Войти
Main menu

Депутати в середині весни затвердять багато нових, необхідних положень, які регламентують проведення громадських слухань та загальних зборів громадян, розміщення зовнішньої реклами, внесуть зміни до Регламенту, пов'язаних з впровадженням електронної системи голосування "Вече". Координатори руху "Сильні громади" підготовили зріз важливих проектів рішень.  

В Бахмуті з’явиться ще один інструмент участі громади у місцевому самоврядуванні – загальні збори громадян. Порядок ініціювання, представництва мешканців, організацію та проведення загальних зборів (конференцій) членів територіальної громади за місцем проживання, порядок врахування їх результатів органами місцевого самоврядування Бахмутської міської ради та їх посадовими особами пропонується прийняти на наступній сесії. Збори за місцем проживання проводяться за ініціативою органів самоорганізації чи за пропозицією ініціативної групи з метою вирішення важливого для громади питання. 

Буде прийнято довгоочікуване "Положення про громадські слухання в Бахмуті". У нормативному акті пропишуть обов'язковість винесення рішення, прийнятого на слуханнях, та його розгляд на найближчій сесії. Також, варто відмітити, що приймати участь та голосувати на слуханнях зможуть бахмутчани, яким виповнилось 14 років. Обговорення проекту Положення проходило разом з представниками громадськості, їх пропозиції були враховані. Поки ще невідомо, яка кількість підписів буде необхідна для ініціювання слухань, але активісти пропонують, як можна менше.

Зміни в Регламенті міської ради включають, як опис процедури реєстрації і голосування за допомогою електронної системи голосування «Віче», так і розділи що забезпечують гласність засідань, опублікування звітів і залучення громадян до розробки і обговорення проектів рішень. У цій редакції Регламенту не тільки не обмежується право громадян на відвідування сесій міськради, але й додається процедура, яка надає право виступу, реєстрації. Слід зазначити, що Регламент враховує пропозиції координаторів «Сильних громад» не тільки стосовно відкритості засідань (вільне відвідування мешканцями і он-лайн трансляція засідань, створення архіву), але й встановлює обов’язковим інформування про роботу постійних комісій міської ради.

Депутати затвердять Правила розміщення зовнішньої реклами. В Правилах визначається процедура отримання дозволу від відділу архітектури на розміщення зовнішньої реклами, вимоги до рекламних засобів, їх маркування, розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, в місяць протягом року з урахуванням зонування території. Якщо розміщувати рекламу можна на підставі отриманого через ЦНАП дозволу, то розміщувати афіши і оголошення можна тільки на встановлених площах.  Організація, обладнання і утримання спеціально відведених місць для розміщення оголошень, укладення договорів на користування спеціальними місцями для розміщення оголошень, покладається на балансоутримувачі - комунальні підприємства. Таке розміщення теж буде платним, оформлюється на підставі договору з балансоутримувачем.

Обдаровані студенти та школярі зможуть отримувати стипендії, які фінансуються міським бюджетом. Так, переможці Всеукраїнського і міжнародного рівнів отримують 1600 гривень, переможці обласного рівня – майже 1300 гривень, лауреати обласного рівня – диплом ІІ та ІІІ ступенів – майже по одній тисячі гривень.

Учні та творчі дитячі колективи Бахмутської школи мистецтв також будуть отримувати стипендії з міського бюджету. Наприклад, за перше місце та Гран-Прі у конкурсах, фестивалях міжнародного і Всеукраїнського рівнів дитячі колективи отримують більше пяти тисяч гривень.

На розгляд депутатам представлять Порядок приймання-передачі майна комунальної власності громади Бахмута. Не зрозуміло, як до сьогоднішнього часу відбувались такі процеси?

На квітневій сесії затвердять план зонування території в Північно - східній  зоні  Бахмута під розміщення садибної забудови. Однак, ознайомитись з проектом самого плану не має можливості, так як його немає на сайті міськради.

Депутатам пропонують встановити розмір кошторисної заробітної плати на 2017 рік при визначенні вартості будівництва (реконструкції, капітального ремонту...) об’єктів, що здійснюються за рахунок коштів міського бюджету, в розмірі 4595 гривень, що відповідає середньому розряду складності робіт 3,8. Причому, для розрахунку використовувались дані підрядних організацій будівельної галузі: ПП «Артпроектбуд», ТОВ «Будремсервис», ТОВ «Данком» - підрядник, який ремонтував асфальт по вулицям Садовій та Оборони.

Депутатам пропонують внести зміни до програми поводження з твердими побутовими відходами. Уточнюється мета, очікувані результати через вирішення проблем цієї сфери. В 2020 році завдяки виконанню програми планують зменшити обсяг захоронення побутових відходів завдяки будівництву і роботі сортувальної станції, запровадити культуру роздільного збору окремих видів сміття.

В новій редакції затверджується Статут медичного закладу – Центр первинної медичної допомоги Бахмутської міської ради. За цим Статутом організація ще є комунальним закладом, хоча відповідно до діючого законодавства може стати комунальним неприбутковим підприємством, яке буде мати можливість не тільки отримувати кошти з бюджету, але й заробляти на послугах.

Відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю загальною чисельністю 4 штатні одиниці виводять з Управління муніципального розвитку і вводять з першого травня окремим відділом з такою ж чисельністю до структури апарату Бахмутської міськради (без статусу юридичної особи).

Більш детальніше з проектами рішень можна тут.

Комментарии   

#1 Guest 25.04.2017 23:20
Комментарий был удален администратором

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль