керівник Артемівського міського центру зайнятості Ірина Лещенко відмітила, що соціальна адаптація та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб є одним із основних напрямків роботи державної служби зайнятості, до якої залучаються соціальні партнери: органи місцевого самоврядування, громадські організації, благодійні фонди та волонтери. 

 MG 4307 e859d

Узагальнюючи положення у сфері працевлаштування Лещенко зазначила, що вимушено переміщені особи це доволі мобільна група їх клієнтів, які зазвичай погоджуються на будь-які умови, аби тільки отримати роботу. Так з 82 осіб з цим статусом 37 людей були працевлаштовані, беручи до уваги, що на обліку стоїть близько 900 осіб - це гарний результат.

Засідання круглого столу відповідно назвали - «Співпраця державної служби зайнятості з соціальними партнерами-запорука ефективності надання комплексу соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам». У заході прийняли участь  представники Благодійний фонд "Фридриха Еберта", відділу "Слов'янське бюро правової допомоги" Краматорського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ГО "Бахмутська ліга правозахисників", відділу "Бахмутське бюро правової допомоги" Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, психологи мобільної команди Міжнародна чеська гуманітарна організація  «Людина в біді», внутрішньо переміщені особи, які  перебувають на обліку в Артемівському центру зайнятості.  

Присутні зійшлися у думці, що проблеми вимушено переміщених осіб, особливо соціальне забезпечення вирішуються краще, тому що з'явилося відповідне законодавство, але вони є і їх сумісно з представниками державних органів влади допомагають вирішувати представники міжнародних організацій, які надають правову, психоологічну і матеріальну допомогу.

Звернутися за отриманням психологічної допомоги, яку надають представники Міжнародної чеської гуманітарної організації «Людина в біді», можна за телефоном безкоштовниї гарячої лінії 0 800 210 160.

 MG 4306 be209

 

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль