Топ-8 для дошкільнят: підбірка україномовних мультфільмів для дітей

Семаковська Тетяна 17:15, 3 Квітня 2024
Діти за мульфільмами / фото ілюстративне

Російський контент тривалий час займав панівну частку в українському медійному просторі. Навіть мультфільми для дітей здебільшого озвучували російською мовою. Однак, зараз активно створюється цікавий україномовний контент, який сподобається навіть найвибагливішим дітям.

Сьогодні редакція Бахмут IN.UA поділиться переліком мультиплікаційних фільмів, які можна  сміливо переглядати дітям.

Україномовні мульфільми для дітей

Зміна поколінь — невідворотний процес для будь-якої нації, включно з українською. Через умовні 20 років фундаментом держави будуть сьогоднішні діти, яким треба допомогти зародити власний світогляд, навчити їх позитивним життєвим цінностям, як, наприклад, дружба та повага до ближнього. В цьому процесі допомагають мультфільми.

YouTube-канал “З любов’ю до дітей”

Ця платформа підійде навіть для найменших. На каналі у пізнавальній формі дітям розповідають про цікаві події, які відбуваються у казковому світі. Автори платформи також роблять тематичні короткі ролики, наприклад, про українські колядки та Різдво. 

YouTube-канал Ukranimaua

Кожен українець змалечку знає, що в нашому роду є козаки — славні лицарі минулого. Канал Ukranimaua взяв за основу їх образи та почав розповідати короткі історії про пригоди козаків, які різними країнами світу.

Окрім мультиків про козаків, тут же можна знайти дитячу анімовану версію Кобзаря.

YouTube-канал Бробакс

Бробакс — це відносно юний YouTube-канал веселих історій, заснований у 2021 році. Тут постійно з’являється оригінальний український контент, який спрямований на дітей різного віку. У кожній серії є як запальні пісні, так і яскраві пригоди українською мовою з повчальним сюжетом.

З приємного — сучасна красива анімація мультфільму, а також різноплановий контент, який буде вподоби навіть вибагливим малюкам.

YouTube-канал Клео та Кукін

Клео та Кукін — це відомий в Латинській Америці дошкільний анімаційний телесеріал, де двоє винахідливих та кмітливих дітей разом поринають у цікаві пригоди й долають проблеми. Сьогодні цей популярний у світі мульфільм можна подивитися й українською мовою.

YouTube-канал HeyKids — Дитячі пісні

Це канал з музичними пізнавальними треками для дітей. На вибір батьків є багато різного контенту, який підійде як хлопчикам, так і дівчаткам. Всі пісні озвучені професійною командою, тож кожен знайде для себе щось цікаве.

Вередулька TV 

YouTube-канал з мальовничою назвою Вередулька говорить сам за себе: тут зібрані короткі інформативні ролики для дітей різного віку. На каналі разом з дітками вчать кольори, фігури, транспорт та багато іншого.

Також на малюків чекають мультфільми про машини та навіть вибір професії.

Гріззі та лемінги

Screenshot 308 d86d9
Гріззі та лемінги / кадр з мульфільму

Гріззі та лемінги — це французький комп’ютерний анімаційний телесеріал, який транслюється на стримінговій платформі Netflix.  Підписка на місяць вартує від 4.99 до 9.99 євро.

Серіал розповідає про ведмедя на ім’я Гріззі та низку лемінгів, які постійно йому надокучають. Яскравий мультфільм допоможе дитині навчитися розпізнавати емоції, адже  персонажі не розмовляють. Наразі є три сезони, в кожному з яких по 78 епізодів.

Секрет юних рейнджерів

Screenshot 307 c3450
Секрет юних рейнджерів / кадр з мульфільму

Телесеріал для дітей, який також транслюється на стримінговій платформі Netflix. Зараз вже вийшло 20 серій, поділені на 2 сезони, у яких відбуваються цікаві пригоди.

В центрі сюжету корінні американці Коді, Саммер і Едді, які приховують таємницю: вони — юні рейнджери, що кожного дня захищають свій рідний національний парк. Мультфільм озвучений українською мовою.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як виявити, що у вас алергія: поради від лікарки-алерголога Валентини Зведенюк

Семаковська Тетяна 18:00, 15 Квітня 2024
Алергія / ілюстрація Бахмут IN.UA

Алергічні реакції спричиняють багато дискомфорту в нашому житті. Помилково вважати, що алергії проявляються тільки навесні, коли все розцвітає. Залежно від початку цвітіння деяких росли, це може супроводжувати людину і влітку, і восени. Алергії можуть викликати свербіж шкіри, нежить, набряки та багато інших симптомів. З рештою, вони дуже впливають на якість життя людини. У цій статті наша редакція зібрала коментарі лікарки-алерголога щодо того, чому виникає алергія, що таке алергологічні проби, як їх робити та як відбувається процес лікування. 

