Бахмут внедряет электронное управление

Семаковська Тетяна 20:59, 13 Жовтня 2016

В рамках программы “Безопасный город” в Бахмуте на базе “Справочной службы 05” планируют создать колл-центр для приема обращений граждан. Современная диспетчерская служба сможет отслеживать 29 камер наблюдения, расставленных по городу, регистрировать заявки бахмутчан и отслеживать этапы их реализации.

Начальник Управления экономического развития Бахмутского горсовета Марина Юхно говорит, что на первом этапе проекта благодаря финансовой помощи Евросоюза приобретут и установят на территории города 29 видеокамер. Прямая трансляция будет выводится на монитор в диспетчерской. Подобные центры уже работают в Одессе, Виннице и других городах. В этом году благодаря грантовой программе отобрано 24 города в Украине, четыре из них в Донецкой области.

2 3688d

Также планируется реорганизация “Службы 05” – добавят специалиста, который будет отслеживать и анализировать информацию с камер в местах массового скопления людей. В колл-центре будет работать телефон многоканального дозвона. А главное, в процессе реализации проекта будет разработано программное обеспечение, позволяющее отслеживать заявки по коммунальным вопросам. Доступ к такой интерактивной карте обещают открыть не только самим диспетчерам и работникам горсовета, но и жителям города.

“Это один из главных приоритетов этого проекта – обратная связь с обслуживающими организациями и контроль за выполнением заявки. В идеале любой из жителей, заявивший о проблеме, должен видеть через интернет, как она решается. Для начала в программе должна быть предусмотрена возможность диспетчерам колл-центра принимать заявки и следить за тем на коком этапе их выполнение. Условно этапы могут быть – “Передана”, “Принята”, “В работе”, “Выполнена”. Тогда и нагрузка на диспетчерскую службу снизится и процесс для людей значительно упростится. Мы же понимаем, что при аварийной ситуации или в начале отопительного сезона дозвонится на службу очень сложно. А хочется ведь не только передать заявку, но и понимать когда ее исполнят”, – говорит директор “Управляющей компании”, в состав которой сейчас входит “Служба 05” Александр Бондарев.

Заместитель городского головы Татьяна Савченко подчеркнула, что в техническом задании для разработки программного обеспечения по проекту “Безопасный город”, такая система взаимодействия будет обязательно предусмотрена. Кроме того, доступ к видеонаблюдению будут иметь Бахмутская полиция, а изображение с панорамных камер может через Интернет увидеть любой желающий.

“Мы проводим много интересных мероприятий на стадионе и на площади Свободы. Теперь наши праздники и соревнования можно будет видеть он-лайн. Как мы будем отслеживать заявки, в точности еще не определили, но это должно быть удобно и доступно для всех жителей”, – говорит Савченко.

Информация будет сохранятся на сервере шесть дней. Кроме того в программе заложены опасные ситуации, сигнал о которых будет поступать диспетчеру.

“Например, если по городу идет человек с чемоданом и вдруг он оставляет его и уходит, это сигнал для диспетчера”, – поясняет начальник Управления экономического развития.   

Вопрос в том, захотят ли обслуживающие организации в этом участвовать, ведь для этого придется также менять подход к работе.

“Это грантовая программа в рамках проекта ПРООНН “Умные города” и при подаче заявки мы общались с представителями обслуживающих организаций, чтобы вместе выработать концепцию. Все кроме РЭСа уже готовы с нами сотрудничать. Представители РЭСа заявили, что не могут самостоятельно принимать такие решения на местном уровне”, – поясняет Юхно.

1 adb96

Заместитель директора КП “Бахмут-Вода” Дмитрий Подкуйко рассказал, что на их предприятии готовы включится в этот проект:

“Мы понимаем, что для населения важно получить услугу и если в ее оказании есть проблема, то для человека важно, когда она решится. Поэтому такой способ информирования как интерактивная карта с информацией о работе с жалобами будет удобным. Когда мы обсуждали видение такой программы, каждая служба предлагала разные сервисы. Например, было предложение установить электронное табло на остановках, чтобы люди видели, где на маршруте находится троллейбус, вывести в открытый доступ информацию о работе лифтов. В перспективе проект можно будет расширять, но вполне логично начать именно с такой карты, постепенно добавляя востребованные сервисы для пользователей”.

Как рассказал директор “Управляющей компании” Александр Бондарев, по статистике обращений на “Службу 05” только 20% заявок касаются организаций обслуживающих жилой фонд, остальные заявки поступают по водоканалу, теплосети, электросети, наружному освещению, общим вопросам работы местного самоуправления. Звонят даже те, кто не смог дозвонится в милицию.

По мнению Бондарева, колл-центр со своими широкими функциями должен стать отдельной организацией, а не быть частью “Управляющей кампании”.

“Сейчас в “Службе 05″ работает четыре дежурных, но в случае если добавляется монитор и функция контроля за заявками, то один человек не справится. Мы были в подобном центре в Виннице, там работает штат из восьми дежурных – по два человека в смену, есть начальник, специалисты программного обеспечения, аналитики. Это специально обученные люди”, – говорит Бондарев.

У депутата городского совета Владимира Бойко в ходе обсуждения проекта решения о выделении средств на софинансирование проекта возникли вопросы по дальнейшему содержанию центра. Этот вопрос на сегодня до конца не определен. Содержание “Службы 05” обходится в 200 тысяч гривен в год – основная статья это зарплата диспетчерам.  

Кроме штата нужно расширять территорию. Сейчас служба находится в одном кабинете, а понадобится как минимум еще комната для размещения сервера.

“Сейчас Центр административных услуг занимает много помещений на первом этаже здания городского совета, но вы знаете, что для него будет сроится в отдельное здание, и когда кабинеты освободятся, можно будет использовать их под колл-центр. Планов много, и хотя процесс объединения громад идет медленно, но все равно это произойдет. Это влечет изменение обслуживаемой территории, возможно у нас изменятся приоритеты, однозначно изменится бюджет громады. Поэтому в зависимости от потребностей и ресурсов стратегия будет корректироваться”, – подытожила Юхно.

Матеріал публікується в рамках проекту «Розвиток новинної та аналітичної журналістики у ЗМІ Донецької та Луганської областей», що реалізується Громадською організацією «Інтерньюз-Україна» у співпраці з Об’єднанням українців у Польщі та за сприяння Польсько-канадської програми підтримки демократії, яка співфінансується з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD). Матеріал доступний на ліцензії Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Деякі права застережені на користь [назва авторів або інституції]. Дозволяється вільне використання твору за наявності вищезгаданої інформації, в тому числі інформації про відповідну ліцензію, власників прав та про Польсько-канадську програму підтримки демократії. Публікація відображає виключно погляди автора і не може ототожнюватися з офіційною позицією Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.

123456 c586f

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]