В Артемівську-Бахмуті готують Різдвяний вертеп

Семаковська Тетяна 16:12, 4 Січня 2016
Изображение 007 ab080Спочатку вертепи на Донеччину привезли переселенці з села Лісоватого, яке було переміщено з Західної України з переданих Польщі державних територій в рамках демаркації кордонів. Тепер завдяки Революції Гідності українська традиція вертепів на Донеччині почала розвиватися з новою силою. Подивитися виступ дитячого вертепу можна 9 січня об 11.00 в Клубі ветеранів та молоді, а також 10 січня о 12.00 в Розважальному центрі “Перемога”.

Про те як в Артемівську готуються до вертепу і як ця традиція набуває обороти “Громадському радіо” розповів громадський діяч, мешканець села Званівка Артемівського району, керівник ГО “Спадщина” Андрій Тимчак.

«Вертепи на Донбасі почалися з 1951 року. Це тоді, коли переселили з Західної України, на границі Польші і Львівської області одне село. Це село Ліськовате разделили на три. Вони розташовані поруч в Артемівському районі, зараз вже в Бахмутському — це Званівка, роздолівка і Верхньокамінське», – каже Тимчак.

Андрій розказує, як вертеп міцно увійшов в його життя і життя його сім’ї:

«З вертепами, в принципі, я живу все життя с народження. Так само як зараз мої діти, вони і слова вже всі знають. Хоч сину три роки, а він уже повторює слова вертепників, тому що репетиції проходять у нас дома. Старшій дитині шість років, вона вже перший раз іде з вертепом: піде по селу, буде розказувати слова, співати, колядувати. Для нього це життя, так само як було і для мене життя. Мені було за велику честь, коли мене в 4-му класі старші хлопці запросили на вертеп».

DSCF6753 62615

Тимчак зізнається: коли помітив, що п’ятнадцять років тому по Званівці ходив тільки один вертеп, вирішив, що треба підключатись до процесу:

«Я бачив, що іде якесь затухання вертепів. Як я почав розвивати ці вертепи? Ясно, що на вертепи потрібна форма — костюми красиві дорогі. Для того, щоб коли вони зайдуть у хату, люди дивилися і бачили, що це як-то престижно. Ми написали проект, виграли, зробили два комплекти форми. З цією формою успішно вже п’ять років ходять колядники. П’ять років ми їздимо по області, по району».

DSCF6771 fe3c2

Громадський діяч, який впроваджує українську культуру вертепу на Донбасі на протязі останніх десяти років, каже, що саме в цьому році вертепи дійсно почали розвиватися у Донецькій області:

«В цьому році — в 2015-2016 році я замітив поштовх. Ясно, що це завдяки Революції Гідності, яка пройшла в 2014 році. Помінялась влада і уже в школах, не у всіх звичайно, але в багатьох школах почали створювати свої невеличкі вертепні гуртки. Якщо до сьогоднішнього моменту вертепи не зникли, то зараз вони будуть тільки розвиватися, набирати свою силу, обороти. Дасть Бог, у нас складеться новий сильний вертеп, з глибоким змістом, який символізує події на Донбасі.  В цьому році проходе навіть фестиваль вертепів у місті Краматорську. Нас туди запросили і ми, ясна річ, поїдемо туди з вертепом».

DSCF6720 eb1ee

Андрій тренує вертепи не тільки в Званівці, вже другий рік створюється вертеп в Артемівську-Бахмуті. Кожної неділі на території «Вільного простору «Майстерня» проходять репетиції, примірки костюмів.

Ольга Николаенко 5fae1

«Мы шьем костюмы в этом году самостоятельно. Набрали ткани красивые, хотим, чтобы наши дети выглядели самыми лучшими во время представления. Это, конечно, хлопотное дело, но все задействованы — каждый помогает как может. Самое основное в этом спектакле, что дети разного возраста с удовольствием принимают участие в постановке вертепа, стараются и видно, что они вкладывают душу свою», — розповіла Ольга Ніколаєнко, представниця громадської організації «Моя Єдина», яка взяла на себе шиття костюмів і організаційні клопоти.

Основний склад вертепу утворився на торішне Різдво. Діти із задоволенням розповіли свої враження про виступи.

мария Бочарова d5f26

«О вертепе я узнала год назад, когда в мою школу пришел Андрей Стефанович. Он показал нам презентацию, разные фото, рассказал, как он подготоавливал других людей. Я выступала в первый раз — очень переволновалась, но вообще это очень интересно так, как ты взаимодействуешь со многими людьми, делишься своими эмоциями и ты видишь как они воспринимают это, что им нравится и ты еще больше вдохновляешься», — каже учениця ЗОШ18 Марія Бочарова.

«Я выступала и давала радость людям, другим детям, которые приходили на наши концерты. Мы ездили по городам: Краматорск, Дружковка, и нам это очень понравилось. Особенно нам понравилось выступать на Рождество в прошлом году перед нашим городом», — говорить учениця 8-А класу ЗОШ12 Катерина Федьченко.

У тому році діти їздили колядувати і вінчувати по місту. Кажуть, що їх дуже добре сприймали господарі домівок, куди вони завітали.

«Люди воспринимали нас очень радушно, им нравилось то, что мы приезжали принести частичку праздника к ним в дом», — каже школярка Даша.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]