У великій мірі вплив алергічних реакцій на людину залежить від типу і важкості алергії, а також від того, як швидко та ефективно пацієнт отримує лікування та поради від лікаря-алерголога. Це підкреслює важливість правильної діагностики й керування алергіями для полегшення стану пацієнта і покращення його якості життя. Валентина Зведенюк, лікарка-алерголог, розповіла нашій редакції про те, як проходить діагностика, які тести на виявлення алергенів призначають лікарі та як відбувається лікування алергій. 

Як розпізнати алергію

Валентина Зведенюк, лікарка-алерголог

Джерело: надане героїнею

Валентина пояснює, що алергія на цвітіння або поліноз виникає внаслідок того, що імунна система починає виділяти захисні антитіла проти білків, які містяться у пилку рослин. Наша імунна система починає їх сприймати як ворожими й тому провокує алергічну відповідь. Основною причиною літньо-осіннього полінозу є пилкування бур’янів, а саме полину та амброзії.

Симптоми, які виникають у пацієнтів з алергією до пилку бур’янів — це закладеність носа, чхання, виділення з носа, свербіж носа та очей, сльозотеча, почервоніння кон’юнктиви ока, свербіж або набряк повік, може бути свербіж горла, пирхота в горлі, кашель,  утруднене дихання, задишка або епізоди обструктивного синдрому.  На це можуть хворіти як діти, так і дорослі. Тобто ніхто не застрахований від появи цієї алергії.

Валентина Зведенюк // лікарка-алерголог

Лікарка наголошує, що пацієнти, які мають симптоми, що турбують їх десь із липня по вересень-жовтень, мають обов’язково звернутися до лікаря-алерголога, аби виконати ряд обстежень.

Діагностика та види алергій

Якщо людина відчуває симптоми, які схожі за своїми проявами на симптоми алергії, то першочерговим рішенням має бути планування візиту до лікаря. Вже спеціаліст проводить обстеження на алергію та призначає, за потреби, тест на алергопроби. Тільки після цього, залежно від того чи позитивні результати аналізів, чи негативний, лікар планує подальші дії пацієнта та мапу лікування. 

Валентина розповідає, що для виконання обстежень пацієнт може звернутися в будь-який час: як в період розпалу симптомів, так і в період, коли він відчуває себе абсолютно здоровим. Лікар може запропонувати два методи обстеження.

  • Нашкірна проба на алергени, яка полягає в «розкопуванні» потенційних алергенів. При цьому лікар крапає на попередньо пошкоджену шкіру потенційними алергенами та оцінює реакцію організму людини на них. Результати шкірної діагностичної проби можна визначати через 15 хвилин.
  • Лікар може запропонувати виконати аналіз по крові, який полягає у визначенні специфічних імуноглобулінів і до конкретних алергенів.

Лікарка також застерігає, що методи обстеження алергії мають свої покази та протипокази. 

Шкірну алергічну пробу ми не виконуємо пацієнту, якщо він приймає протиалергічні препарати, але ми можемо пропонувати пацієнту в такий момент визначати наявність алергії або її відсутність з допомогою аналізу крові. В окремих випадках алерголог може пропонувати пацієнту молекулярну алергодіагностику. Це лабораторний тест, який передбачає взяття зразка крові та визначення в ньому специфічних антитіл або імуноглобулінів і до конкретних молекул алергенів. Тест є сучасним, високочутливим та високодостовірним. Але він призначається лише по рекомендації алерголога, враховуючи його вартість та враховуючи те, чи потрібно здавати його пацієнту згідно із показами.

Валентина Зведенюк // лікарка-алерголог

Шкірна алергічна проба є одним зі швидких способів визначити, на що людина має алергію

Джерело: відкриті джерела

Залежно від стану пацієнта та вираженості симптомів, а також від історії хвороби та історії приймання ліків, методи діагностики алергенів можуть відрізнятися. 

Для проведення діагностики алергії з іншими станами або з іншими захворюваннями, може бути виконаний мазочок із носа, аналіз, який має назву “назоцитограма”. Може бути рекомендовано виконання спірографії для того, щоб дослідити функцію дихання пацієнта, особливо, якщо він має задишку. Також ми можемо рекомендувати консультації суміжних спеціалістів, для прикладу, ЛОРа, дерматолога, окуліста, офтальмолога чи пульмонолога.

Валентина Зведенюк // лікарка-алерголог

Лікування алергії

Валентина пояснює, що говорячи про симптоми пилкової алергії, ми повинні пам’ятати про такий синдром, який має назву “пилок-їжа” або “пилок-плоди”.

Полягає цей синдром в тому, що пацієнт, який має алергію до пилку полину чи амброзії, може відчувати місцеві алергічні реакції, так званий оральний алергічний синдром, при вживанні деяких фруктів та овочів, особливо дині, огірків, кавунів, кабачків, гарбузів, соняшникового насіння, халви, козинаків. Це пов’язано з тим, що пилки алергенні. Також це пов’язано з тим, що білки, які містяться в пилку рослин, подібні за своїм складом до білків, які містяться в даних харчових продуктах.

Валентина Зведенюк // лікарка-алерголог

Цей синдром може проявлятися через наступні симптоми:

  • свербіж в роті; 
  • пощипування губ; 
  • печіння язика; 
  • кашель;
  • утруднене дихання; 
  • закладеність носа. 

