Как «Бахмутэлектротранс» объяснит в суде факты обязательного предъявления удостоверений для проезда льготников? (Видео)

Семаковська Тетяна 16:11, 15 Листопада 2017

Управление труда и социальной защиты как орган, который занимается возмещением проезда, и инициатор введения дополнительных удостоверений, заявляет, что дополнительные удостоверения помогают вести учет льтников.  Перевозчик уверяет, что контролеры в троллейбусах не требуют специальные проездные билеты, а настойчиво рекомендуют их получить. Но, что скажет перевозчик в суде после предъявления видеодоказательств.

Суд по делу о необходимости предъявления удостоверения, дающего право на проезд бахмутчан льготных категорий, выслушав доводы Управления труда о том, что проездной нужен только для подсчета льготной категории, вызывает в качестве третьей стороны коммунальное предприятие «Бахмутсэлектроавтотранс».

Заявитель по делу – ветеран АТО Константин Чаловский, чтобы доказать, что проехать бесплатно без такого удостоверения не получится, снял на видеокамеру процесс выяснения отношений с контролером.  Большой вопрос, как поведет себя руководство «Бахмутэлектротранса»? Это решение принимается не в коммунальном предприятии, а в городском совете.

Изначально при рассмотрении решения об утверждении порядка проезда льготников в городском совете не скрывали, что целью является наполнение бюджета коммунального предприятия. После внесения изменений в бюджетный кодекс возмещения из государственного бюджета не происходит. Местный совет решил, что возмещать готовы только за жителей города, остальные пусть платят сами. Проблема в том, что в законодательство не внесли изменения и льгота декларируется. Чаловский считает, что отказывая, представителям льготной категории, в троллейбусном управлении нарушают закон.   IMG 9615 574c9

Воможным вариантом решения могло бы стать обращение к органам наделенным законодательным правом для внесения изменений в закон. Но в Бахмутском горсовете вопрос решили в одностороннем порядке.

«Почему Чаловский не подает в суд на центральные органы власти, которые не урегулировали законодательство?», – комментирует управделами исполкома Тамара Недашковская.

Но возникает и встречный вопрос почему органы местного самоуправления не обратились в центральные органы власти? Начальник Управления труда и соцзащиты Инна Сподина так видит свою роль в этом процессе:

«Наша задача исполнять! Мы не имеем права вносить измениения и подавать предложения».

В юротделе городского совета отметили, что подавать предложения можно, но по опыту эффективность таких обращений очень низкая. Единственный случай, который начальник юротдела примнил, в качестве обращения к народным депутатам – это проект по внесению изменений в териториальное устройство Бахмутского совета, а именно исключение Красной Горы.

Юрист движения «Сильні громади» Наталья Рыжкова отмечает, что вносить изменения в законы органы местного самоуправления не могут, но они могут обратится к тем субъектам, которых Конституция наделила правом законодательной инициативы.

«Установление правил льготного проезда пока отнесено к компетенции местных властей, из-за чего перевозчики, граждане и местные власти не могут найти взаимопонимания. Одним из путей решения этой проблемы является закрепление на законодательном уровне таких правил льготного проезда, чтобы забрать свободу действий у местной власти. Однако специального порядка рассмотрения предложений от органов местного самоуправления не предусмотрено в законодательстве. Субъектами законодательной инициативы, согласно Конституции Украины являются народные депутаты, Президент Украины и Кабинет Министров. Сейчас можно только представить проект акта через народного депутата, или предложения профильному министерству. Однако, изучая международный и национальный опыт, я сделала вывод, что можно обойтись и без внесения изменений в нормативно-правовых актов, самостоятельно введя действенные механизмы эффективного использования бюджетных средств и урегулирования льготного проезда, который бы удовлетворил не только все категории граждан, но и перевозчиков», – отмечает юрист.

Один из субъектов, обладающих правом законодательной инициативы являются народные депутаты. Прокомментировать ситуацию мы попросили Народного депутата Украины Наталью Веселову:

«Согласно норме пункта 7 ч.1 статьи 12 Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты», участникам боевых действий предоставляется льгота – «бесплатный проезд всеми видами городского пассажирского транспорта …», указанная норма Закона не содержит никаких ограничений для практического применение такой льготы, в частности, конкретного времени для реализации этой льготы, или количества льготников на одно транспортное средство, или наличии разрешения органа местного самоуправления или владельца предприятия.

Однако фактически такие ограничения нередко устанавливаются прежде всего самими частными перевозчиками и водителями общественного транспорта (например, водителями маршрутных такси), которые под различными надуманными предлогами категорически отказываются осуществлять льготную перевозку пассажиров по удостоверению участника боевых действий.

Ко мне ней поступали жалобы от участников боевых действий о нарушении перевозчиками их прав на льготный проезд. Были направлены депутатские обращения в Государственную службу Украины по безопасности в транспорте, по нарушениям перевозчики уплатили штраф за нарушение правил льготной перевозки пассажиров».

Веселова также отметила, что открыта для предложений законодательных инициатив граждан и органов местного самоуправления.

Следующее судебное заседание по вопросу порядка проезда льготной категории граждан в городском транспорте состоится 22 ноября.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]