Але ці симптоми, як правило, виникають не у всіх пацієнтів. Але обов’язково треба пам’ятати про цей синдром та уточнювати у лікаря, яких продуктів краще уникати.

Після здачі аналізів на алергени, аналізу подразників та визначення конкретної проблеми, починається етап лікування.

Говорячи про лікування алергії або лікування полінозу, ми пропонуємо пацієнту два шляхи розв’язання проблеми або два типи лікування. Перший — це симптоматичне, яке полягає в прийомі протиалергічних таблеток, спреїв, крапель для носа, промивання носа. Це дозволяє максимально, наскільки це можливо, зменшувати симптоми та контролювати їх. Але щойно ми скасуємо лікування, ці симптоми повернуться, адже алергія буде турбувати до тих пір, поки відбувається сезон пилкування. Тому, як правило, симптоматичне лікування лікарі призначають на тривалий термін, тобто на весь сезон полінації.

Валентина Зведенюк // лікарка-алерголог

Інший варіант лікування або метод — це АСІТ терапія або алергенспецифічна імунотерапія. Метод, який передбачає введення алергену в організм у вигляді ін’єкції або завдяки прийому таблеток, драже, спрею, під язик препарату на основі або з компонентами алергену, до якого чутливий пацієнт, розповідає Валентина.

Від алергій не застраховані ні дорослі, ні діти, тому важливо вчасно звертатися до лікарів та отримувати лікування

Джерело: відкриті джерела

Таке лікування займає від 2 до 5 років, але лікарка каже, що цей метод лікування дозволяє вилікувати алергію. Тобто, імунна система починає стимулювати утворенням блокуючих антитіл і, в процесі або в період контакту з алергеном, симптоми алергії пацієнта вже не турбують. Це є єдиним методом лікування алергії, він є доказовим та високоефективним.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи мають право на продовження виплат на проживання студенти-ВПО: роз’яснення експертів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 15 Квітня 2024

Після внесення низки змін у порядок виплати допомоги переселенцям, які почали діяти з 1 квітня 2024 року, багато громадян України почали цікавитися, а чи мають право студенти-ВПО на продовження виплат на проживання від держави.

Відповідь на це питання надали експерти Юридичного порадника для ВПО у Facebook.

Виплати ВПО для студентів

За словами юристів, питання вже давно було урегульоване прийняттям постанови Кабміну №331 від 22 березня 2024 року. Вона дозволяє студентові продовжити виплати ВПО від держави як особисто, так і у складі сім’ї.

Допомога в першому випадку надаватиметься згідно з пунктом про дітей/осіб до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей. За продовженням виплат в цьому випадку студент може самостійно звернутися до ЦНАПу.

Допомога у другому випадку надаватиметься в тому випадку, якщо в складі сім’ї є:

  • непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не знайшла її;
  • працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання;
  • особи, які втратили працездатність (наприклад, досягли пенсійного віку або мають інвалідність).

Для продовження виплат в такому випадку до ЦНАПу повинен звернутися уповноважений член сім’ї.

Зазначається, що студенти в при подачі заявки повинні враховувати декілька факторів, від яких може залежати продовження виплат ВПО, а саме:

  • період переміщення (повторного переміщення) з територій бойових дій або тимчасової окупації згідно зі спеціальним переліком повинен бути з 1 січня 2022 року;
  • сукупний дохід сімʼї не повинен перевищувати 9444 гривень на одну особу;
  • загальна відповідність “майновим” критеріям (про купівлю транспортних засобів, житла, валюти, депозити тощо).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як виявити, що у вас алергія: поради від лікарки-алерголога Валентини Зведенюк

Алергічні реакції спричиняють багато дискомфорту в нашому житті. Помилково вважати, що алергії проявляються тільки навесні, коли все розцвітає. Залежно від початку цвітіння деяких росли, це […]

Чи мають право на продовження виплат на проживання студенти-ВПО: роз’яснення експертів

Після внесення низки змін у порядок виплати допомоги переселенцям, які почали діяти з 1 квітня 2024 року, багато громадян України почали цікавитися, а чи мають […]

17:00, 15.04.2024 Скопіч Дмитро

Як ВПО в Києві отримати грошову та юридичну допомогу

Українці, які мають статус внутрішньо переміщеної особи та проживають в Києві та Київській області, можуть отримати грошову, психологічну, юридичну та інші види допомоги. Про це […]

15:20, 15.04.2024 Скопіч Дмитро

Омбудсмен закликав родичів полонених оновити їх особисті дані

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець закликав родини полонених та зниклих безвісти військових, а також цивільних осіб, незаконно утримуваних рф, подати заявку в Особистому […]

Бізнес на прифронтових територіях

Уряд спростить умови для підприємців з прифронтових територій

Уряд спрощує оподаткування бізнесу на прифронтових територіях. Місцевим бюджетам буде надано дотації для відшкодування пошкодженого майна підприємств. А бізнесу надано пільги зі зняттям деяких податків. […]